12 липня 2015, 15:11

Корупція боїться прозорості або Чому важливо ухвалити законопроект 2423 та законопроекти по децентралізації 2981, 2982, 2983

Українські чиновники і депутати вже протягом багатьох поколінь звикли шити в дурні своїх роботодавців – громадян України, із податків яких вони отримують зарплату.

Живучи у розкішних пентхаусах, роз'їжджаючи на дорогих автомобілях, вони публікували напівпорожні декларації та розповідали казки про орендовані комірчини та успішний бізнес дружин і дітей, до якого вони нібито не мають відношення.

Усе це сходило їм з рук, допоки реєстри власності були топ-секретом бюрократичної машини.

Крок за кроком уряд разом із небайдужою громадськістю та депутатами кладе цьому край. Ховатися стає все важче, а вже незабаром стане просто неможливо.

Першою ластівкою став відкритий Мін'юстом з 1 січня 2015 року реєстр прав на нерухоме майно, який дозволяє визначити кінцевого власника житла, його обтяження та історію придбання.

Другим кроком стало відкриття Єдиного реєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, у якому став можливим пошук не лише за назвою компанії, але й за прізвищем засновника чи кінцевого бенефіціара.

Таку ж можливість має відкрити для реєстру нерухомості, земельного кадастру та бази Державтоінспекції розглянутий парламентом в першому читанні законопроект N2423, який має з'явитися у порядку денному вже в понеділок для ухвалення в другому читанні і в цілому.

Що значитиме остаточне затвердження цього документу парламентом?

Жодна особа, яку винайняли на оплачувану роботу чи обрали для представництва своїх інтересів платники податків – від Президента до депутата районної ради, прокурора чи клерка в державному підприємстві – не зможуть приховати своїх маєтків та автопарків за порожніми деклараціями.

У кілька кліків, не виходячи з дому, будь-який журналіст, громадський активіст чи просто домогосподарка, робітник, студент, навіть школяр зможе визначити кількість "Мерседесів" і квартир, що належить народному обранцю та іншим "слугам народу".

Мова не йде про розкриття тих даних, які можуть бути використані шахраями – точної адреси будинку чи квартири, номерного знаку автомобіля. Але площі житла, ділянки, марки і обсягу двигуна буде достатньо, аби зрозуміти, чи живе той чи інший власник на ті кошти, які декларує.

Саме тому в понеділок я прийду до Верховної ради, аби підтримати громадських активістів, що вимагатимуть ухвалення законопроекту N2423.

Аби "голі, як церковні миші" чиновники, депутати, судді нарешті припинили брехати своїм роботодавцям.

Закликаю прийти всіх небайдужих, аби пролити світло на реальні статки можновладців. Це буде наш спільний внесок у реальну, а не декларативну боротьбу із корупцією, яка боїться прозорості, чесності, простоти, відкритого доступу всіх громадян до інформації.

Так само наступного тижня ми внесемо на розгляд парламенту ще низку інших законопроектів, які не лише дозволять мінімізувати корупційні прояви на місцях, але й закладуть підвалини для реальної децентралізації влади.

Мова йде про законопроекти NN2981, 2982, 2983. Вони відкривають можливість для реєстрації бізнесу і нерухомості не лише в реєстраційних офісах, але і у нотаріусів, у акредитованих банках чи центрах надання адмінпослуг місцевих рад. Робити це можна буде незалежно від прописки у будь-якого з цих реєстраторів по всій Україні (для нерухомості – в межах області). Це кошти на місця, конкуренція, підвищення якості послуг.

Міністерство юстиції першим серед центральних органів виконавчої влади відмовляється від частини своїх повноважень, аби знизити корупційний тиск на звичайних громадян, передаючи ці повноваження у приватний сектор і органам місцевого самоврядування.

Відтак я закликаю депутатів підтримати і ці документи, адже зміни, які вони вносять в наше життя – стосуються кожного громадянина України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...