13 листопада 2013, 15:03

''Машини смерті'' замовляли?

Процедура закупівлі Міністерством охорони здоров'я машин швидкої допомоги з дня на день продовжує "обростати" новими цікавими фактами. Тільки якщо до проведення процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів ми лише прогнозували той факт, що зазначена закупівля матиме величезну корупційну складову, то після цієї процедури, на жаль, прогнози не лише підтвердилися, а навіть перевершили очікувані масштаби.

Так, тендер МОЗу на закупівлю машин швидкої допомоги прогнозовано незаконно "виграла" компанія, яка надала одну з найдорожчих пропозицій. Пропозиції компанії "Практика" по 7 лотам – а це 715 мільйонів гривень – були дорожчі від пропозицій інших учасників тендеру мінімум на 24 мільйони гривень. Попри це МОЗ визнало "переможцем" тендеру саме "Практику".

Таким чином величезна корупційна складова, яку ми підозрювали, у кінцевому результаті втілилась у життя. Тому що автомобіль "швидкої" з усім медобладнанням аж ніяк не може вартувати 649 тисяч гривень. Базова ціна автомобіля – 230 тисяч гривень, а обладнання – близько 200 тисяч гривень. От і виходить 200 тисяч "відкату".

Більше того, всі ми пам'ятаємо, як проведення тендеру переносилося 4 рази. Зараз вже є чітке розуміння того, чому саме так відбувалося – МОЗ чекало доки попередньо визначений "переможець" тендеру підготує усі документи, а саме – сертифікує сумнівне китайське обладнання, яке буде вставлене у швидкі.

Аби приховати цей факт МОЗ вдалося до відвертого обману, офіційно заявивши, що автомобілі швидкої медичної допомоги, які поставлятимуться "Практикою", будуть укомплектовані виключно якісним медичним устаткуванням від провідних світових виробників Італії, Іспанії, Німеччини та США.

Про те, що такі заяви міністерства насправді брехня свідчать відомості зі свідоцтва на медичний виріб "Автомобілі швидкої медичної допомоги ТУ У 34.1-24733539-023:2011 на базі Peugeot Boxer", виробництва ПрАТ "ПРАКТИКА" (N12112/2012 від 19.09.2013 року). Там чорним по білому написано, що "швидкі" будуть укомплектовані китайськими ношами, матрацами, простирадлами, засобами реанімації, приладами відсмоктування, пульсоксиметрами, портативними системами догляду за диханням та пульверизаторами.









Навіщо "Практиці" встановлювати на машини швидкої допомоги одноразове китайське обладнання – цілком очевидно. Саме завдяки у порівнянні з європейським "копієчному" за вартістю китайському обладнанню МОЗу і вдасться "наварити" на тендері 224 мільйона гривень. Оскільки, за офіційними документами вартість дешевого медобладнання є завищеною у кілька разів.

З огляду на це ми вирішили особисто відвідати завод "Практики" аби на власні очі переконатися у масштабах афери зі "швидкими" та подивитися що ж саме встановлюватимуть у машини.

Проте, як виявилося, підприємці вже очікували на візит та ретельно до нього підготувалися. От тільки саме ця ретельність і зіграла з ними злий жарт. Розповім по порядку та проілюструю фотографіями.

По-перше, завод підприємства, яке нібито існує на ринку України вже близько 20 років, вразив своєю новизною – всі приміщення зі свіжим ремонтом та запахом фарби, при цьому – жодних слідів виробничого процесу. Більше того, на наших очах робітники закінчували встановлювати вікна в одному з ангарів, який, за моєю інформацією, "виріс" на території підприємства за останні 3 дні. Ось такі дива будівництва йдуть у хід, коли на кону 224 мільйона гривень.



По-друге, на прохання продемонструвати медобладнання, яке встановлюватиметься у швидкі, керівництво "переможця" тендеру лише розвело руками – мовляв, ще не купили, маємо лише зразки. І тут почалося найцікавіше – в один голос із МОЗом "Практика" завела ту ж саму пісню про європейське обладнання. Нам показали зразки виробництва Іспанії, Франції, Німеччини та як від чумного відхрестилися від власного ж свідоцтва на автомобіль швидкої меддопомоги, де вказано медобладнання китайських виробників.





Свідком ось такого "театрального дійства" мені довелося стати напередодні. Але це не кінець. Ми прослідкуємо за кожним автомобілем "швидкої", який переобладнуватиме "Практика" для того, щоб переконатися у правдивості заяв керівництва підприємства. І ми не допустимо, щоб у наші лікарні були поставлені "швидкі" із недовговічним та ненадійним китайським медобладнанням, яке може зламатися будь-якої миті. Українцям потрібні машини швидкої допомоги а не "машини смерті"!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...