Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

100%

24 жовтня 2014, 15:27

Тривога – це відсотки, які ми авансом сплачуємо нашим неприємностям. Цей вислів відомого мислителя, письменника, англійського священика Вільяма Ральфа Інджа влучно дає оцінку тому, що відбувається у нас з депозитами, інфляцією та курсовими коливаннями.

Тривога й неспокій. Ось головні причини. Інших просто не існує.

Адже тут ключовий індикатор – торговельне сальдо країни. І воно, якраз, в порядку. За вісім місяців цього року в плюсі ​​більш ніж на мільярд доларів. Торік за цей же період було від'ємним на $ 7,3 млрд. Але тоді для утримання курсу, як дрова в грубі, спалювали золотовалютні резерви. Сьогодні після фінансового погрому Януковича і Ко такої можливості у країни немає.

Так, країна переживає найскладніші часи за всі роки незалежності.

Немає такої книжки, такого підручника, в якому було б написано, що робити в таких умовах. Адже, як кажуть, усі люди щасливі однаково, а нещасні кожен по-своєму. Країни так само.

Що робити, коли в тебе відбирають частину території разом зі стратегічними підприємствами, банківською мережею, інфраструктурою та майном?

Що робити, коли війська загарбників обстрілюють та навмисне руйнують найбільший індустріальний регіон твоєї країни, а в тебе немає навіть достатньо сил, щоб відбити цей напад, не кажучи вже про наступ?

Що робити, коли сотні тисяч втікають зі своїх домівок, щоб врятувати собі життя?

Що робити, коли ще сотні тисяч лишаються на окупованих територіях без пенсій, зарплат і соціальних виплат, без жодних засобів на життя?

Суцільне що робити?

Я прийшов до висновку, що відповідь лежить у нас самих, в наших думках, у мисленні. Я неодноразово переконувався у житті, що думки втілюються. Стають дійсністю. І, якщо тривожитись і непокоїтись, то читай перше речення цього блогу. В такому разі із замкненого кола не вийти. Де ж вихід?

Найщасливішою людиною виявляється та, у котрої, здавалося б, немає жодних особливих причин для щастя, за винятком того, що вона щаслива. Це ще один висновок, до якого діййшов у ході своєї проповідницької, громадської, літературної та дослідницької творчості вже зацитований мною на початку Вільям Ральф Індж.

Тож у нашому випадку слід негайно відкидати тривогу й неспокій. Бо, очевидно, що паніка – якраз те, чого хоче і чекає від нас агресор. Адже тоді ми самих себе звоюємо, як писав ще триста років тому Іван Мазепа. До слова сказати, почав він цю думу словами Всі покою щиро прагнуть. І тут історія знову дає нам підказку – треба зберігати спокій. Зберігати спокій і продовжувати робити свою справу, як це роблять сьогодні бійці АТО, волонтери, жертводавці, меценати. Кожен свою справу. Як ми це робили на Майдані, навіть у найважчі хвилини, коли віри залишалося кілька атомів на дні серця.

Найбільш вдало цей особливий стан розкритий у відомому слогані британської пропаганди часів Другої світової Keep Calm and Carry On, про яке я вже згадував у попередніх блогах тут на УП, поклавши його в основу нової комунікаційної стратегії Ощадбанку.

А й справді, це точка відліку в усіх сенсах. Для нашої перемоги, для ефективних реформ, для нової країни, яка твориться саме зараз і саме тут. Це просто життєвий дороговказ для кожного. Бо не страшно десять-двадцять разів упасти, страшно одного разу не піднятися.

А тепер про наболіле. Валютні коливання, девальвацію та інфляцію.

Тривога і неспокій тут справді стали тими відсотками, які ми платимо нашим неприємностям. Міркуйте самі. На початок року банківські депозитні скриньки по системі Ощаду були заповнені на 30%. Наразі це 90%. Напевно десь така ситуація по інших банках. Тобто наші тривога і неспокій забрали гроші з депозитів (читай – економіки) і опустили їх мов мішки з картоплею у, хоч і в банківський, але темний льох. Інші забрали готівку під матраци або придбали на неї імпортні товари.

Що це означає? Вилучені кошти працюють проти країни і проти кожного з нас. Тому що це ресурс, який не надходить у реальний сектор у вигляді кредитів. Відтак скорочуються і згортаються виробництва, фонд оплати праці та надходження до бюджету. Скорочуються робочі місця, що провокує подальше зростання безробіття – все більше людей втрачатимуть заробіток і роботу.

Тобто ми ріжемо ту гілку, на якій самі сидимо. Я б сказав, платимо не просто відсотки, а дуже великі відсотки нашим неприємностям. Збільшуючи тим самим, самі неприємності. Бо далі все йде по тому ж колу. Тільки вже по колу, яке випалює економіку зі значно більшим радіусом.

Розірвати його можливо лише в один спосіб, ставши з пасивних вкладників інвесторами. Для цього потрібно у своїх думках, у своєму серці подолати тривогу. Тим самим перестати платити відсотки нашим неприємностям. Це значить – підняти гроші на поверхню – у банківську систему, на депозити, що дасть позитивний імпульс усім – і банківській системі, і економіці країни, і підприємцям, і кожному з нас.

1% віри – це 100% успіху. Переконаний, зробимо так – незабаром і всі обмеження НБУ по купівлі-продажу валюти, зняттю депозитів будуть скасовані, бо стануть непотрібними.

У цьому я впевнений на 100%.

