Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

Небесний альпініст

23 квітня 2015, 14:57

Ця історія про хлопців-підприємців, які вирішили допомогти нашим бійцям на передовій. Але допомогти не їжею, одягом чи спорядженням. Вони власними мізками й руками створити унікальний український безпілотник. За розрахунками фахівців один такий невеличкий літачок дозволяє зберегти життя 150 бійців у зоні АТО. Собівартість апарату удвічі менша, ніж імпортних аналогів.

Команду інженерів-конструкторів зібрав столичний підприємець Володимир Бондар."У кожного з нас хтось із родичів чи друзів мобілізований до війська або вже служить в зоні АТО. Тому ми, як і більшість українців, думали чим можемо допомогти нашим хлопцям на передовій", – розповідає Володимир.

Каже, що коли виникла ідея розробити безпілотника, то одразу вирішили враховувати застереження військових, які на практиці, в умовах бойових дій, використовували подібні апарати. Тут важливі були і вага, і габарити, і час безперервного польоту, і якість зйомки.

Тому розробники попрацювали досить суттєво, ретельно вникаючи у найдрібніші деталі, аби остаточно визначити що саме вони повинні зробити, адже їхній безпілотник мав відповідати потребам бійців, які щомиті ризикують власним життям. Тож все має бути максимально пристосовано до бойових дій і не завдавати зайвого клопоту нашим воякам.

Коли літак був на 70% готовий, Володимир випадково зустрівся з Антоном Тарасовим з благодійного фонду "Волонтерська сотня. Україна – світ". Так виникла ідея співпраці. Хлопці вирішили неодмінно довести справу до кінця. Але необхідна була фінансова підтримка.Без дива не обійшлося. Десь приблизно в той самий час Ощадбанк та "Волонтерська сотня. Україна – світ", який очолює активістка Майдану, а нині волонтер й народний депутат Олена Масоріна, підписали меморандум про співпрацю. І в нас, і в них були свої волонтерські проекти, але ми хотіли спільними зусиллями допомагати фронту й пораненим.Олена розповіла про ідею безпілотника. Спочатку якось не дуже вірилося, що хтось може практично в побутових умовах робити такі речі. А коли вивчили що до чого, то одразу вирішили – працюємо! Відкрили благодійний рахунок. Переказали з членами правління перші кошти, розповіли про проект нашим партнерам... Діло, як кажуть, пішло в люди.

І ось результат.Незабаром він буде переданий в зону АТО.

Його головна унікальність – автопілот. Спеціальна програма налаштовує безпілотник на певний маршрут. Далі управління пультом не потрібне. Таким чином ворог його не може "засікти" так швидко, як ті апарати, які управляються пультом із землі. Після того, коли літачок-рятівничок зробив свою справу, він самостійно повертається на базу.

Крім того, коли негода й сильний вітер і від цього перевантаження швидше сідають акумуляторні батареї, апарат негайно, тобто автоматично "ухвалює рішення" повернутися на базу. Також є система відеоспостереження в онлайн. Це звісно знижує рівень безпеки, але якщо дані треба отримати оперативно, то безпілотник, піднявшись на задану висоту може зняти все навколо себе в радіусі 5 км.

Хлопці назвали свою модель "Небесний альпініст" і переслали мені його льотно-технічні характеристики.

Максимальна злітна вага – до 8 кг.

Максимальне корисне навантаження – 2.5 кг

Розмах крил – 2.8 м

Габарити в складеному стані: 1.5 х0.6х0.6 м

Основний тип старту – з рук без спеціального обладнання

Приземлення – із використанням парашутної системи

Робоча висота польоту – 2 км

Час набору висоти 3 км при старті – не більше 10 хв.

Тривалість польоту – не менше 60 хв.

Робоча швидкість польоту – 50 км/год

Максимальна дальність польоту по прямій – 40 км

Максимально допустима швидкість вітру – 15 м/с

Силова установка – електродвигун

Типовий профіль польоту:

Набір висоти 2 км над точкою старту

Моніторинг поверхні в квадраті 5х5 км на заданій висоті

Можливість зміни польотної програми в процесі виконання польоту


Аеророзвідка оцінила "Небесного альпініста" досить високо. Дала свої побажання з удосконалення. Наразі модель допрацьовується з метою запустити її в серійне виробництво.

Дякую хлопцям та Олені Масоріній, що разом з друзями й колегами могли долучитися до цього унікального проекту.

А поки його запустять у серійне виробництво, ми далі продовжуємо збирати кошти, вже на другий безпілотник. Кожен з вас може взяти участь у цій потрібній справі.

------------------------

Реквізити для благодійних внесків:

Отримувач: БО "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ВОЛОНТЕРСЬКА СОТНЯ "УКРАЇНА-СВІТ"

Код за ЄДРПОУ 39282215 МФО 322669

поточний рахунок N26007300819027 (у гривні, доларах США та ЄВРО)

призначення платежу: благодійна допомога

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Альберт Добрынин _ 28.04.2015 16:04
IP: 74.125.18.---
Владимир Поляков:
Что радует – очередной распил денег? Вопрос из зала – а как беспилотник будет передавать полученные данные, если у него нет связи с "землей" или спутником? Каждый раз возвращаться на землю? То есть информация будет постоянно устаревать на час – время полета?! Так это не разведчик, а просто дорогая игрушка!
Альберт Добрынин _ 28.04.2015 16:02
IP: 74.125.18.---
Существенные характеристики аппарата – это "Мониторинг поверхности в квадрате 5х5 км на заданной высоте" и "Его главная уникальность – автопилот. Специальная программа настраивает беспилотник на определенный маршрут. Далее управление пультом не требуется. Таким образом враг его не может "засечь" так быстро, как те аппараты, которые управляются пультом с земли. После того, когда самолетик-выручалочку сделал свое дело, он самостоятельно возвращается на базу." Вопрос из зала – а как беспилотник будет передавать полученные данные, если у него нет связи с "землей" или спутником? Каждый раз возвращаться на землю? То есть информация будет постоянно устаревать на час – время полета?! Так это не разведчик, а просто дорогая игрушка!
Олександр Антипець _ 23.04.2015 18:12
IP: 46.149.94.---
А проект літачка-камікадзе у боротьбі з безпілотниками? Варто подумати, у принціпі думаю буде дешевше: побачили ціль підняли і на таран (в середину можна запхнути якийсь заряд для впевненості).
Владимир Поляков _ 23.04.2015 18:03
IP: 74.125.18.---
Хоть что то радует.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter