22 липня 2015, 15:47

РАЦСи on-line

Біле авто, весела компанія друзів, марш Мендельсона, сльози радості на очах батьків молодят – саме таким ми завжди бачимо весілля, коли шлюб беруть друзі та знайомі.

Але, як тільки справа доходить до власного одруження, ситуація кардинально змінюється. Бюрократія і тяганина з паперами, неможливість нормально обрати підходящу дату для церемонії псують настрій навіть найбільшим оптимістам. По суті, в українських молодят шлюбне життя починається з довжелезних черг у РАЦСі.

Ця сумна традиція в органах реєстрації актів цивільного стану тягнеться ще з радянських часів і є неприпустимою. Саме через такі негаразди у молоді автоматично формується негативне сприйняття державних сервісів.

Для того, щоб не псувати молодятам свята та суттєво спростити життя без перебільшення кожному українцю, ми вирішили докорінно змінити ситуацію і запровадити нові онлайн-сервіси у цій сфері.

Буквально цього тижня ми запустили пілотний проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через інтернет у Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Так, раніше для реєстрації шлюбу громадяни щонайменше 2 рази мали особисто звертатися з пакетом паперових документів, вистоюючи нескінченні черги. Перший раз – щоб отримати консультацію та рахунки для оплати послуг. Другий – вже з оплаченими квитанціями для реєстрації заяви. В окремих випадках доводилося вистоювати в чергах по 4 рази.

Відтепер на спеціально створеному порталі за адресою http://dracs.minjust.gov.ua мешканці Київської, Одеської та Дніпропетровської областей можуть подати заявку на реєстрацію шлюбу, змінити ім'я чи прізвище, подати документи про народження дитини, записатися на консультацію до фахівця та отримати інші послуги. Для цього достатньо зареєструватися на сайті та вказати, яка саме послуга вас цікавить.

Для прикладу, тут можна обрати час, місце та навіть залу, в якій ви хочете провести шлюбну церемонію, та оплатити цю послугу банківською карткою. І все це сидячи в себе вдома за комп'ютером.

Під час робочого візиту до Дніпропетровська разом з Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком ми відвідали Кіровський РАЦС. Саме тут вирішили побратися Павло з Краматорська та Інна з Маріуполя, які й стали першою парою, що подала онлайн-заявку на реєстрацію шлюбу.

Інший приклад – подача документів про народження дитини. Так, відтепер батько новонародженого, доки мама перебуває в пологовому будинку, може надіслати відскановані документи про народження дитини та обрати зручний для себе час, щоб відвідати РАСЦ та засвідчити надіслані документи. Ті ж, хто має електронний цифровий підпис матимуть змогу засвідчити надіслані документи без відвідин відділу реєстрації.

При цьому не варто боятися, що когось одружать чи розведуть без його відома. Система працює на кшталт "бронювання" в готелі. На сайті ви бронюєте час для візиту та оплачуєте послуги, а сам процес відбувається виключно за вашої присутності. Більше того, відтепер консультацію реєстратора можна отримати он-лайн.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...