Обирайте надійний банк і дійте. Ощад серед них. Його унікальна перевага – збереження і повернення 100% вашого вкладу, довіреного банку, без обмеження суми та строку. Це гарантовано законом нашої з вами держави.

powered by lun.ua
Коментарі — 12
Теодор Дяків _ 25.10.2014 10:59
IP: 178.92.21.---
"Це гарантовано... законм... нашоі... держави." – Ну що він несе! Азійсько-радянсько-украінська держава нічого нікому гарантувати не може!
Andriy Koval _ 25.10.2014 01:21
IP: 213.5.193.---
Добре! Всім дякую за увагу! Добраніч! Не помиліться з виором! Бажано,звісно ж,проголосувати за Правий Сектор N17. Але – кому що до вподоби:) Головне,щоб після виборів рейтинг Правого Сектора не став 90% в силу того,що всі інші,як завжди,обісралися!!:):):)
Яна Якимцова _ 24.10.2014 20:59
IP: 94.154.208.---
А что Пішній поменял в политике обслуживания Ощадбанка? да ничего, как біло допотопно и совково, так и осталось.
MR_Holms _ 24.10.2014 19:53
IP: 74.125.18.---
Андрей:

Не для пиара и не из-за того, что Пышный Андрей мой земляк...пользуюсь услугами Сбербанка с весны 2004 года... хотите верьте, хотите нет – но проблем за эти 10 лет с хвостиком не было... даже в самые тяжелые, для Украины, времена...
Kossmess _ 24.10.2014 19:46
IP: 74.125.18.---
Що робити?
Садить всех посадовцев за 23 года, а начиная с 2004 года – с еще большим рвением
Іван Підкова _ 24.10.2014 19:39
IP: 74.125.18.---
Українці, повірте, ПРАВИЙ СЕКТОР не іде в Раду,щоб здобути собі корито і стати такими,як всі ці персонажі,які 23 роки грабують українців,а для того,щоб змусити їх працювати в інтересах народу! Достатньо кількох людей у ВР і 10000 під її стінами,щоб кардинально змінити якість політики в Україні! Окрім того,добровольцям (і не тільки Правого Сектора) потрібне політичне прикриття від майбутніх переслідувань. Повірте, ті хто зараз вмиваються кров*ю в Донецькому аеропорту і стримують ворога по всій лінії фронту на Донбасі, і у ВР не скурвляться!
Андрей _ 24.10.2014 16:08
IP: 74.125.18.---
Нет? Взял кредит на квартиру десять лет назад и не отдал до сих пор?
Андрей _ 24.10.2014 16:06
IP: 74.125.18.---
Андрей, а ты сам положил свои сбережения (все) в Ощадбанк? А если бы не был его руководителем, то положил бы?
Sergey Bochkarev _ 24.10.2014 16:05
IP: 109.95.50.---
Это скрытая реклама? Или это оплачено по коммерческим расценкам? Я вот всегда считал, что стабильная национальная валюта – это одна из базовых осязаемых национальных ценностей. И объективная оценка качества управления державой. А вот автор считает, что я идиот. И пятая колонна. Я должен "инвестировать" вне зависимости от того курса, который написан на кассовом окошке. И все достоинство Ощадбанка, что мне вернут свеженапечатанные фантики в любой момент. Сожалею, но никто еще с помощью заклинаний не управлял финансовой системой. Наведите порядок со всякими "инвестиционными банкирами", и я перестану переживать за свой гривненвый депозит.
Vladimir Polyakov _ 24.10.2014 15:52
IP: 37.73.233.---
Так верим,Андрей Григорьевич.Всем сердцем верим,но положить нечего.Вот как в Европу "прибудем",тогда-может быть и появится такая возможность,если доживем,конечно.
Ipa Poca _ 24.10.2014 15:41
IP: 178.92.190.---
Slava Rabinovich facebook
Депутат Госдумы от фракции ЛДПР Роман Худяков обратился к генеральному прокурору Юрию Чайке с просьбой рассмотреть возможность наложения полного запрета для украинских предприятий на участие в российских госзакупках.
Как пишет газета "Известия", поводом для обращения стала работа компании ООО "Киров-КВСЗ", которая хочет поставлять эскалаторы для петербургского метро.

НАТО заявило о наличии российских войск на востоке Украины
Высокопоставленный представитель НАТО заявил, что российские войска по-прежнему находятся на востоке Украины, а также сохраняют крупные боеспособные подразделения на границе с этой страной. Россия всегда отрицала, что ее военнослужащие ведут боевые действия на территории сопредельной страны.
Ipa Poca _ 24.10.2014 15:38
IP: 178.92.190.---
Slava Rabinovich
Дорогие украинцы!
Россия, не объявляя войны Украине официально, объявила войну и ведет ее. Не забывайте этого. Помните каждую минуту. И бегите, срочно бегите в Совет Безопасности ООН, Гаагу, Вашингтон и Брюссель. Мобилизуйте мировое сообщество еще больше. И не забывайте также, что против вас и вашей страны воюет не российский народ, а правительство России, пользуясь задурманиванием большинства российского народа классической геббельсовской пропагандой. И я желаю, чтобы скорее пришел тот день, когда и на этом витке истории цивилизации все эти события и персоналии заняли бы свое достойное место, как в правдивых учебниках истории потом, так и в своем современном Нюрнберге сначала.
Украинский бизнес хотят изгнать из Петербурга
Депутат Госдумы от фракции ЛДПР Роман Худяков обратился к генеральному прокурору Юрию Чайке с просьбой рассмотреть возможность наложения полного запрета для украинских предприятий на участие в российских госзакупках.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter