Відповідь "Української правди" правоохоронним органам щодо затримання журналіста УП Віталія Селика
У неділю о 17:55 Віталій Селик вийшов з метро "Хрещатик". Будучи журналістом, він зацікавився перебігом акції протесту біля приміщення КМДА. Віталій Селик підійшов до епіцентру подій і зупинився за 20-30 метрів від автомобільних шин, підпалених протестувальниками перед мерією.
Там він побачив, як автомобіль ДАІ, здаючи назад, врізався в джип підрозділу "Беркут".
"Єдина моя "провина" полягала в тому, що я свої емоції висловив іронічними оплесками. Але тут мене зі спини схопили за руку і без пояснень, сказавши лише "Що, смішно?", повели до міліцейського автобуса ПАЗ. На півдороги до автобуса я чемно попросив відпустити руку і наступні 10 метрів ішов до автобусу без фізичного примусу. Тому є неправдою інформація, що правоохоронці звернулися до мене "з проханням дати свідчення щодо цієї справи", на що я начебто "відповів грубою поведінкою", – наголошує журналіст.
Близько 19 години затриманих привезли до відділку. Рапорт в остаточному варіанті був написаний лише з другої спроби після чергового дзвінка бійцям "Беркуту" від керівництва (розмова проходила у присутності всіх затриманих, і всі чули, як співробітники МВС вирішували, в чому ж все таки звинуватити затриманих).
"В рапорті було вказано, що затримання відбулося о 17:45, хоча мене в той час ще не було на Хрещатику", – додав журналіст.
Він також відзначив, що у понеділок судову постанову обвинуваченим виносили без присутності адвоката. Суддя Шевченківського районного суду Олександр Шостак відмовив всім затриманим у проханні запросити хоча б свідків до кімнати суду.
Щодо начебто недійсного редакційного посвідчення, то Селик працює в "Українській правді" з вересня 2008 року і його редакційне посвідчення дійсне до 31 грудня 2008 року. Саме його він і пред'являв представникам міліції на вимогу встановити особу затриманого.
"Я не збирався використовувати посвідчення журналіста в якості індульгенції, однак і підстав для мого затримання не було", – зазначив журналіст.