Венеціанська комісія підтвердила право України провести повне оновлення суддів
Сьогодні Венеціанська комісія позитивно оцінила наші пропозиції, які забезпечать реформу судової системи в Україні і дадуть змогу перезавантажити склад суддів.
Експерти ВК, які зазвичай виступають за максимальний захист судового імунітету і неможливість звільнення суддів, зробили виняток. Вони зазначили, що Україна може провести повне оновлення судової системи можливе через затвердження змін до Конституції України.
Запропонована модель відкритого конкурсного добору суддів, на переконання представників ВК, не суперечить стандартам ЄС. А доступ до конкурсів повинні в рівній мірі мати і чинні судді і ті, хто до цього не працювали в судовій системі.
Разом з тим, ми маємо покращити доступ громадян до правосуддя, спростивши судову систему та ліквідувавши спеціалізовані суди, які фактично дублювали касаційну функцію Верховного суду.
Ще одним важливим пунктом висновків є необхідність ліквідації політичних впливів на кар'єру судді. Ніхто, не парламент, ні президент не мають впливати на призначення чи звільнення суддів. Після проведення реформи це робитиме незалежний орган, який в своїй більшості складатиметься з представників суддівського корпусу.
Нині головним завданням Конституційної комісії і її складу, до якого входять всі політичні партії, представлені в парламентській коаліції, є сформувати консолідований пакет змін.
Нагадаю, Уряд сформував концепцію судової реформи, яку направив Конституційній комісії, і фактично всі положення цієї концепції отримали схвалення ВК.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.