Вимоги щодо евакуації та вимушеного переселення людей із зони бойових дій на Сході
На основі систематизованої мною інформації, яку я отримувала протягом останнього тижня із ріхних джерел, від себе пропоную наступне:
1. Усвідомити, що ми не розуміємо масштабу і термінів проблеми щодо евакуації та переселення людей (тимчасового чи постійного).
2. Політикам не закривати очі на проблеми, а зробити все, щоб не відбувся так званий можливий "соціальний вибух" чи "гуманітарна криза".
3. "Крикунам" та "критиканам" перестати піднімати паніку, а скерувати свою енергію на допомогу людям, а не на критику щодо її відсутності. Це заважає конструктивно працювати і об'єднувати зусилля всіх.
4. Закріпити відповідними законами cтатус людей, що змушені залишити свій рідний край та шукати нове облаштування з нуля!
5. Операція на Сході країни має проводитись "Заради спасіння людей!". Це – найголовніше! Потрібно продемонструвати, що для України найважлівіша цінність – це людське життя!, це захист найменш соціально захишених людей – хворих, інвалідів, дітей, вагітних!, тощо.
6. Просити Державу (Президента та Уряд) створити ОКРЕМИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ОРГАН, комітет чи будь-яку діючу оперативну структуру з необхідними повноваженнями ТІЛЬКИ по питаннях людей ВИМУШЕНОГО ПЕРЕСЕЛЕННЯ. На жодне з міністерств сьогодні не покладене масштабне і довготривале вирішення всіх додаткових нових проблем великої хвилі переселення, що виникають щодня. На сьогодні вже є 35 тис. переміщених людей (за статистикою ООН).
7. Потрібно створити центральну систему реєстрації переміщених людей і надання їм допомоги, захисту, безпеки, облаштування. Визначити вразливі групи (людей літнього віку, людей із серйозними захворюваннями, самотніх матерів, дітей без супроводу дорослих).
8. Врятувати вчасно і облаштувати якісно людей, які опинились у біді. У разі помилки у майбутньому це спричинить політичні маніпуляції для нових політичних антиукраїнських авантюр.
9. Організувати можливість всім бажаючим покинути місця, що у будь-який момент можуть стати зоною бойових дій терористів.
10. Для кращої координації закликаю зорганізуватися і скооперавутися всі ініціативи, що готові доєднатися до надання оперативної чи довготривалої допомоги людям з регіонів бойових дій на Сході України: державні структури, фонди, підприємства, волонтери, міжнародні організації.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.