Одруження за 24 години
Що найскладніше у підготовці до весілля? Не забути запросити всіх родичів і родичів родичів? Не наробити дурниць на холостяцькій вечірці? Чи обрати сукню для нареченої?
"Останнє!", – з упевненістю скажуть ті, хто ще не одружувався. А ті, хто вже одружений, їх поправлять – найскладніше пережити спілкування з державними органами, яке, на жаль, весь святковий настрій зводить нанівець.
Адже, зробивши все-все необхідне, ви йдете до РАЦСу, щоби вистояти нескінченні черги, а після них ще й дотриматися формальності радянських часів – почекати місяць.
Можливо, для когось це не проблема. Однак для багатьох наших співвітчизників – це критичний показник. Мова йде про бійців АТО та українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
Сьогодні ми зробили важливий крок, який полегшить отримання офіційних документів нашим землякам з Криму та Донбасу, а за разом й усім українцям. Кабінет Міністрів підтримав розроблену Мін'юстом постанову, яка ліквідовує застарілий і бюрократичний порядок реєстрації шлюбу, що існував ще з радянських часів.
До цього, щоб зареєструвати шлюб треба було подати заяву і чекати 30 днів. Ми запропонували запустити пілотний проект в окремих містах, де шлюб можна буде зареєструвати протягом 1 доби.
У першу чергу, пілотний проект буде запущено у прифронтових Маріуполі та Северодонецьку, а також у Херсоні. Нашим землякам з Криму та Донбасу, які хочуть отримати легальні українські документи, достатньо буде на добу приїхати на контрольовані території, щоб зареєструвати шлюб і отримати офіційне українське свідоцтво про реєстрацію. Разом з цими містами пілотними стануть Київ, Одеса та Львів.
Пізніше до проекту мають приєднатися найкрупніші населені пункти, яким Міністерство юстиції планує передати усі без виключення функції з реєстрації актів цивільного стану. Тож вже з наступного року українці зможуть зареєструвати народження дитини, шлюб, зміну прізвища в своїх громадах без корупції, бюрократії та існуючої донині радянщини.
Хочу нагадати, що Міністерство юстиції вже зробило чимало кроків задля забезпечення українців зручними та комфортними послугами.
Майже рік тому, 20 липня, ми запустили систему електронної подачі документів для реєстрації шлюбу. На веб-порталі "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану" за адресою http://dracs.minjust.gov.ua можна обрати зручний час, дату й місце проведення церемонії, сплатити платіжною карткою державне мито і прийти лише на урочисту частину.
Дана ініціатива діє у половині відділів реєстрації актів цивільного стану. Лише за перше півріччя цього року 3000 українських молодят скористалися даним сервісом.
Так само на сайті можна отримати низку інших послуг чи записатися на прийом до будь-якого РАЦСу.
Паралельно був запущений пілотний проект проставлення електронного апостилю. Раніше за цією послугою треба було їхати до Києва, стояти в чергах, терпіти хамство чиновників або ж шукати можливість пришвидшити цей процес за "окрему плату".
Нині громадяни можуть через Інтернет відправити відскановані документи і отримати в електронній формі документи вже з проставленим апостилем. За 1 півріччя 2016 року послугою, сидячи вдома чи в офісі й не згадуючи чиновників "незлим тихим словом", скористалися 65 тис українців.
Окрім того, Мін'юст запустив проект з отримання свідоцтв про народження безпосередньо у пологових.
На сьогоднішній день отримати перший документ дитини без черг і незручностей усього за 24 години можна уже в 458 пологових будинках. Минулого року дана послуга була доступна лише в обласних центрах, а сьогодні до неї долучається дедалі більше районних пологових.
Лише за цей рік батьки понад 35 тисяч новонароджених малят отримали документи без зайвого клопоту.
Народна мудрість каже: погана послуга – гірше крадіжки. Наше завдання – забезпечити громадян зручними і якісними сервісами, аби кожен українець відчув, що держава піклується про нього.
Нехай найбільшою проблемою при підготовці до весілля стануть муки вибору сукні для нареченої)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.