Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

#EUROMAIDAN History In The Making

08 листопада 2014, 09:42

"Поведінку Януковича наразі визначає не Вільнюс-2013, а Київ-2015. Він не розуміє, що останній варіант без Асоціації з ЄС, для нього цілком може стати Донецьком-2015. Як це було в 2004 році. А, ймовірно, і з подальшою втечею з країни до північно-східного сусіда".

"Зірвавши підписання угоди про асоціацію, керівник п'ятої за чисельністю населення європейської країни, в один момент перетворюється з політичної фігури на політичного банкрута, без жодних перспектив".

"Наразі в України є шанс і перспектива. І це має затямити Віктор Янукович. Інакше – у 46 мільйонів знайдуться сили, щоб подолати глупство одного. Історія це демонструвала не раз".

У цих трьох цитатах – головний лейтмотив моєї статті "Глупство як самознищення", яка побачила світ рік тому на "Українській правді". Тоді я не уявляв, що зацитовані вище слова виявляться пророчими і справдяться на рік раніше.Все-таки лишалася зернинка надії, що Янукович отямиться і доленосна угода з ЄС у Вільнюсі буде підписана. Чесно кажучи, я хотів його попередити лише тому, бо йшлося зовсім не про нього, а про долю й майбутнє 46-ти мільйонів українців.

Та рівно через дев'ять днів глупство остаточно почало брати гору – уряд Азарова призупинив підготовку до євроінтеграції. А ще через тиждень у Вільнюсі Янукович зганьбився перед усім світом, а головне – перед своєю країною і народом. А ще через день був кривавий розгін студентів, а наступного дня криваве побоїще на Банковій.

Чим це обернулося згодом – ми добре знаємо, адже були безпосередніми учасниками тих подій.Глупство та зрада одного обернулися мудрістю і мужністю мільйонів.

Учора ввечері ми згадували ті дні у Національному художньому музеї на презентації книги #EUROMAIDAN – History In The Making. Під час її підготовки досліджено понад 200 000 знімків 600 фотографів. Це хронологія 3-х місяців протистоянь. Щоби опрацювати її, авторському колективу знадобився майже рік.До фінальної редакції книги увійшли понад 200 фотографій. Серед них роботи провідних українських фотографів, фотографів світових агентств Associated Press, Reuters, EPA (European Pressphoto Agency) та безпосередніх учасників Майдану.

Ощадбанк підтримав ідею створення цієї незвичайної книги, яка належить Володимиру Кадигробу і до якої увійшли тексти таких інтелектуалів сучасності, як історик Ярослав Грицак та філософ Тарас Лютий. Книга двомовна – українською та англійською, що дозволяє ще раз поринути у ті події не тільки українцям, але й іноземцям, які цікавляться Україною і вболівають за нас.Минає рік, та, здається, що ми пройшли цілу епоху. І тепер вона – історія, головні миті якої ми намагалися вкласти в сторінки цієї книги. То був час остаточного краху минулого і народження майбутнього. Борня добра і зла, героїзму та боягузтва, відданості та зради, чистоти та бруду, щирості та цинізму. Перше перемогло. Але цю перемогу треба звершувати щодня, щогодини, щомиті. Бо вона дісталася нам високою ціною.

Небесна сотня Майдану й Небесні сотні АТО сьогодні дивляться на нас згори. Дивляться, як кожен з нас далі пише цю історію, пролог до якої вони написали власною кров'ю. І ми маємо бути гідні їхнього вчинку. Вчинку героїв Революції гідності. Ця книга створена, щоб ми пам'ятали про це та йшли вперед.

За всією масштабністю тих подій стоять не боги, не титани, не сильні світу сього, а звичайні люди. Серед них були й співробітники Ощаду.

У мене безліч вражень від Майдану, яких вистачило б для написання окремої книги. Я там практично жив. Але досі не можу осягнути всієї величі тих днів.

Можливо, колись її й напишу, а сьогодні пропоную вашій увазі спогади наших працівниць.powered by lun.ua
Коментарі — 6
Riga Duk _ 08.11.2014 18:53
IP: 176.101.209.---
Вопросы по курсу валюты к Кубиву и Гонтаревой, причем здесь Пышный?
Radist2010 _ 08.11.2014 13:18
IP: 95.158.38.---
Ви краще напишіть книгу, яким чином Ви домовилися з террористами щоб в Донецьку працювали банкомати Ощадбанку, яким чином вони наповнюються грошима і скільки за охорону за це беруть бойовики (заодно скільки на ці гроші можна купити патронів, які будуть використані проти наших хлопців). Чого порушуєте постанову на заборону роботи банків у зоні АТО?
Sergey Bochkarev _ 08.11.2014 12:16
IP: 74.125.18.---
Пан шановний керівник банківської структури. Чи ми тепер будемо після кожного грандіозного провалу гривні отримувати патріотичну книжку про минуле? А я от продовжую вважати, що найбільш об' єктивною національною цінністю (що навіть можна помацати руками) є стабільна національна валюта. А ви мені – книжки замість неї. То з такими справами у фінансах і економіці є шанс розпочинати писати наступну книжку про чергову "революцію гідності". Співчуваю.
Ігор Ко _ 08.11.2014 11:12
IP: 93.72.160.---
П. Андрію!
Коли в державному Ощадбанку ми зможемо вільно купувати валюту не по спекулятивному курсу?
Прошу, повернитесь обличчям до клієнтів!
Досить вже дешевого PR
Афанасий Прживальський _ 08.11.2014 10:28
IP: 94.178.104.---
Привели нових злодіїв) Хвала майдану.
Андрію, ви нам розкажіть чому так валиться курс валют? Чому нам не кажуть скільки нових гривень наштампував НБУ і прикривають падіння курсу війною а не бездарністю нової влади?
Alexander Kaplienko _ 08.11.2014 10:11
IP: 37.55.230.---
"Наразі в України є шанс і перспектива. І це має затямити Віктор Янукович. Інакше – у 46 мільйонів знайдуться сили, щоб подолати глупство одного. Історія це демонструвала не раз". (с)

Забудьте уже про Януковича. Теперь вам пора написать новую статью о том, к чему приведёт глупство постмайданной власти, когда за полгода работы нового премьера не начаты реформы и не представлен даже их план, когда президент накануне выборов делает заявление о том, что через несколько дней в парламенте будет коалиция, притом, не по квотам, а идейная, а после выборов вдруг заявляют, что коалиция будет уже к зиме, и в прессу просачивается информация о типичной грызне за портфели с командой премьера. И это на фоне экономической пропасти, в которую летит страна.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter