Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Театр абсурду: організатори псевдореферендуму "ДНР" піднімають прапор ЄС на честь безвізу

11 травня 2017, 23:42

Що зараз відбувається з покаранням організаторів псевдореферендумів за самостійність "ДНР"? Безкарність та вседозволеність породжує абсурд.

Рівно три роки назад, 11 травня 2014 року, в окремих містах Донеччини відбулися так звані "референдуми за самостійність ДНР", які всупереч вимогам статті 73 Конституції України мали створити ілюзію справжнього народного плебісциту та нібито "легалізувати" протиправні безчинства на Сході нашої суверенної держави.

У цьому блозі я хочу показати всю абсурдність та забюрократизованість процесу покарання винних у тих подіях саме на прикладі Дружківці на Донеччині. Бо я знаю, що там мешкає багато відданих патріотів України, громадських активістів та волонтерів, які боронять нашу державу на всіх фронтах, і з якими я мав контакт ще задовго до подій 2014-го.

Це місто, яке подарувало нам відомого правозахисника, письменника та політв'язня радянського режиму, співзасновника Української Гельсінської Групи, справжнього символу українського Донбасу Олексу Тихого, 90-річчя від дня народження якого ми відзначаємо у цьому році в тому числі за моєю ініціативою.

Але, нажаль, три роки тому Дружківка стала жертвою, у тому числі, антиукраїнської політики місцевої влади, уособленням якої певною мірою був і залишається діючий міський голова Гнатенко Валерій Сергійович, який залишився без покарання і переобрався вже після Майдану.

Людина, котра за свідченнями місцевих жителів, які неодноразово зверталися до мене як до народного депутата України, була одним з головних ініціаторів проведення псевдореферендуму у місті та організатором мітингів, на яких лунали сепаратистські заклики.

"Референдум должен успокоить людей" – говорив тоді він.На відео зафіксовано як 02.03.2014 року на мітингу поблизу виконавчого комітету ради, Гнатенко В.С. в присутності значної чисельності громадян заявив наступне:

"...Мы собираемся тоже провести внеочередную сессию городского совета и дать возможность высказаться всем желающим. Мы сегодня понимаем, что без волеизъявления людей, без референдума мы не можем никакое решение принять. Сегодня много людей хотят этот флаг видеть, другие хотят другой флаг видеть. Сегодня я знаю пришли люди, которые хотят поднять второй флаг... С целью того, чтобы не было у нас беспорядков, мы такую возможность даем. Кто у вас один человек готов подняться с флагом...Его сейчас проводят...".Після цих слів під вигуки учасників мітингу "Россия!" міський очільник дає команду рукою на підняття прапору РФ чи "ДНР" (не є до кінця зрозумілим).

А у випуску комунальної газети Дружківської міської ради "Дружковский рабочий", яка на той час друкувалася із зображенням прапору "ДНР" на першій шпальті (до речі, зараз на сайті міської ради сєпарська символіка з електронних версій газети того періоду вже зникла), поширювалися численні публікації, в яких містилися схвальні статті про зустрічі з представниками "ДНР" у місті, а також проводився "интересный и познавательный экскурс в историю родного края", де ставилася під сумнів територіальна цілісність України та зазначалося, що Донбас завжди був частиною РФ (наприклад, випуск N24 від 12.06.2014 року).А ось стаття "Митинг в центре города" у випуску N16 від 17.04.2014 року.

"Понимание у митингующих визвали выступления городского главы Валерия Гнатенко (он пообещал срочно, в понедельник, созвать внеочередную сессию городского совета, на которой обсудить с депутатами общественно-политическую ситуацию в Дружковке".

На цьому ж мітингу серед громадян роздавалися агітаційні листівки з текстом "Акта о провозглашении государственной самостоятельности ДНР" і "Декларации о суверенитете ДНР".До речі, процес голосування Гнатенка В.С. та інших депутатів на засіданні міської ради за звернення до Донецької обласної ради із закликами про проведення референдуму, який мав визначити статус регіону, також зафіксований на відеозаписі, посилання на яке давалося вище.

А тепер – найважливіше. Що зараз відбувається із розслідуванням цих фактів?

Ще у 2015 році тодішній радник голови СБУ Маркіян Лубківський публічно заявив, що відомство відкрило чотири кримінальні провадження проти осіб (у тому числі Дружківського міського голови), які ініціювали та організували незаконні референдуми.У відповідь на мої депутатські звернення виявилося, що справи за ознаками злочинів, передбачених статтями 110 та 260 КК України відкриті також Національною поліцією України.

З тих пір я неодноразово офіційно звертався до правоохоронних органів з наданням доказів, свідчень та звернень громадян і т.д. щодо проведення повного та об'єктивного розслідування.

У відповідь приходили одні тільки відписки, загальний зміст яких можна коротко описати двома словами: слідство триває.

Сьогодні тодішні організатори псевдореферендуму різко "перефарбувалися" у патріотів і вдають, ніби нічого не відбулося. Але вони продовжують тиск на проукраїнських активістів Донеччини – тих, хто три роки назад був їм кісткою у горлі. Наприклад, у минулому році Гнатенко В.С. подавав судовий позов проти місцевої волонтерки Ірини Кірікової за те, що вона, начебто, посягнула на його гідність.

"Я знала, что так будет, ведь всегда выступала против этого мэра, который открыто поддерживал оккупационный режим в городе и организовывал так называемый референдум. Когда наш город был оккупирован, Гнатенко сотрудничал с режимом "ДНР", во дворе горсовета действовала комендатура, где калечили людей. Он в это время построил себе практически Межигорье в парковой зоне Дружковки. Я б этом говорила и буду говорить", – заявила вона тоді.

Чому досудове слідство триває вже три роки? Невже три роки – це "розумний строк" згідно КПК? Скільки ще потрібно часу аби нарешті покарати винних або принаймні скерувати обвинувальний акт до суду?

Очевидно, що мають місце домовленості у "високих кабінетах". Очевидно, що всіх причетних до тих подій, які зараз представляють місцеву владу української Донеччини, тримають на гачку, але продовжують з ними співпрацювати.

Дружківка – це лише один наочний приклад. Аналогічна ситуація відбувається і по іншим містам Донецької області, а на 9 травня ми побачили яку небезпеку для країни може нести безкарні реваншисти.

Я закликаю владу та правоохоронні органи закінчити нарешті з цим ганебним безладом, перестати вести подвійні ігри та загравати з тими, хто ще вчора був готовий здати Україну ворогу!

Бо той, хто вже зрадив Батьківщину один раз, – зрадить і вдруге. Особливо коли влада толерує і нормально співіснує з людьми, які зрадили Батьківщині.

PS . У якості постскриптуму є бажання винести сьогоднішню цитату, яка і стала мотивом у написанні цього блогу. З приводу безвізу у Дружківці особисто мер Валерій Гнатенко підняв прапор ЄС.

Три года назад никто и подумать не мог, что флаг Евросоюза будет развеваться над зданием городского совета. Всего час назад был подписан меморандум о безвизовом режиме для Украины. Сближение с Европой даст возможность не только свободному въезжать в страны ЕС, но и обучаться в европейских вузах, лечиться в европейских клиниках, выйти на европейский рынок нашим предприятиямприводить його цитату та фото місцева преса.

Цікаво, наскільки щирою була ця промова. Швидкість зміни світоглядних поглядів у залежності від зміни політичної кон'юнктури просто вражає. Тому що як раз три роки тому Валерій Гнатенко сприяв підняттю іншого прапору, під яким зараз занепадає моя Донеччина.Колаж еволюції поглядів Валерія Гнатенко з фейсбуку дружківського активіста Павла Островського

Коментарі — 32
Pavlo Koma _ 13.05.2017 12:46
IP: 91.124.251.---
Нам терміново потрібно вводити візовий режим із РФ.
"Похоже, Россия на пороге Апокалипсиса"
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 15:18
IP: 94.153.158.---
руслан49:
Anatol Zubenko:
руслан49:
Anatol Zubenko:
руслан49:
Да, и все хитрожопые в нацгвардии и СБУ...
То йди в армію, якщо ти тут так всіх учиш "патріотизму". Дивився інтервю Михальчишина. Хороший хлопець, язик у нього підвішений, слухати його цікаво. Говорить – "Найбільше я жалію, що не пішов воювати в 2014 році". А ведуча йому каже – "То йди воювати зараз". Михальчишин відповідає – "Ні, зараз Ось тоді було те. А зараз не те".
Конечно не то. Все уже увидели как поступают с Атошниками на гражданке. Мусора их тупо мочат! Они за это должны воевать? И причем тут армия? АТО должны проводить вот эти мусора и СБУшники, а не крестьянские дети... А сейчас они выполняют роль загранотрядов...да что вам обьяснять, ...
Ну і як поліція і СБУ без танків і артилерії будуть воювати з ДНР і ЛНР?
У кого нет? У нацгвардии? А "днр" и "лнр"вы уже признали? Не, ну это теперь уже правильно...
руслан49 _ 12.05.2017 13:48
IP: 37.52.17.---
Anatol Zubenko:
руслан49:
Anatol Zubenko:
руслан49:
Да, и все хитрожопые в нацгвардии и СБУ...
То йди в армію, якщо ти тут так всіх учиш "патріотизму". Дивився інтервю Михальчишина. Хороший хлопець, язик у нього підвішений, слухати його цікаво. Говорить – "Найбільше я жалію, що не пішов воювати в 2014 році". А ведуча йому каже – "То йди воювати зараз". Михальчишин відповідає – "Ні, зараз не піду, не піду зараз. Зараз не те. Не те зараз. Ось тоді було те. А зараз не те".
Конечно не то. Все уже увидели как поступают с Атошниками на гражданке. Мусора их тупо мочат! Они за это должны воевать? И причем тут армия? АТО должны проводить вот эти мусора и СБУшники, а не крестьянские дети... А сейчас они выполняют роль загранотрядов...да что вам обьяснять, ...
Ну і як поліція і СБУ без танків і артилерії будуть воювати з ДНР і ЛНР?
mihaylenco _ 12.05.2017 12:38
IP: 93.171.77.---
Скоробагатько – особа з сумнівним капіталом. Отой яків, що тут ошивається на форумі, зовсім не скоробагатько. Він холоп скоробогатьків.
Andrey Kononenko _ 12.05.2017 11:53
IP: 188.163.73.---
mihaylenco:
Вони не лише чуже добро вважають своїм. Вони привласнюють собі чужу історію, чужі подвиги, чужих героїв. Ось боксерів Маскаєва, та Головкіна вважають росіянами. Видатних вчених, митців, спортсменів, які є громадянами інших держав, вважають рускімі. Видатних людей, котрі повтікали від рускава міра світ за очі, або яких самі закатували, виставляють своїми героями.
Ну так учитесь у них:)
Что мешает объявить всех украинцами?:)
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 11:24
IP: 104.199.51.---
руслан49:
Anatol Zubenko:
руслан49:
Да, и все хитрожопые в нацгвардии и СБУ...
То йди в армію, якщо ти тут так всіх учиш "патріотизму". Дивився інтервю Михальчишина. Хороший хлопець, язик у нього підвішений, слухати його цікаво. Говорить – "Найбільше я жалію, що не пішов воювати в 2014 році". А ведуча йому каже – "То йди воювати зараз". Михальчишин відповідає – "Ні, зараз не піду, не піду зараз. Зараз не те. Не те зараз. Ось тоді було те. А зараз не те".
Конечно не то. Все уже увидели как поступают с Атошниками на гражданке. Мусора их тупо мочат! Они за это должны воевать? И причем тут армия? АТО должны проводить вот эти мусора и СБУшники, а не крестьянские дети... А сейчас они выполняют роль загранотрядов...да что вам обьяснять, ...
руслан49 _ 12.05.2017 10:38
IP: 37.52.17.---
Anatol Zubenko:
руслан49:
Да, и все хитрожопые в нацгвардии и СБУ...
То йди в армію, якщо ти тут так всіх учиш "патріотизму". Дивився інтервю Михальчишина. Хороший хлопець, язик у нього підвішений, слухати його цікаво. Говорить – "Найбільше я жалію, що не пішов воювати в 2014 році". А ведуча йому каже – "То йди воювати зараз". Михальчишин відповідає – "Ні, зараз не піду, не піду зараз. Зараз не те. Не те зараз. Ось тоді було те. А зараз не те".
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 10:19
IP: 35.189.218.---
руслан49:
Да, и все хитрожопые в нацгвардии и СБУ...
руслан49 _ 12.05.2017 10:02
IP: 37.52.17.---
Anatol Zubenko:

...продолжение...или все-таки обеспечить безопасность людей?А все это говорит о том, что они знали, что все было спланировано...И потом, почему в АТО должны идти патриоты, а не эти откормленные мусора?
Хто сказав, що вони патріоти? Вони самі на себе так кажуть? То цього замало. Недавно я качав на качельці дитину. І на качельку підсіла дівчинка років 8. Я її питаю – "Чого ти завжди ходиш з бабушкою, де твоя мама?" Дівчинка відповідає – "Мама воює. Спочатку була в зв'язку, а зараз простий солдат". Ось перед ким треба схилити голову і дякувати їй. Оце справжні патріоти і "націоналісти".
Вы опять за свое. Еще раз. У нас АТО, а раз так, то она должна проводиться силами Национальной гвардии и СБУ, а той мамы- патриотки вообще там не должно быть! Она там вне закона! И если сменится власть, то все атошники будут гонимы, а все идет к тому...
Скільки у нас таких хитро/жопих, які найдуть десятки причин, щоб не захищати Україну.
_ABM_ _ 12.05.2017 09:55
IP: 77.222.153.---
mihaylenco:
Той, хто наводив на людей гранатомета, має сидіти в тюрязі. Навіть якщо це був тубус.
... Якщо в ОУН завелися такі ідіоти, то менти роб лять добру справу для ОУН. Провчають дурнів.
Все вірно. А перед тим, як дурня закрити в СІЗО той тубус на дурній голові побити.
_ABM_ _ 12.05.2017 09:51
IP: 77.222.153.---
Яков Скоробогатых:
...наградят железным крестом Третьего Рейха.
Запердоленко, Воронеж даже немцам был не нужен. Подошли к пригороду Воронежа, посмотрели, что там не с кем воевать – одни придурки и предатели СССР и пошли на Сталинград.:-))
Воронеж и сейчас последний город, которым интересуется) (уйло. А твой хутор, построенным еще прабабкой, его вообще не интересует. И вообще, у) (уйла есть друг Ган Додон – сладкая парочка.:-)) Он ему вино поставляет, а твой самогон годится разве, что кацапам в ЛуLандонии...:-))
mihaylenco _ 12.05.2017 09:48
IP: 93.170.67.---
Той, хто наводив на людей гранатомета, має сидіти в тюрязі. Навіть якщо це був тубус.

Не можна погрожувати зброєю. Взяв у руки зброю – застосовуй. Ріж, рубай, стріляй, бий, дави. Інакше будеш ліквідований. Зброю краще взагалі не показувати. Що вона в тебе є, повинен знати лише ти один. Застосовувати слід зненацька. А когось лякати... Тим більше, лякати натовп... Якщо в ОУН завелися такі ідіоти, то менти роб лять добру справу для ОУН. Провчають дурнів.
_ABM_ _ 12.05.2017 09:33
IP: 77.222.153.---
Яков Скоробогатых:
...Только факты сынок, ...
Додон и) (уйло у кремлевской стены.:-)) Уже одни имена этой парочки вызывает усмешку.:-))
Никто не уважает ПаРашу. И это факт!!
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 09:14
IP: 104.199.51.---
руслан49:
Anatol Zubenko:
...продолжение...или все-таки обеспечить безопасность людей?А все это говорит о том, что они знали, что все было спланировано...И потом, почему в АТО должны идти патриоты, а не эти откормленные мусора?
Хто сказав, що вони патріоти? Вони самі на себе так кажуть? То цього замало. Недавно я качав на качельці дитину. І на качельку підсіла дівчинка років 8. Я її питаю – "Чого ти завжди ходиш з бабушкою, де твоя мама?" Дівчинка відповідає – "Мама воює. Спочатку була в зв'язку, а зараз простий солдат". Ось перед ким треба схилити голову і дякувати їй. Оце справжні патріоти і "націоналісти".
Вы опять за свое. Еще раз. У нас АТО, а раз так, то она должна проводиться силами Национальной гвардии и СБУ, а той мамы- патриотки вообще там не должно быть! Она там вне закона! И если сменится власть, то все атошники будут гонимы, а все идет к тому...
руслан49 _ 12.05.2017 08:57
IP: 37.52.17.---
Anatol Zubenko:
...продолжение...или все-таки обеспечить безопасность людей?А все это говорит о том, что они знали, что все было спланировано...И потом, почему в АТО должны идти патриоты, а не эти откормленные мусора?
Хто сказав, що вони патріоти? Вони самі на себе так кажуть? То цього замало. Недавно я качав на качельці дитину. І на качельку підсіла дівчинка років 8. Я її питаю – "Чого ти завжди ходиш з бабушкою, де твоя мама?" Дівчинка відповідає – "Мама воює. Спочатку була в зв'язку, а зараз простий солдат". Ось перед ким треба схилити голову і дякувати їй. Оце справжні патріоти і "націоналісти".
Logic2009 _ 12.05.2017 08:56
IP: 91.196.177.---
mihaylenco:
А чи варто? Нехай всі читають.
Є російське прислів'я "На чужой роток не накинешь платок".
Але...
Одне діло коли це пише адекватна людина, а інше коли кретин.
У всьому повинна бути міра.
mihaylenco _ 12.05.2017 08:45
IP: 93.170.67.---
Anatol Zubenko
Допустим...Но,гранатомета не нашли, это раз, заблокирован штаб и подготовка к штурму шла до того, как показали тубус,это два, и что должна была предпринять полиция, если бы увидела гранатомет?Идти на штурм, или

Я не вірю мусорам. Поки не буде коментарів від ОУН. Поки не буде в тюрязі з конкретним терміном той, хто цілився в натовп ватників з "гранатомета".
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 08:44
IP: 35.187.34.---
Яков Скоробогатых:
Anatol Zubenko:
Украина страна абсурда, на полицейских направили гранатомёт, но наказали не преступника, а полицейских!!!
хи-хи-хи
- Антошка, если тебя отметелят патриоти по пьяни, то посадят тебя, а их наградят железным крестом Третьего Рейха.
Я боюсь не патриотов, а этих полицейских...
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 08:42
IP: 35.187.182.---
...продолжение...или все-таки обеспечить безопасность людей?А все это говорит о том, что они знали, что все было спланировано...И потом, почему в АТО должны идти патриоты, а не эти откормленные мусора?
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 08:35
IP: 35.189.200.---
руслан49:
Anatol Zubenko:
Багато хто зараз примазується до "українських патріотів". В тому числі ті, хто "зігували" в будинку ОУН в Києві і направляли гранатомет на людей. Російського депутата в Києві теж убив "учасник АТО". Патріоти вони, такі патріоти, "націоналісти", а заключати контракт і іти воювати щось не бажають. Кажуть – "немає за що".
Что," раша тудей" уже на службе Порошенко? Ни 9-го, ни 10-го мая никакого тубуса не было, ни Аваков, ни Геращенко не знали что проблеять, но тут появились рашистские пропагандисты и опа!, вот она причина штурма...Нет, господа рашисты, это вам припомнят...
Як це – "не було гранатомета", коли Коханівський каже – " Ми висунули тубус від гранатомета, щоб налякати ментів".
Допустим...Но,гранатомета не нашли, это раз, заблокирован штаб и подготовка к штурму шла до того, как показали тубус,это два, и что должна была предпринять полиция, если бы увидела гранатомет?Идти на штурм, или
Anatol Zubenko _ 12.05.2017 08:27
IP: 35.189.213.---
Яков Скоробогатых:
mihaylenco:
Дмитро Тузов
Шановні адміни "УП", видаляйте, будь ласка, дописи путінських тролів і ботів, які дихають ненавистю й сіють міжнаціональну ворожнечу.

