Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

Інклюзивний базар

29 грудня 2016, 12:21

Свята наближаються. А тим часом Inclusive friendly/Інклюзивно привітні – проект Ощадбанку та громадських організацій "Інститут суспільних ініціатив", "Відчуй", "Бачити серцем", "Право на щастя" – крокує далі й залучає все більше небайдужих.

Днями тренінг, який дає навички, як правильно поводитись з людьми з інвалідністю, пройшов у Сумах. В інклюзивному відділенні Ощаду.

Представництво учасників найширше – від працівників банку до приватних підприємців сфери обслуговування (перукарень, магазинів, аптек). Проте цього разу була й несподіванка як на такі заходи. Навчатися до нас у відділення прийшло керівництво центрального ринку Сум.

Нісенітниця, скажете? Де базар, а де інклюзивність?

А виявляється й ці речі поєднуються. І базар може бути інклюзивним. Як? Слово в своєму блозі надаю учаснику тренінгу Расулу Галаєву, 31 рік, директору ринку.- Цьогоріч навесні на центральному ринку в Сумах ми відкрили великий торговельно-розважальний комплекс на 23 тисячі квадратних метрів. До нього перейшли працювати півтисячі підприємців, які раніше торгували в палатках на ринку просто неба, а тепер відкрили свої магазинчики у Євробазарі (саме так називається наш новий центр).

У ньому ми передбачили такі інклюзивні елементи, як спеціально прилаштовані санітарні кімнати для людей з особливими потребами, ліфти, в які може заїхати людина на візку, пандуси зі спеціальними поручнями, щоб було зручно заїхати всередину до приміщення.

Загалом ми розвиваємо свою підприємницьку діяльність як соціально орієнтовану, це наша громадська позиція. Тому тема підтримки людей з інвалідністю, повага до них для нас має значення.

Проте інклюзивність починається не з обладнання, а з людського спілкування. Часто ми не знаємо, що сказати і як допомогти в тій чи іншій ситуації, якщо до вас завітала людина, яка не чує або не бачить, людина, якій складно пересуватися. Коли дізналися, що в нас в Ощадбанку буде спеціальний тренінг з цього приводу, одразу вирішили – йдемо.

Чесно кажучи, ми думали почути лекцію-дві, отримати якусь суху інструкцію впродовж години-півтори. Але ми не чекали, що проведемо на цьому тренінгу цілий день. Методика навчання вразила – нас спочатку посадили у візки для людей, які не можуть пересуватися на ногах. Так ми повинні були хоча б уявити, як почувається людина у візку, коли їй елементарно треба "сходити" в магазин купити хліба. Згодом наділи пов'язки на очі й поставили завдання потрапити до відділення банку. Цього разу відчули, як ведеться незрячим. Добре, що під час тренінгу працювали в парах і напарник завжди був поруч, щоб допомогти. Самостійно більшість вправ годі виконати. Здорова людина практично стає безпорадною. І це глибоко вражає. Вражає ще й те, що в якості тренерів на таких навчаннях виступають здебільшого батьки, котрі виховують дітей з особливими потребами. Вони як ніхто інший знають, як поставити на ноги свою дитину й пустити в світ.

Перше рішення, яке ми прийняли після тренінгу – передати ці знання персоналу, який працює в нашому центрі. Як це зробимо? Спочатку поділимося інформацією самі, а згодом і в себе в центрі серед підприємців проведемо подібний тренінг.

Друге рішення – у ході подальшої реконструкції зробити інклюзивним ще й критий ринок, який був побудований у 80-ті минулого століття.

Третє рішення – довгострокова перспектива – крок за кроком розширювати інклюзивний простір на весь Сумський центральний ринок, а він займає площу більше 5-ти гектарів. Тепер це частина нашої стратегії.

Загрузка...
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте