Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

Ощад&поліція inclusive friendly

01 червня 2017, 17:28

Черговий, але незвичайний тренінг Inclusive Friendly пройшов у нашому місцевому інклюзивному відділенні банку в Ужгороді. Проект Inclusive Friendly – це волонтерська ініціатива Ощаду та наших партнерів-громадських організацій. У рамках проекту ми на практиці вчимо всіх охочих підприємців, представників органів влади, працівників банку, як грамотно спілкуватися з людьми з інвалідністю. Це вже дев'ята така зустріч, тобто у дев'ятому обласному центрі.

Наразі ми охопили тренінгами Київ, Харків, Суми, Полтаву, Дніпро, Вінницю, Одесу, Чернігів, а тепер ось – Ужгород. Дійшли буквально до самого кордону з ЄС. І символічно, що саме в цьому тренінгу активно взяли участь співробітники нової патрульної поліції. Гадаю, це промовистий початок нашої подальшої співпраці і в решті регіонів.Хлопці і дівчата самі дізналися про навчання і прийшли до нас у вихідний день, як каже командир роти Віталій, через те, що у світі багато чого цікавого і потрібного, на що ми не звертаємо уваги, а це невідоме зовсім поруч. Таким невідомим, яке зовсім поруч, на його думку, є життя людей з інвалідністю, які нас оточують, але більшість з нас на них не звертають жодної уваги. "Гуманне суспільство не може стояти осторонь цих проблем, не може відмовитись від цих людей, адже інакше рано чи пізно таке суспільство відмовиться і від тебе", – каже він.Його колега – інспектор поліції Яна прийшла здобути нові знання не тільки для професійної діяльності, але й з особистих мотивів, бо виховує дитину з інвалідністю. Відкриттям ще для одного поліцейського Михайла став тренінг, як надати першу необхідну допомогу людині з епілепсією. А Тетяна – психолог в управлінні патрульної поліції Ужгорода та Мукачева зізнається, що мала намір самотужки провести подібні спеціальні навчання у своєму поліцейському підрозділі. Проте вона не знала де почерпнути практичної інформації. Адже в інтернеті можна багато чого знайти і почитати, втім це не практичні вправи і досвід, а лише теорія, зазвичай далека від життя. Тепер Таня пройшла практичний тренінг і це дозволить їй добре підготуватися до запланованої лекції та передати отриманий досвід своїм колегам.

"У нашій країні бар'єрів дуже багато. І не тільки для людей з інвалідністю. Та головний бар'єр у тому, що люди не звикли допомагати незнайомим людям", – каже вона. Важко не погодитись. Тож Inclusive Friendly крок за кроком ламає і цей останній бар'єр. Бо наші тренери – не теоретики, а практики. Вони мають досвід виховання дітей з інвалідністю чи догляду за одним з дорослих членів своєї родини, який має інвалідність. І цей досвід унікальний. Тому ми керуємося стратегією малих, але дієвих кроків. Як кажуть, вода камінь точить. Адже така методика, коли учасника навчань у рольових іграх занурюють в образ людини з інвалідністю – незрячої, нечуючої чи маломобільної у візку – та ще й при цьому дають завдання виконати якусь дію, дає неймовірні результати – ти тоді дивишся на довколишній світ зовсім інакше і таке запам'ятовується на все життя.
Хто отримав хоча б уяву що таке інвалідність і спробував відчути це на собі, той уже ніколи не буде байдужим до іншого і буде діяти. Бо, як казав Нік Вуйчич, лише співчуття тут недостатньо, дії гучніші за слова. Будьмо inclusive friendly і діймо.

Україна та Європа955 Уряд реформ336 Aтака Путіна1123 Корупція1153 Свобода слова550
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter