Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Верховна Рада підтримала два законопроекти для переселенців!

23 березня 2017, 13:06

Законопроекти були проголосовані в цілому і тепер чекають на підпис від президента.

Законопроект N2481Д "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" захищає переселенців від завищення вартості комунальних послуг в місцях їх компактного проживання. Також враховано попередження зловживань не лише з боку постачальників, а й з боку власників майна, що використовується для компактного поселення.

Законопроект N4022аД "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" усуває законодавчу неузгодженість, виключаючи довідку про взяття на облік ВПО з переліку документів, до яких відносять відомості про перебування.

Ми вже зробили деякі речі для людей зі Сходу та Криму: ми прийняли закони, які підтримують переміщені вищі навчальні заклади, а також закон, який дає право дітям з окупованих Донеччини та Луганщини переїхати на контрольовані Україною території і навчатись по спрощеній процедурі в таких переміщених вишах. Ми рятуємо цих дітей з окупації – минулого року вже тисяча абітурієнтів змінили місце проживання і навчаються в Україні.

Однак нам ще доведеться поборотись за виборчі права вимушених переселенців. Ці люди вже стали членами нових громад, але лишаються безправними (хоча деякі з них вже навіть обираються мерами або сільськими головами).

Цього року Мінфін виділив, а "коаліція" підтримала бюджет, де передбачено менше коштів на підтримку внутрішньо переміщених осіб, хоча кількість переселенців зростає. Так само нам доводиться змушувати Мінфін виділяти кошти на стипендії та безкоштовне проживання для переселенців-студентів.

Ми в боргу перед переселенцями, які, коли сталась окупація, обрали Україну. Зараз до них в багатьох випадках ставлення гірше, ніж до людей з місць позбавлення волі. Але, попри скрути і дуже принизливе ставлення до них з боку влади, вони продовжують боротись за українські Донбас та Крим.

Мінсоц на кожен наш закон вигадує нову довідку, щоб, не приведи боже, життя переселенців не стало хоч трохи легшим. Вони змушені боротись з тотальною бюрократією, яка змушує їх думати лише про папірці.

Президент через РНБО ввів блокаду, щоб захистити олігархів, у яких забирають підприємства. Але ніхто не захищає переселенців, у яких позабирали житло, малий та середній бізнес, за воїнів, які гинуть на фронті. Подивіться, скільки людей страждають на блокпостах та гинуть під ворожими кулями! Часто вони позбавлені елементарного: туалетів, обігріву.

Нам треба ще дуже багато зробити для того, щоб поборотись за українські Донбас і Крим. Я вдячний людям, які постійно ведуть цю боротьбу і піднімають це питання на різних майданчиках. І ми повинні боротись не лише за території, а й за серця та розуми українців, які опинились в окупації, як це роблять наші хлопці на фронті.

Фракція "Батьківщина" одностайно підтримала переселенців та голосувала "за" обидва проекти законів.

Коментарі — 2
Олексій Рябчин _ 23.03.2017 13:57
IP: 193.19.152.---
Andrey Kononenko:
Погоджуюсь з Вами.
Andrey Kononenko _ 23.03.2017 13:32
IP: 188.163.73.---
Такого рода законы нужны были ещё два с половиной года назад... Це знущання.
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте