27 березня 2023, 11:45

Дискримінацію строковиків треба зупинити: зареєстрували законопроект про їх добровільну мобілізацію в ЗСУ

Кілька десятків тисяч військових строкової служби останніми місяцями знаходяться у патовій ситуації.

По-перше, вони служать понадстроково, ще з 2020-2021 рр. Це суттєво більший термін, ніж встановлений законом у 12 або 18 місяців. При цьому жоден строковик не може покинути службу, поки в країні йде повномасштабна війна і триває воєнний стан.

По-друге, строковики отримують мізерні щомісячні виплати: від 352,4 до 704,8 грн. При цьому в кожного солдата є родина, яка очевидно не може прожити на такі гроші. Раніше ситуація покращувалася за рахунок доплат у 30 тисяч грн, але з 1 лютого несправедливим рішенням Уряду вони були зняті. Наша команда намагається їх повернути, але поки у влади немає бажання йти назустріч людям.

Єдина доступна альтернатива для строковиків сьогодні – підписання контракту на службу в ЗСУ. Зазвичай такий контракт підписують на 3-5 років, отже служба продовжуватиметься незалежно від того, коли саме Україна переможе і буде скасований воєнний стан.

Для частини строковиків це є перепоною. З одного боку, вони готові хоч завтра їхати повноцінно воювати, з іншого – вони прагнуть повернутися додому і стати цивільними одразу після перемоги. Пов'язувати своє життя з армією на довгостроковий період вони не планують, що теж є їх правом.

Щодня і я, і колеги з "Розумної політики" отримуємо десятки повідомлень і дзвінків від військових, які наголошують на цій проблемі. Вона є і в ЗСУ, і в Національній гвардії, і в Державній прикордонній службі, і в Державній спеціальній службі транспорту. До того ж, замість військових завдань працю строковиків часом використовують не за призначенням, що теж зайвий раз лише демотивує людей.

Що пропонуємо ми?

Команда "Розумної політики" розробила і зареєструвала законопроект N9140, який допоможе військовим строкової служби і суттєво підсилить нашу армію.

Ми пропонуємо надати строковикам можливість мобілізуватися до ЗСУ. Таким чином вони отримають більші виплати і всі соціальні гарантії військовослужбовців, але при цьому після перемоги матимуть можливість одразу стати цивільними, тобто демобілізуватися.

Строковики, які не бажають бути мобілізованими, зможуть продовжити строкову службу або укласти контракт.

Наша ідея не передбачає, що строковики будуть відправлені додому до закінчення воєнного стану. В Україні триває велика війна, і підготовлені люди нашому війську дуже потрібні. При цьому ми прагнемо дати можливість солдатам самостійно обрати умови служби, мобілізуватися і після нашої перемоги мати можливість повернутися до своїх родин.

Такий крок тільки посилить ЗСУ – змотивує людей і додатково поповнить ряди армії тисячами готових до виконання завдань солдатами. Сподіваюся, що найближчого засідання законопроект буде внесений у порядок денний для голосування і доопрацьований до другого читання. Цього рішення дійсно чекають десятки тисяч українців.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...

Силам оборони більше, чиновникам – менше. Пропозиції "Розумної політики" до Бюджету на 2024 рік

Днями Верховна Рада розглядатиме проект Бюджету на 2024 рік. Надважливий документ, який має враховувати і відповідати викликам, з якими сьогодні зіштовхується наша держава...