29 червня 2017, 16:50

Keep calm and carry on!

Майже 80 років минуло, відтоді як британський уряд сформулював це універсальне правило поведінки в умовах зовнішньої агресії: "зберігайте спокій і продовжуйте свою справу" і воно як ніколи актуальне сьогодні.

Це були непрості 48 годин. Непрості для всієї країни: тисяч український компаній, урядових установ, десятків банків і Ощаду, зокрема.

Думаю, ми неодноразово повертатимемося до подій вівторка, розкладаючи посекундно усе, що пов'язане із жорстоким кібернападом на Україну та аналізуючи не лише файли, логи, скрипти, а й людей з якими довелось в ці моменти працювати поруч, свої і їхні вчинки, емоції, рішення.

З офіційного: у вівторок внаслідок глобальної безпрецедентноі кібератаки Ощадбанком були введені в дію протоколи безпеки та захисту інформації. Це змусило нас обмежити доступ до функціоналу низки сервісів, змінити режим роботи мережі відділень та вибачитись перед клієнтами за незручності.

Власне з цього моменту і почався відлік 48 годин протягом яких ми захищали банк, відбиваючи наймасштабнішу та найбільш руйнівну кібератаку в історії країни. З подібною ситуацією ми стикнулися вперше і ми вистояли. Вистояли і захистили клієнтські данні та кошти, усі основні системи.

Не лише вистояли, але й забезпечили, в цих умовах, функціональність карткового бізнесу, – на жодну хвилину не припиняли обслуговування платіжних карток, продовжували обслуговувати розрахунки в торгівельній мережі партнерів Ощаду! Веб та Мобільний банкінг Ощад 24/ 7 працювали протягом усього часу. ОщадPAY також. Вже у вівторок увечері запрацював прийом безконтактних платежів у київському метро. Не припиняв роботу контакт-центру банку.

Наполегливо працюємо над поновленням роботи банкоматів – 3/4 вже працює в нормальному режимі. Тож як би парадоксально це не прозвучало, але наше "переходьте в онлайн" виявилося як ніколи доречним)).

Я розпочав писати цей пост після опівночі, одразу як завершив селекторну нараду служб банку з обласними управліннями, а дописував – о шостій ранку, заслухавши інформацію про стан виконання регламентів відновлення операційної діяльності і прогрес, якого досягла команда за ніч. І ось, що я можу вам сказати, друзі: мені пощастило.

Я в котре переконався, що мені пощастило працювати з ЦИМИ ЛЮДЬМИ, з моєю КОМАНДОЮ і очолювати БАНК під час таких випробовувань. Я тепер точно знаю, як виглядає, ким працює і які прізвище має професійність, відповідальність і людяність, неймовірна працездатність та креативність. В мене найкраща команда в банківській системі. І ви маєте це знати. І марно закидати мені надмірний пафос цих слів – я так відчуваю.

Єдине, що нам сьогодні потрібне – це час. І ваша віра у свій банк та нашу команду. Виклик, з яким ми стикнулися, – безпрецедентний. Складність завдання не знає аналогів і це зумовлює нашу максимальну концентрацію. Дайте нам трохи часу.

Вже сьогодні ви відчуєте, як крок за кроком, відновлюватиметься повноцінна робота і як найбільший державний банк розправляє плечі та починає знову дихати на повні груди. Ми знаємо, що робити і робимо. Ми не схибимо. І ви, будь-ласка, не зрадьте нас.

Разом!

Ваш АП

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...

Поїхали, а точніше полетіли!

Ощад обладнав швидкісний Kyiv Boryspil Express можливістю безконтактної оплати за проїзд. Безконтактні карти, смартфони (applepay, googlepay), усі пристрої що підтримують технологію NFC – зайшли...

Ощадбанк здобув перемогу над РФ у Міжнародному арбітражі

Міжнародний арбітраж ухвалив безпрецедентне рішення про стягнення з РФ на користь Ощадбанку 1,3 мільярда доларів США Сьогодні ми отримали офіційне повідомлення про перемогу! Важко уявити повідомлення, яке б ми потребували наразі більше ніж це...

Робімо, як Леонтович

Про це мало говорять. Свято Різдва одне з найбільших і найтепліших. Родом ще з дитинства. Гостини, ласощі, колядки, розваги, подорожі. Побажання одне одному веселих свят...

Жива мова, живі історії

У світі кожна дев'ята людина має порушення слуху. З них в Україні за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько мільйона. Це актуальний виклик глобального масштабу...