Павло Петренко Міністр юстиції України

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

16 грудня 2016, 19:44

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя.

Наша команда, прийшовши до Міністерства юстиції майже 3 роки тому, поставила перед собою чітке і амбітне завдання – провести реальні реформи у сфері юстиції. Жодного популізму та пустих обіцянок. Лише конкретні завдання та цілеспрямована робота, яка крок за кроком наближує до мети.

В 2016 році нам вдалося завершити декілька серйозних проектів, які були запущені в попередні роки. Окрім цього, було дано старт великій кількості нових ініціатив, які стосуються мільйонів українців та здатні зробити їх життя та взаємодію з державою більш комфортними.

Досягнення міністерства – це спільна робота команди з тисяч людей, які щодня працюють в системі органів юстиції і які є частиною однієї великої справи. Я хочу подякувати всім, хто приєднався до команди Мін'юсту і повірив у наш основоположний принцип – "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО".

Нове обличчя юстиції

Ми завершили реформу структури Міністерства юстиції. Відомство перетворилося з радянського корупційного монстра на сучасне міністерство з чітко вибудуваною системою робочих взаємин. Порівняно з 2014 роком кількість чиновників у міністерстві скоротилася на понад 45%.

Цьогоріч структурна реформа торкнулася передусім місцевих органів юстиції. Ми прибрали все зайве, усунули дублюючі функції, скоротили апарат та забезпечили набір до системи органів юстиції нових людей через відкриті та прозорі конкурси.

Ми завершили реформування системи реєстрації нерухомості й бізнесу. Прийнято Закон "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань". В рамках реформи проведено повну передачу цих функцій місцевим органам влади, нотаріусам та акредитованим суб'єктам. З 1 травня співробітники органів юстиції не надають послуг за вищезгаданими напрямками. Натомість до реєстру нерухомості вже підключено 1 107 місцевих органів влади, 6 437 нотаріусів та 148 акредитованих суб'єктів. До реєстру бізнесу – 796 місцевих органів влади, 5 827 нотаріусів та 109 акредитованих суб'єктів.

Замість колишніх 2 000 співробітників, на яких ми отримували постійні скарги, ми маємо понад 10 тисяч незалежних від Мін'юсту реєстраторів. Такий підхід забезпечив конкуренцію на ринку та значне покращення якості послуг.

Окрім того, запровадження цієї реформи дало можливість Україні піднятися у рейтингу Doing Business 2017 за показником "Реєстрація бізнесу" з 30 на 20 місце.

Паралельно ми запустили процес невідворотних змін ще за двома ключовими напрямками роботи Міністерства юстиції – у сфері виконання судових та інших рішень, а також у пенітенціарній сфері. Це ті глиби, які роками обростали корупцією, і взятись за зміни в яких не наважувався жоден попередній Міністр юстиції.

Зокрема, 5 жовтня 2016 року набрали чинності Закони "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" та "Про виконавче провадження", які забезпечили запровадження інституту приватних виконавців. Наразі ведеться активна робота з підготовки програм навчання та стажування кандидатів у приватні виконавці, а також складання ними кваліфікаційного іспиту.

Завдяки прийняттю даних Законів Україна піднялася з 93 на 81 місце в рейтингу Doing Business 2017 за показником "Забезпечення виконання контрактів".

Справжню революцію ми почали у напрямку реформування застарілої радянської пенітенціарної служби. Ми повністю змінили структуру, ліквідувавши стару Державну пенітенціарну службу та створивши у складі Мін'юсту 3 нові департаменти, які опікуватимуться роботою системи. Проведено понад 200 відкритих конкурсів, які дали можливість оновити кадровий склад.

Наразі триває робота зі створення повноцінної системи пробації, яка кардинально змінить підхід до роботи з ув'язненими. Ми відходимо від репресивних методів радянських часів. Робота фахівців з пробації дасть можливість громадянам, які зробили помилку, повернутися до нормального життя та знайти своє місце в суспільстві.

Так само ми запроваджуємо реалізацію програми державно-приватного партнерства з будівництва за рахунок інвестора нових пенітенціарних установ. В нових закладах буде дотримано світові стандарти безпеки та умов утримання громадян.

Міністерство справедливості

Цьогоріч ми завершили створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги. Кожен без винятку українець може отримати безкоштовну юридичну допомогу та консультацію у центрах БПД. Кожен затриманий у кримінальній справі може безкоштовно отримати державного захисника. Представники всіх соціально незахищених верств населення можуть розраховувати на адвокатський захист у адміністративних та цивільних судових спорах.

Минулого року ми запустили 100 центрів правової допомоги. Цього року на базі старих районних управлінь юстиції, які фактично не виконували жодних функцій, відкрито понад 400 бюро правової допомоги. Таким чином ми довели кількість точок доступу до безоплатної правової допомоги до 545. А найголовніше – нині система БПД працює не лише у великих містах, а у кожному районному центрі та у невеличких містечках.

Це найбільший соціальний проект Уряду, про успішність і затребуваність якого говорять цифри статистики. Наші адвокати забезпечили прийняття майже 1 900 виправдувальних вироків у кримінальних справах. Це – 1 900 врятованих людських доль. До наших центрів та бюро за рік звернулися більше 240 тисяч громадян. Загалом 178 тисяч українців отримали консультації та поради. Понад 32 тисячі – отримали безкоштовного адвоката.

Не існує справедливості без чесних судів, які виносять рішення іменем закону. Цьогоріч нарешті запущено найважливішу для нашої країни реформу – реформу судової системи. Мін'юст та я особисто були ініціаторами цих змін. І нині вони вже втілюються в життя.

2 червня 2016 Верховна Рада прийняла зміни до Конституції та імплементаційний закон, які дали старт судовій реформі в Україні.

Зміни забезпечують деполітизацію, незалежність судової влади і перезавантаження судового корпусу. При цьому підвищується віковий ценз для заняття посади судді з 25 до 30 років, а верхня вікова межа встановлена на рівні 65 років. Збільшено стаж роботи в галузі права, необхідний для призначення – до 5 років замість 3. Ліквідована вимога не менше 10 років проживати в Україні.

Ключову роль в системі відіграватиме Вища рада правосуддя, яка займатиметься питаннями про призначення і звільнення суддів, їх переведення та відсторонення від роботи.

Окрім цього, реформа передбачає обмеження імунітету суддів до функціонального, вводить посилений моніторинг способу життя судді. Вперше на законодавчому рівні вводиться конкурс на суддівські посади.

Вже оголошено конкурс на посади 120 суддів Верховного Суду. Наступного року ми отримаємо новий головний судовий орган країни, а не більше, ніж через 3 роки, – повністю оновлену судову систему.

Зручні та комфортні сервіси для кожного

Ми продовжуємо забезпечувати громадян зручними та комфортними сервісами. В 2016 році ми здійснили міні-революцію – перевели частину сервісів в онлайн режим. Було створено кабінет електронних сервісів, де українці без черг, без хабарів, без бюрократії та чиновничого хамства за кілька хвилин можуть отримати необхідну послугу.

Цього року на базі кабінету електронних сервісів було створено "Онлайн будинок юстиції", де з часом громадяни зможуть отримати будь-яку без виключення послугу, які надає міністерство.

За час роботи онлайн сервісів Мін'юсту через інтернет було вчинено понад 59 млн реєстраційних дій, з яких понад 1 млн – на платній основі.

Саме цього року ми перевели в розряд постійно діючого наш сервіс з видачі свідоцтв про народження безпосередньо у медичних закладах та додали до нього пілотний проект з реєстрації місця проживання малюка.

Послуга вже діє у 473 пологових будинках по всій Україні. Не покидаючи медичного закладу, 86 815 батьків вже отримали перші документи новонароджених. Фактично кожне четверте свідоцтво про народження дитини видається у пологовому.

Ще одним прикладом реальних змін є запуск проекту "Шлюб за добу". Ми ліквідували стару радянську норму, яка примушувала молоді пари чекати на "розпис" щонайменше місяць після подачі документів.

Нині цей сервіс надають 11 суб'єктів у 6 містах: Сєверодонецьку, Маріуполі, Херсоні, Києві, Одесі та Львові. 3 122 пари вже одружилася за новою процедурою.

Захист бізнесу

Без успішного бізнесу, який дає роботу громадянам та сплачує податки, неможливо побудувати процвітаючу державу. Ми зробили чимало кроків, аби полегшити життя бізнесу. Це і вже згадані зміни в реєстраційній сфері, це і запуск реформи виконавчої служби.

Ще одним нашим зобов'язанням, яке ми взяли на себе наприкінці минулого року, є боротьба з таким ганебним явищем як рейдерство. З початку цього року при Мін'юсту почала роботу Комісія з розгляду скарг на дії реєстраторів. За 11 місяців нею було розглянуто по суті понад 1 000 скарг, половина з них було задоволено. І це не просто цифра – це сотні врятованих від захоплення підприємств.

Так само спільними зусиллями нам вдалося розробити та забезпечити прийняття комплексного антирейдерського закону. Він ліквідував законодавчі шпарини, якими користувались злодії. Та найголовніше – було введено кримінальну відповідальність за рейдерські дії для всіх учасників таких схем: заявника, реєстратора, вигодонабувача. Тепер такі дії передбачають строк до 10 років з конфіскацією майна.

Будуємо нову країну

За безпосередньої участі Мін'юсту було запущено роботу нових антикорупційних органів, реалізовано старт електронного декларування, створено реєстр декларацій чиновників, налагоджено систему електронних торгів арештованим майном СЕТАМ.

За словами 26-го президента США Теодора Рузвельта, найкраща винагорода у нашому житті – можливість займатися справою, яка варта того. Саме тому планомірна робота мого відомства та нашої команди триватиме й надалі.

Серед пріоритетів на наступний рік – продовження реалізації судової реформи і реформи виконання судових рішень, подальша реалізація антикорупційної реформи. Так само триватиме реформа пенітенціарної системи – це найбільш складна реформа, реалізація якої потребує тривалого часу.

І найголовніше. Ми поставили собі амбітну мету – забезпечити зростання рівня правової обізнаності громадян. Саме для цього ми плануємо реалізували загальнонаціональну програму "Я МАЮ ПРАВО!" і допомогти українцям краще знати свої права та правильно ними користуватись. Я переконаний: обізнаність у своїх правах – найсильніша зброя у боротьбі зі свавіллям чиновників.powered by lun.ua
Коментарі — 41
Амер Местный _ 19.12.2016 22:56
IP: 104.199.39.---
Ладно Пан Петренко поверим еще раз, давайте работайте как министр ВД на него ровнение! Совет власти шаг за шагом делайте так чтобы все ваши реформы приносили людям реальные улучшения или по крайней мере не нарушали их права или били по карману, не так как с судебной пошлиной из за которой народ не может обратится в суд, если бы вы слышали что об этом говорит народ.
Реформа судов вот что нужно было сделать в первую очередь, из за этого страдают все рейтинги власти и это Ваша вина!
Ігор Бондар _ 19.12.2016 22:02
IP: 37.55.167.---
В Україні не виконуються судові рішення. Особисто в мене не виконано два судових рішення де боржником є державний орган. Пан міністр літає в небесах.
Амер Местный _ 19.12.2016 13:18
IP: 104.199.82.---
У нас в сервисном центре до сих пор берут взятки через бегунков -посредников поменяли только табличку вместо МРЭО ГАИ- сервисный центр, ну вот открыли новый пока не в курсе что там происходит судя по тому что там остались работать 50 % старых не верю что там будут изменения а не смена таблички
Амер Местный _ 19.12.2016 10:18
IP: 104.155.51.---
Закон Портнова пусть анулируют когда за бутылку водки любой судья может открыть провадження по любой жалобе
13м _ 19.12.2016 09:27
IP: 104.155.51.---
Справедливости ради, в инфо. центрах, бесплатно, улыбчивые девочки), все объяснили и рассказали в мельчайших подробностях о предстоящих юр. процедурах, куда обращаться, какие сроки и пр., здесь зачет)), за сложность процедуры и бюрократию – не зачет, раньше, было проще, вопрос о самостоятельных действиях и не возникал), обратились к юр. контору и забыли, сейчас, стало любопытно, пошли сами и всеравно, пришлось нанять нотариуса, уже не любопытно и опять, вопросов больше нет (
sidor _ 19.12.2016 09:01
IP: 77.52.83.---
Timur Konoschenko:
2001 г. – Путин: Мы должны выходить на реальные цены – АИ-92 8.25 руб
2002 г. Путин обеспокоен скачком цен – АИ-92 9.85 руб
2004 г. Путин против спекулятивных цен – АИ-92 14.4 руб
2005 г. Путин недоволен ростом цен – АИ-92 17.1 руб
2006 г. Нужно оперативно реагировать и следить за ростом цен, считает Путин – АИ-92 17.45 руб
2007 г. Путин хочет снизить акциз на бензин – АИ-92 19.27 руб
2008 г. Путин пообещал разобраться с высокими ценами – АИ-92 20.60 руб
2009 г. Путин потребовал вернуть цену на уровень 2008 года – АИ-92 22.26 руб
2010 г. Путин считает, что в России цена слишком высокие – АИ-92 25.00 руб
2011 г. Путин пообещал "надавать по рукам" – АИ-92 27.40 руб
2012 г...Путин пообещал компенсировать цену – АИ-92 29.27 руб
2013 г. Путин попросил "Роснефть" снизить цены – АИ-92 28.90. руб
2014 г. Путин удивился росту цен – АИ-92 29.40. руб
2015 г. Сечин предупредил Путина о дефиците бензина в 2017 году – литр АИ-92 33.00. руб...
13м _ 18.12.2016 23:07
IP: 104.199.82.---
Еще добавлю, четыре изминения и никакой смс, Киев, Днпр, Харьков, Полтава – смена проблемного учредителя, две замены директора, изменение названия и слияние + куча мелочей по регистратору и конечному бенефициару, за этот год гребанное юстициары, нотариусы и пр. "благодетели" вынесли мозг так,, что все закорумпированные при янике, просто, младенци, пробовали сами но столько "мелочей", что пришлось нанять нотариуса, ведь еще и работать и заработать нужно (((
13м _ 18.12.2016 21:21
IP: 146.148.13.---
Министерство юстиции, орган, регламентирующий, контролирующий и устанавливающий порядок работы всей юр. системы страны, судей, адвокатов, нотариусов, милиции... всех кто имеет отношение к юриспруденции, читайте о "сказано-зроблено" и думайте, 15 тыс. чел – три года работы!!
13м _ 18.12.2016 21:12
IP: 104.199.111.---
Бизнесу не стало легче, делигировав часть полномочий нотариусам, котрые обязаны удостоверить каждую подпись, масса проблем, особенно если есть инностранные учредители или инвестиции или просто проблемные, колл-во "черных" нотариусов – зашкаливает, инфо с реестров течет, "безоплатные", обязательные!!! адвокаты не такие уже и безоплатные и адекватные, сколько? первый вопрос, который задал "безоплатный" гос. защитник, нах. они нужны, и тд. и т.п. могу долго продолжать, ЛЮДИ, включайте мозг и выкл. телевизор, просто, отстранитесь от всех уподобань и "трезво" послушайте, что они говорят и тпосмотрите, что они творят!!
13м _ 18.12.2016 20:53
IP: 104.199.111.---
Закрытие предприятийм – вот проблема которая тянеться десятилетиями и регламентируеться установами и директивами времен Кучмы, ничего не отмененео и не изменено, нах открываться если денег нет, до петренко, регистрация в сложном случае под "ключ", за 3 дня, стоила 300 долл= 2,5 тыс.грн., на мой, субъективный взгляд, весь отчет – работа управления одного из министерств а минстерства юстиции!!! с 15 тыс. коллективом за три года.
Ира Кез _ 18.12.2016 18:03
IP: 188.115.161.---
Хочется хотя бы записаться по интернету, чтобы прийти к назначенному времени и провести в этом ужасе минимум времени. А по-хорошему, то и анкету можно было бы заранее заполнять по интернету, чтобы сэкономить время уже в самом овире.
Ира Кез _ 18.12.2016 18:01
IP: 188.115.161.---
Пожалуйста, наведите порядок с получением загран. паспортов. Надоели эти советские очереди в кошмарных советских ОВИРах, которые не видели ремонта лет 50 и в которых даже нет места, чтобы присесть. Мы люди, а не стадо коров!: (
mihaylenco _ 18.12.2016 17:12
IP: 93.170.65.---
Елена Величко
ХТО ЗАХИЩАЄ ЛЮДЕЙ ВІД СВАВІЛЛЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ, останнє ТЕЖ повинно захищати?Захисники...

Шановна Олено! Населення потрібне владі винятково, як раби. Ця влада зацікавлена в знищенні українців. Що вона успішно втілює.

Це її самостійний план, чи частина якогось московського, або жидомасонського плану? Ось головне питання.
Елена Величко _ 18.12.2016 16:22
IP: 178.93.136.---
Серед моїх знайомих,що усі мають достойну вищу освіту та дохід,що є реальним до багатьох громадян,
тобто від 0 до 5тис.на особу, вже 10 років ніхто нічого не реєстрував,ПАНЕ МІНІСТР.
Однак, маю до ВАС запитання: "Чи відповідаєМІНЮСТ за зміст законів,що реєструє?"
Якщо ТАК,тоді можна подавати та МІНЮСТ за те,що ПРАВА ЛЮДЕЙ не захищає,бо саме захист правлюдей тоє ОСНОВНА задача МІНЮСТА. Як так сталося, що люди не мають ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМА?
Чому Мінюст зареєстрував Закони,що дозволяють МІНСОЦПОЛІТИКИ нічого не робити,окрім "перевірятинаселення", ЩОБ НЕ ЇЛО? Яким чином прожитковий мінімум скотисядо 21% від прожиткового мінімума,що в абсолютних цифрах було 300-350грн.? ХТО ЗАХИЩАЄ ЛЮДЕЙ ВІД СВАВІЛЛЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ, останнє ТЕЖ повинно захищати?Захисники...
Vojage DP _ 18.12.2016 14:40
IP: 5.248.34.---
Амер Местный:
Да уж, с пошлинами ж**а. И не только в суде. Банально директора поменять – отвали 400 грн. За что?
Pionerka _ 18.12.2016 14:11
IP: 188.163.76.---
Нові обличчя у юстиції на місцях – брехня, принаймні у Львові, де звільнилися (самі!) лише декілька керівників. А так на керівних посадах у ДВС залишилися ті самі корумповані кадри, тільки після невеличкої рокіровки.
Приватні виконавці – також брехня. Закон є, а навчання та іспити, без яких не можна стати приватним виконавцем, Мінюст не хоче організовати вже декілька місцяців.
А от ліквідація реєстраційних служб, єдина реальна реформа.
Anatol Zubenko _ 18.12.2016 12:48
IP: 94.153.158.---
Сказано -ПОРОБЛЕНО!
Yuriy Shandra _ 18.12.2016 09:33
IP: 104.199.9.---
Пане міністр, останній рік пробую добитись від виконавчої служби виконання наказу на примусове виконання. Складається враження, що там працюють не юристи, а малограмотні фзушники, які навідь не розуміють змісту того, що читають. Відповідь на скаргу від вашого заступника протягом 40днів так і не дочекався. Цікаво, як швидко дочекаюсь від вас?
Фулюган Фулюганов _ 18.12.2016 01:18
IP: 213.154.200.---
за красивыми картинками спрятан старый проверенный еще Кучмой-Ялынковощем способ разворовывания бюджетных денег и беспредельного обогащения на всевозможных перепродажах конфиската и собственности – как частной так и государственной... ещё и проталкивание всевозможных законодательных актов которые прямо противоречат конституции но во благо олигархату...
Амер Местный _ 17.12.2016 22:22
IP: 159.224.69.---
Хватить врать пан министр!!! Вы сделали для украинцев большую проблему они не могут обратиться в суд из за вашей непомерной пошлины! Ну а коррупция которая в судах даст фору всем реформам и обещаниям. Уходите в отставку не губите страну болтовней!
mihaylenco _ 17.12.2016 21:38
IP: 93.171.65.---
valsh01
Странная статья. Прочитав ее я вспомнил публикуемые отчеты перед съездами КПСС – на столько-то что-то хорошее увеличилось, на столько-то плохое уменьшилось, жить стало на столько-то лучше. По сравнению с 1913 годом. Может и творцы статьи читали эти отчеты?

Всєм сразу стало ясно, что слабая ужасно, била ассєнізація в трінадцатом году.
Volodymyr Tonkoshkur _ 17.12.2016 21:35
IP: 94.244.37.---
Павлуша заспокойся – ти такий же як ті...расти що крутять рекламу, радикально змінюєш все в розовий колір...
Spirito _ 17.12.2016 15:34
IP: 93.74.43.---
2. –...А вот более крупная арта требует математики,понимания движения земного шара,
тончайших поправок и организации. Стрельнуть за 10,15,40,50,70 км да батареей и попасть -
это могут только боги войны (!).А таких батарей нет даже у наемников от РФ типа Вагнера.
Сейчас по нашим позициям работают российские (!) войска.
Бьют и 120-е,а теперь спецы говорят и за 150,и реактивка.
А это могут быть только подразделения с удаленных расстояний,а там на Донбассе это только
с территории (!) РФ.
Война идет полным ходом...А тут подтягивают технику и проводят учения. -
(Захід (цивілізований світ) через Нормандський формат називає це
безальтернативним варіантом для Києва)
Spirito _ 17.12.2016 15:22
IP: 93.74.43.---
-...По-друге,після майже трьох (!) років з початку агресії Росії позиціонувати себе
як жертву (!) агресії Україні стає все важче і важче. У деяких випадках і на деяких напрямках
таке позиціонування себе вже взагалі вичерпало.Потрібно нове позиціонування.,
...У Грузії це називали ще елітною корупцією. -
- Трамп может "слить" Украину и Сирию России в обмен на Иран – американские эксперты
(та за безвізом нічого не видно)
-Vesna- _ 17.12.2016 15:02
IP: 93.72.143.---
Треба бути справедлвими – результати роботи Мінюсту є.
Це сумісно з грузинами проведені так звані "коробочні" рішення, що працюють по типу кол-центрів.
Вони дійсно прибирають низову побутову корупцію – але не більше.
І то – не до кінця (як у випадку з Міграційною службою в частині функціоналу).
В результаті держава несе подвійній витрати – утримує і міграцйну службу і адмін центри.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter