Андрій Пишний Голова правління АТ "Ощадбанк"

Keep calm and carry on!

29 червня 2017, 16:50

Майже 80 років минуло, відтоді як британський уряд сформулював це універсальне правило поведінки в умовах зовнішньої агресії: "зберігайте спокій і продовжуйте свою справу" і воно як ніколи актуальне сьогодні.

Це були непрості 48 годин. Непрості для всієї країни: тисяч український компаній, урядових установ, десятків банків і Ощаду, зокрема.

Думаю, ми неодноразово повертатимемося до подій вівторка, розкладаючи посекундно усе, що пов'язане із жорстоким кібернападом на Україну та аналізуючи не лише файли, логи, скрипти, а й людей з якими довелось в ці моменти працювати поруч, свої і їхні вчинки, емоції, рішення.

З офіційного: у вівторок внаслідок глобальної безпрецедентноі кібератаки Ощадбанком були введені в дію протоколи безпеки та захисту інформації. Це змусило нас обмежити доступ до функціоналу низки сервісів, змінити режим роботи мережі відділень та вибачитись перед клієнтами за незручності.

Власне з цього моменту і почався відлік 48 годин протягом яких ми захищали банк, відбиваючи наймасштабнішу та найбільш руйнівну кібератаку в історії країни. З подібною ситуацією ми стикнулися вперше і ми вистояли. Вистояли і захистили клієнтські данні та кошти, усі основні системи.

Не лише вистояли, але й забезпечили, в цих умовах, функціональність карткового бізнесу, – на жодну хвилину не припиняли обслуговування платіжних карток, продовжували обслуговувати розрахунки в торгівельній мережі партнерів Ощаду! Веб та Мобільний банкінг Ощад 24/ 7 працювали протягом усього часу. ОщадPAY також. Вже у вівторок увечері запрацював прийом безконтактних платежів у київському метро. Не припиняв роботу контакт-центру банку.

Наполегливо працюємо над поновленням роботи банкоматів – 3/4 вже працює в нормальному режимі. Тож як би парадоксально це не прозвучало, але наше "переходьте в онлайн" виявилося як ніколи доречним)).

Я розпочав писати цей пост після опівночі, одразу як завершив селекторну нараду служб банку з обласними управліннями, а дописував – о шостій ранку, заслухавши інформацію про стан виконання регламентів відновлення операційної діяльності і прогрес, якого досягла команда за ніч. І ось, що я можу вам сказати, друзі: мені пощастило.

Я в котре переконався, що мені пощастило працювати з ЦИМИ ЛЮДЬМИ, з моєю КОМАНДОЮ і очолювати БАНК під час таких випробовувань. Я тепер точно знаю, як виглядає, ким працює і які прізвище має професійність, відповідальність і людяність, неймовірна працездатність та креативність. В мене найкраща команда в банківській системі. І ви маєте це знати. І марно закидати мені надмірний пафос цих слів – я так відчуваю.

Єдине, що нам сьогодні потрібне – це час. І ваша віра у свій банк та нашу команду. Виклик, з яким ми стикнулися, – безпрецедентний. Складність завдання не знає аналогів і це зумовлює нашу максимальну концентрацію. Дайте нам трохи часу.

Вже сьогодні ви відчуєте, як крок за кроком, відновлюватиметься повноцінна робота і як найбільший державний банк розправляє плечі та починає знову дихати на повні груди. Ми знаємо, що робити і робимо. Ми не схибимо. І ви, будь-ласка, не зрадьте нас.

Разом!

Ваш АП

Загрузка...
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter