22 травня 2015, 16:50

Енергетична АТО

Сьогодні на Форумі енергофективного партнерства у Києві ми презентували національну програму Ощадбанку за підтримки уряду. Вона називається Ощадний дім.Енерговитрати України вп'ятеро більші, ніж у Великій Британії. Учетверо, ніж в Туреччині. Утричі, як у сусідній Польщі.

Україна споживає газу більше, ніж Польща, Бельгія, Чехія, Швеція, Норвегія, Латвія та Естонія разом узяті. Чорна діра несамовитого й більш ніде не баченого в світі!!! марнування енергоносіїв – житловий фонд. Більша половина його не бачила капремонту 30, 40, а то й 50 років.

Перші кроки ми зробили ще наприкінці минулого року. Тоді вийшли на ринок з кредитами для українців на придбання негазових котлів з урядовою компенсацію 20% їх вартості. За нею вже видано понад 55 мільйонів гривень.

У держбюджеті 2015 року уряд заклав безпрецедентні мільярдні суми для відшкодування частини кредитів на тепломодернізацію багатоквартирних, індивідуальних будинків та помешкань громадян.

Для ОСББ та ЖБК компенсація становить 40%, для індивідуальних будинків та квартир – 30% кредиту.

Як на мене, то це найбільш важлива реформа в Україні. Її реалізація – це всеукраїнський євроремонт. Він буде видимим, наочним чинником-доказом незворотності реформ.

По суті ми відкриваємо величезний за обсягом ринок у понад 300 мільярдів гривень.

Це не наші підрахунки, а Міжнародної фінансової корпорації. Спільно з її експертами ми і розробляли енергоощадні кредити.

Тож ідеться про цілий новий кластер економіки з виробництва енергоощадних матеріалів і обладнання, їх встановлення, проведення ремонтно-будівельних робіт, тощо.

А одне робоче місце в будівництві дає додаткові 5 місць в суміжних галузях. Це мільйони нових робочих місць. Точка росту.

І сьогодні практично кожен українець може і має стати учасником цього безпрецедентного в новітній історії нашої країни проекту.

Це ключовий момент модернізації України, перетворення її, якщо хочете, в наш спільний ощадний дім.

Це дасть можливість українським родинам економити до 50% на сплаті тарифів за тепло, які впродовж року значно виросли з об'єктивних причин.

Разом з урядом ми робимо наступний крок. Державний ощадний банк не тільки надає ці кредити, але бере на себе зобов'язання проводити просвітню роботу серед населення, ОСББ ат ЖБК.

525 наших відділень це вже почали робити.

30 фахівців банку пройшли спецнавчання в Міжнародній фінансовій корпорації, щоб покроково допомагати та консультувати ОСББ у кожному регіоні, як отримати енергоощадний кредит.

Якщо ця програма запрацює, а я в цьому впевнений, то в нас з'явиться можливість вивільнені мільярди гривень скерувати на масштабні інфраструктурні проекти. На відбудову країни – доріг, мостів, стратегічних комунікацій, а ще на модернізацію армії.

Зрештою, це наша енергетична антитерористична операція. Адже наразі не секрет, що кошти, які ми платимо за російський газ, ідуть в тому числі й на кулі, які вбивають наших хлопців на передовій, наших мирних громадян на Донбасі.

А що є дорожче за людське життя, а тим більше тих, хто захищає нас і нашу країну?

Унікальність програми тепломодернізації в тому, що вона проста й прозора: є людина чи ОСББ або ЖБК, є будинок чи квартира, є державний банк і державна підтримка уряду.

Жодних інших інстанцій на регіональному чи місцевому рівнях, жодних чиновників. Звісно, якщо органи самоврядування готові долучитися, щоб запровадити на ці кредити ще й місцеву компенсацію, то це тільки вітається.

З деталями програми можете ознайомитися на сайті Ощадбанку тут.

А тепер увага! Про головне! Ось схема-приклад, яка у вас буде економія, якщо ваше ОСББ в будинку, наприклад, на сто квартир візьме кредит на 500 тисяч грн.

У розрахунках вказується, як власник квартири 60 квадратних метрів, який платить за тепло 948 грн на місяць, скориставшись кредитом, платитиме разом з відсотками 629 грн (за тепло – 474 грн., відсотки 155 грн). Тобто економія навіть на етапі погашення кредиту становить 319 на місяць.

Піднімаючи до ринкового рівня тарифи, уряд зробив дві важливі речі. Безпрецедентну програму субсидій на 25 млрд. грн. і масштабну програму теплової модернізації.

Беріть і користуйтеся, припиніть гріти повітря і Газпром своїми грішми. Енергетична незалежність України – це не просто патріотично, а економічно вигідно!!!

powered by lun.ua

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...

Поїхали, а точніше полетіли!

Ощад обладнав швидкісний Kyiv Boryspil Express можливістю безконтактної оплати за проїзд. Безконтактні карти, смартфони (applepay, googlepay), усі пристрої що підтримують технологію NFC – зайшли...

Ощадбанк здобув перемогу над РФ у Міжнародному арбітражі

Міжнародний арбітраж ухвалив безпрецедентне рішення про стягнення з РФ на користь Ощадбанку 1,3 мільярда доларів США Сьогодні ми отримали офіційне повідомлення про перемогу! Важко уявити повідомлення, яке б ми потребували наразі більше ніж це...

Робімо, як Леонтович

Про це мало говорять. Свято Різдва одне з найбільших і найтепліших. Родом ще з дитинства. Гостини, ласощі, колядки, розваги, подорожі. Побажання одне одному веселих свят...

Жива мова, живі історії

У світі кожна дев'ята людина має порушення слуху. З них в Україні за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько мільйона. Це актуальний виклик глобального масштабу...