Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

Аятоллу в міністри палива та енергетики України!

15 травня 2012, 13:36

Не дивуйтесь! Слідкуйте за думкою і ви також зрозумієте, що іранський лідер Аятолла Хаменеі вливає на ціни на український бензин краще за "рідний" Уряд.

Отже, ціни на бензин в Україні зростають у двох випадках: якщо в Ірані неспокійно, а також якщо спокійно.

Останнім часом досягнуто визначеності в ситуації навколо Ірану – війни, принаймні цього року, не буде. Ця загроза була одним із найважливіших чинників високих цін на нафту.

Крім того, ціну на нафту потягли донизу й результати виборів у Франції та Греції.

Як наслідок, станом на 10 травня, вартість червневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки WTI впала до 96,81 долара за барель (з піку 113 доларів місяць тому). Ціна червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш Brent впала до 113,2 долара за барель (з пікових цін 126 доларів місяць тому). Така ж ситуація й по нафті ОПЕК, яка коштує 110 доларів за барель (на 14 доларів менше, ніж місяць тому).

Таким чином, ціна на нафту у світі впала на 10-14%.

І хоча цій світовій тенденції уже цілий місяць, вона ніяк не доповзе до України.

Уряд збирався оригінально боротися з цінами на нафту та на щастя, так і не зібрався.

Ідея перша. Скасувати акциз на ввезення нафти, що зробило б дірку в бюджеті. Як відомо, в Україні у вартості ціни на бензин, ціна на нафту становить 65%, решта – податки.

Ідея друга. Скасувати ПДВ на ввезену нафту, але лише для вибраних компаній. Було запропоновано імпортувати мільйон тонн нафти без сплати податку на додану вартість, для її переробки на українських заводах. Крім дірки в бюджеті, це спровокувало б і спотворення конкуренції на ринку. Як свідчить досвід попередніх закупок "Нафтогазу", закуплена ним нафта у минулі роки, залишалася надто дорогою, бо проходила через "ланцюжок" посередників, що не зменшило ціну кінцевого продукту.

Нарешті, уряд розробив і представив на розгляд депутатів закон про плаваючу ставку акцизного збору на нафту. Коротко задум урядових чиновників можна описати так: якщо ціна нафти зростає – акциз знижується, вартість нафти падає – збір росте. Розрахунок ставки акцизу передбачається робити на підставі ціни нафти, а також вартості валют євро і долара раз в десять днів. Таким чином, хоча цей закон ще не діє, для українців буде "по боку", що там в Ірані чи Греції – ціна на бензин усе одно буде захмарна.

Схоже, що працювати з ринком влада не вміє і не хоче. Антимонопольний комітет впритул не бачить монополізму і цінової змови на ринку нафтопродуктів.

Найголовніший чинник зниження цін, пропозиція, грубо знехтуваний. Як відомо, Україна видобуває близько 2,5 млн тонн нафти на рік і 1 млн тонн газового конденсату.

Проте, за два роки правління Януковича, власний видобуток нафти зменшився на 17%.

Якщо падає пропозиція, звідки взятися зниженню цін?

А тим часом, ринок заходить у життя країни зовсім з іншого боку.

З подорожчанням палива скорочується його споживання і, відповідно, податки. Автолюбителі, для яких нинішні ціни стали критичними, пересіли на громадський транспорт, обмежили пересування і очікують покращення вдома. У Київській та Донецькій областях скорочення споживання перевищує 20%.

Якщо Україна в 2010-2011 роках послідовно знижувала видобуток нафти, купувала нафтові вишки у прибалтійських бомжів за ціною вдвічі вищою від ринкової, замість того, щоб купити цих вишок удвічі більше, досі не розпочала жодних нових видобувних робіт на шельфі, то що може знизити ціну?

Чи не занадто це хитка основа для вітчизняної економіки?

Хоча, є й інші джерела. Адже, як відомо, в Україні занижена рента на видобуток нафти.

В усьому світі податки на нафтовидобуток зростають разом із цінами на нафту, а в Україні чомусь усе відбувається навпаки. Наприкінці минулого року за загадкових обставин її знизили на 22-30%. Як відомо, наприкінці 2011 року Верховна Рада прийняла законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо перегляду ставок деяких податків і зборів", в якому невідомо звідки з'явився абзац, який знизив "рентний" коефіцієнт на нафту, а з ним і сам податок мінімум на 22%, а максимум – на 30%. Щороку видобуток нафти з газовим конденсатом становитиме 3 млн тонн, тому втрати бюджету від абзацу в законі, який казна-звідки взявся, становитимуть від 2,216 до 3,35 млрд гривень. Ці суми навряд чи знизили ціну на бензин, а швидше, стали надбанням нафтогазодобувних компаній, зокрема найбільших із них – ПАТ "Укрнафта" і ДК "Укргазвидобування", контрольованих відповідно Ігорем Коломойським і Дмитром Фірташем. Замість зниження цін, якого так ніхто і не побачив, було просто створено умови для отримання цими панами надприбутку.

Крім того, можна було б вивести з тіні контрабандну "бодягу", яка, за даними експертів, становить близько 30% ринку нафтопродуктів.

Але хто ж зачепить хабарників і контрабандистів, які не самі ж по собі контролюють третину ринку нафтопродуктів?

Тож, залишається сподіватися на одне – пацифізм Ірану й Ізраїлю.

Що й казати, опора не надто надійна. Але кращої нема. На нарощування власного видобутку, боротьбу з монополізмом і контрабандою (тобто із собою), влада апріорі не здатна.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Vera_53 _ 15.05.2012 21:51
IP: 95.133.151.---
Навпаки! Влада дуже здатна робити все можливе, щоб збільшити свої статки.Таке враження, що нинішні "пришельцы" дуже професійні щодо своїх кишень. А невже хтось від клану янукавича чекав чогось іншого!? Виборці Донбасу дуже пишались тим, що обрали СВОГО бандита. Вони думали, що нинішня влада буде красти і ділитись з житклями Донбасу.Гадаю що на сході нашої країни люди задоволені владою. Всі свої – донецькі! Живи і радій!
Віктор Дніпров _ 15.05.2012 19:29
IP: 95.135.206.---
Андрію Пищному.

У Вас що, написані конкретні пропозиції, як будете виправляти ситуацію? Вада – не здатна. Опозиція прийде і все враз змінить? Є механізм?

Прошу...

Може щось і по Програмі ОО тиснете?
Desi _ 15.05.2012 18:27
IP: 194.44.31.---
Шановний автор захоплюється демократією у Європі, та що ж буде якщо більш менш доведене розслідування потрапить до преси у ЕС, може влада там не зобов'язана на таке реагувати, але бізнес має рейтинговість, та під підозру журналістів у співпраці із "чесним" бізнесом мало хто захоче.

"Тож, залишається сподіватися на одне – пацифізм Ірану й Ізраїлю." – для цього обов'язково потрібно думати про нафту?:)
vts-m- _ 15.05.2012 17:15
IP: 91.154.252.---
Glb S2:
А кто в данном случае говорит об автентичном произношении? В данном случае речь идет об общепринятом написании. И здесь наблюдается полное единодушие – на кириллице Хаменеи, на латинице – Khamenei. Понятно вам, Бугага притыренная?
Переведі на латініцу/кіріліцу, мислітель: Рухолла Мусави Хомейни: перс. روح الله موسوی خمینی)
La Rossa _ 15.05.2012 16:52
IP: 93.74.246.---
http://www.youtube.com/watch?v=xqllabvVWsU&feature=related

Глеб... буааа...
CC77 _ 15.05.2012 16:42
IP: 81.22.141.---
Селянка:
Я разочарован дебилами, которые так и не поняли кого они себе на шею посадили, Прийдет время и за тебя возьмутся так или иначе, вспомниш мои слова, если Вы конечно не Бандит (ка). А я свое отпрацював и сам себе циную.
La Rossa _ 15.05.2012 16:23
IP: 93.74.246.---
Glb S2:
La Rossa:
Glb S2:
Повторюю ще раз для миколаївських хлопів вже на пальцях: не можна повноцінно передати рідною фонтекою іноземну мову. Що Уотсон, що Ватсон – це однаково не є правильним та автентичним.
Дошло?
ЗІ про соціальні низи/висоти я б на Вашому місці мовчала.
А кто в данном случае говорит об автентичном произношении? В данном случае речь идет об общепринятом написании. И здесь наблюдается полное единодушие – на кириллице Хаменеи, на латинице – Khamenei. Понятно вам, Бугага притыренная?
Мдя...
Я ж вам пример с уотсоном/ватсоном привела...
Ховайся кто может от этого Глеба с его низкими передачами...
Селянка _ 15.05.2012 16:12
IP: 82.193.114.---
CC77:
Селянка:
Это Вы сказали, что победил я же считаю, подтосовали да и гниломордый ющ-протывсих помог.
Впізнаю справжнього українця! Ми так гарно навчились шукати собі виправдання і засинати потім спокійним сном немовляти в люлі.
Чому працюєш на галай-балай? – Дуже розчарований в ідеалах Майдана.
– Злочинна влада керує, не можу не те що працювати – їсти.
– Не цінують як слід.
Кожен відповідає по справах його, тому Ваші слова це просто фіговий листок на на причинному місці попередників.
CC77 _ 15.05.2012 15:55
IP: 81.22.141.---
Селянка:
Это Вы сказали, что победил я же считаю, подтосовали да и гниломордый ющ-протывсих помог.
La Rossa _ 15.05.2012 15:33
IP: 93.74.246.---
Селянка:


La Rossa:
Селянка:
La Rossa:
Селянка:

Пани Селянка (вид спереди)

http://durdom.in.ua/uk/main/photo/photo_id/30555/person_id/48.phtml
Щаслива тим, що УП-івська спільнота так добре мене знає.
Хотілось би так само добре знати кадровий склад опозиції – хто по списках, хто по округах і чому. Але ж Пану Пишному недозвілля, цікавіше мріяти про Аятоллу на посаді міністра.
Ви за себе відповідайте.
Манера "cам дурак" занадто маргінальна і як аргумент ні в одній поважній дискусії не зараховується.
Як ще мені Вам відповісти, мила La Rossa? На Ваш кунштик я пораділа що зажила широкої слави уві вузьких колах УП-івського товариства.
Що таке "кунштик" – я не знаю.
Пан Графо не хоче мене вчить "чисто львівської говірки".
Більше того – каже що це "босяцький сленг".
ЗІ а радіти там нема чому
Селянка _ 15.05.2012 15:30
IP: 82.193.114.---
La Rossa:
Селянка:
La Rossa:
Селянка:

Пани Селянка (вид спереди)

http://durdom.in.ua/uk/main/photo/photo_id/30555/person_id/48.phtml
Щаслива тим, що УП-івська спільнота так добре мене знає.
Хотілось би так само добре знати кадровий склад опозиції – хто по списках, хто по округах і чому. Але ж Пану Пишному недозвілля, цікавіше мріяти про Аятоллу на посаді міністра.
Ви за себе відповідайте.
Манера "cам дурак" занадто маргінальна і як аргумент ні в одній поважній дискусії не зараховується.
Як ще мені Вам відповісти, мила La Rossa? На Ваш кунштик я пораділа що зажила широкої слави уві вузьких колах УП-івського товариства.
La Rossa _ 15.05.2012 15:30
IP: 93.74.246.---
Glb S2:
Повторюю ще раз для миколаївських хлопів вже на пальцях: не можна повноцінно передати рідною фонтекою іноземну мову. Що Уотсон, що Ватсон – це однаково не є правильним та автентичним.
Дошло?

ЗІ про соціальні низи/висоти я б на Вашому місці мовчала.
Logic2009 _ 15.05.2012 15:28
IP: 91.196.177.---
Антимонопольний комітет впритул не бачить монополізму і цінової змови на ринку нафтопродуктів.
=================================================================
я не бачу ніякого Антимонопольного комітету.
Поставили Швондєра-Цушко, якому що МВС, що мінекономіки, що
згаданний комітет. Невіглас у всьому.
La Rossa _ 15.05.2012 15:18
IP: 93.74.246.---
Селянка:
La Rossa:
Селянка:

Пани Селянка (вид спереди)

http://durdom.in.ua/uk/main/photo/photo_id/30555/person_id/48.phtml
Щаслива тим, що УП-івська спільнота так добре мене знає.
Хотілось би так само добре знати кадровий склад опозиції – хто по списках, хто по округах і чому. Але ж Пану Пишному недозвілля, цікавіше мріяти про Аятоллу на посаді міністра.
Ви за себе відповідайте.
Манера "cам дурак" занадто маргінальна і як аргумент ні в одній поважній дискусії не зараховується.
Селянка _ 15.05.2012 15:15
IP: 82.193.114.---
CC77:
Селянка:
Про ВВП мы уже слышали 2004г, а пенсии были 130гр. и барин-ХАМ добавил с барского плеча еще аж 30гр. перед выборами. А в 2008г. всем пенсионерам, которые вышли на пенсию до 2006г.были пересчитаны по средней зарплате 2006г. а это сотни и тысячи гривен. Вот тебе и Криворожсталь.
Тобто, Ви покращували життя вже вчора. Чому ж переміг Янукович?
Селянка _ 15.05.2012 15:11
IP: 82.193.114.---
La Rossa:
Селянка:

Пани Селянка (вид спереди)

http://durdom.in.ua/uk/main/photo/photo_id/30555/person_id/48.phtml
Щаслива тим, що УП-івська спільнота так добре мене знає.
Хотілось би так само добре знати кадровий склад опозиції – хто по списках, хто по округах і чому. Але ж Пану Пишному недозвілля, цікавіше мріяти про Аятоллу на посаді міністра.
CC77 _ 15.05.2012 15:08
IP: 81.22.141.---
Селянка:
Про ВВП мы уже слышали 2004г, а пенсии были 130гр. и барин-ХАМ добавил с барского плеча еще аж 30гр. перед выборами. А в 2008г. всем пенсионерам, которые вышли на пенсию до 2006г.были пересчитаны по средней зарплате 2006г. а это сотни и тысячи гривен. Вот тебе и Криворожсталь.
La Rossa _ 15.05.2012 14:55
IP: 93.74.246.---
Селянка:

Пани Селянка (вид спереди)

http://durdom.in.ua/uk/main/photo/photo_id/30555/person_id/48.phtml
Селянка _ 15.05.2012 14:50
IP: 82.193.114.---
CC77:
Селянка:
Да куда уж им,против нынешних профффессооналов им столько не поднять. фирташ, бойко вся гоп компания восколько раз обоготилась??????????
Поясність перш за все самому собі, чому при такому збагаченні нинішньої "гоп-кампанії" так багато в Україні будується-купляється. І по яких закапелках ховали гроші попередники? Ми ж їх точно не бачили. Згадаймо хоча-б горезвісну перепродаж Криворіжсталі. Та й взагалі, – отримати країну із найбільшими в Европі темпами зростання ВВП і залишити по собі хіба що купи сміття в Кийові – оце по Вашому.!
La Rossa _ 15.05.2012 14:47
IP: 93.74.246.---
Glb S2:
Нынешнего верховного руководителя Ирана зовут Хаменеи, а не Хоменеи – это нужно знать.
Цирк на дроте этот Глеб...
Нет однозначного соответствия в артикуляции звуков, особенно в фонетиках чужеродных языков.
Это я русском и фарси в данном случае.
CC77 _ 15.05.2012 14:35
IP: 81.22.141.---
Селянка:
Да куда уж им,против нынешних профффессооналов им столько не поднять. фирташ, бойко вся гоп компания восколько раз обоготилась??????????
drongo _ 15.05.2012 14:25
IP: 194.44.50.---
Андрію, є альтернативний варіант.

Міколу Янавіча зробити прем'єр-міністром Ізраїлю. Тоді ізраїлітянам стане не до Ірану:)))))
imhotep _ 15.05.2012 14:24
IP: 109.167.65.---
Плюрализм в одной голове называетсмя маразмом. Примеры по тексту:

1. Купили глубоководные вышки = ничего для добычи на шельфе не сделали
2. Добыча нефти и конденсата упала на 17% = снизили ренту чтобы ее поднять = обокрали бюджет.
3. Спрос на бензин в Киевской области упал на 20% = но пробки стали больше (это не по тексту)
4. Снизили акциз на бензин чтобы сдержать цену = "зафіксували захмарну ціну"

Хотя по сравнению с лозунгами Яценюка на Михайловской...
Селянка _ 15.05.2012 13:46
IP: 82.193.114.---
"Аятоллу в міністри палива та енергетики України" -
не треба так відкрито визнавати, що професійних достойників на високі посади опозиції бракує.
Warfar _ 15.05.2012 13:42
IP: 94.154.212.---
Незважаючи на те, що я підтримую ідею воєнного вторгнення в Іран для унеможливлення появи в руках Ірану ядерної бомби, я б не став великого духовного лідера десятки мільйонів людей в іронічний, грузлий контекст.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter