10 лютого 2016, 22:25

Від Міністерства корупції та бюрократії до Міністерства Справедливості

"Коли зникає справедливість, не залишається нічого, що могло б надати цінність людському життю" Іммануїл Кант

Минулого року Міністерство юстиції заслужено було визнано одним із найбільш реформаторських відомств в Україні. Ми й справді запровадили чимало новацій, про які я неодноразово писав і у блозі, і на своїй сторінці у Facebook.

Цього року ми не збираємося втрачати цей статус і продовжимо запроваджувати ті новації, які остаточно перетворять Мін'юст із міністерства корупції радянського зразка на сучасне міністерство справедливості, яке стоїть на захисті українців.

Як всі добре пам'ятають, минулого року ми запустили 100 центрів надання правової допомоги громадянам, які не можуть собі дозволити платного адвоката.

З літа – тобто за вісім місяців – до центрів звернулися більше 47 тис. громадян. Майже 33 тисячі отримали кваліфіковані консультації, а у понад 10 тис. випадків було прийняте рішення призначити адвоката для захисту в суді.

Нашим підзахисним було винесено 400 виправдувальних вироків в системі кримінальної юстиції. Це 400 невинуватих людей, які не потрапили до в'язниці, чиї долі не були зламаними.

Центри безоплатної правової допомоги на 100% виправдали себе. Тож ми вирішили розвинути цей успішний проект, поєднавши цей процес із завершенням структурної реформи міністерства.

Уже найближчим часом Мін'юст ліквідує 586 районних та міських управлінь юстиції. Це установи радянського зразка, які були націлені не на забезпечення громадян нормальними послугами, а на вирішення власних корупційних інтересів.

Натомість по всій території України, крім тимчасово окупованих територій, буде створено 428 бюро правової допомоги.

Тут наші громадяни отримуватимуть юридичні консультації, правовий захист та онлайн послуги Міністерства юстиції. Для цього тут будуть розташовані спеціальні термінали, а співробітники залюбки покажуть відвідувачам, як ними користуватися.

Один електронний термінал надаватиме послугу з генерації електронного цифрового підпису. Ще 2 забезпечуватимуть доступ безпосередньо до онлайн послуг, серед яких:

− Миттєве отримання ОНЛАЙН довідки, виписки, витягу про компанію.

− Передача даних з ЄДР та їх взаємообмін з органами ДФС, ПФ, статистики.

− Доступ до Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

− Подача заяви про державну реєстрацію шлюбу.

− Подача заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу.

− Попередній запис на прийом щодо державної реєстрації народження.

− Подача заяви про державну реєстрацію зміни імені.

− Попередній запис на прийом щодо державної реєстрації смерті.

− Доступ до Електронного реєстру апостилів.

− Отримання свідоцтва про право власності на нерухомість.

− Отримання витягу про державну реєстрацію нерухомості.

Завдяки такому підходу ми забезпечимо доступ кожного українця до наших онлайн сервісів та системи адвокатського захисту Міністерства юстиції України.

Як казав Еммануїл Кант, якщо втрачається справедливість, втрачається сенс життя. Саме тому ми поставили перед собою амбітне завдання перетворити Мін'юст на Міністерство Справедливості.

Детальніше за посиланням: http://www.slideshare.net/minjust/ss-58095434

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чужих дітей не буває! Доведено Мін'юстом

Рівно рік тому було прийнято другий пакет законів в рамках ініціативи Уряду Володимира Гройсмана #ЧужихДітейНеБуває. Поштовхом до цієї боротьби особисто для мене стала конкретна історія мами з Одеської області...

Захищаючи дітей, ми захищаємо майбутнє

У ці дні світ відзначає День захисту дітей. Це слушний момент, щоб озирнутися назад й запитати себе, що ми зробили для найменших громадян? І які кроки ще потрібні, аби життя малечі в Україні було щасливим і безтурботним...

#ЧужихДітейНеБуває, або як примусити батьків виконувати свій обов'язок

Вже більше місяця, з 6 лютого, діє розроблений Міністерством юстиції закон #ЧужихДітейНеБуває. Він запровадив дієві заходи впливу на тих батьків, які покинули свою родину напризволяще та не бажають фінансово підтримувати своїх дітей...

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальні ліки від усіх хвороб...

Конкурс на посаду керівника люстраційного департаменту Мін'юсту: не шукайте зраду там, де її немає

З моменту оголошення конкурсу на посаду керівника Департаменту з питань люстрації одним із пріоритетних завдань Міністерства юстиції є проведення цього відбору максимально публічно й прозоро...

Міністерство юстиції 2016: "СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО"

Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можна втілити у життя...