А чи варто? Нехай всі читають. Щоб люди знали, що ватники – наші вороги. Щоб знали, як вони до нас ставляться. Щоб остаточно позбавилися від ілюзії, наче ватники можуть бкти нашими друзями. Щоб адекватні люди розуміли, що воно таке рускій дух, рускій мір.
– Ты в душе всё ещё надеешься, что Россия опять вас хохлов станет кормить!?
навряд ли теперь вас возьмут в цивилизованный мир, вы стали вассалами США и любое ваше стремление к миру буде пресекаться США.
Когда такое было, чтобы рассея нас кормила? Кто тебе, убогому, методички пишет? Или лишь бы что писать? Ты давай того...побольше креатива, иногда у тебя получается...
руслан49 _ 12.05.2017 08:23
IP: 37.52.17.---
Anatol Zubenko:
Багато хто зараз примазується до "українських патріотів". В тому числі ті, хто "зігували" в будинку ОУН в Києві і направляли гранатомет на людей. Російського депутата в Києві теж убив "учасник АТО". Патріоти вони, такі патріоти, "націоналісти", а заключати контракт і іти воювати щось не бажають. Кажуть – "немає за що".
Что," раша тудей" уже на службе Порошенко? Ни 9-го, ни 10-го мая никакого тубуса не было, ни Аваков, ни Геращенко не знали что проблеять, но тут появились рашистские пропагандисты и опа!, вот она причина штурма...Нет, господа рашисты, это вам припомнят...
Як це – "не було гранатомета", коли Коханівський каже – " Ми висунули тубус від гранатомета, щоб налякати ментів".
mihaylenco _ 12.05.2017 08:19
IP: 93.170.67.---
Рускій дух унікальний. Вони не лише чуже добро вважають своїм. Вони привласнюють собі чужу історію, чужі подвиги, чужих героїв. Ось боксерів Маскаєва, та Головкіна вважають росіянами. Видатних вчених, митців, спортсменів, які є громадянами інших держав, вважають рускімі. Видатних людей, котрі повтікали від рускава міра світ за очі, або яких самі закатували, виставляють своїми героями. Така вона, колорадська логіка.

Зовсім не дивно, що безвізовий режим виставляють досягненням Захарченка-Плотницького.
Kobel Ihor _ 12.05.2017 08:14
IP: 46.133.31.---
Яков Скоробогатых:
руслан49:
taksist:
українські патріоти не дадуть порошенку жодного голоса на другий термін. а луган.донські зрадники дадуть. тому порошенко підтримуватиме всіляко луган.донців і буде руками аваківських псів бити українців.
Багато хто зараз примазується до "українських патріотів". В тому числі ті, хто "зігували" в будинку ОУН в Києві і направляли гранатомет на людей. Російського депутата в Києві теж убив "учасник АТО". Патріоти вони, такі патріоти, "націоналісти", а заключати контракт і іти воювати щось не бажають. Кажуть – "немає за що".
Почему кто считает себя патриотом Украины, исключительно стоит на стороне бандита бендеры и офицера Третьего Рейха Шухевича, но не освободителя Украины от фашистов Покрышкина!?
Ідійота
Може знаєш, де провів війну "бендера"?
mihaylenco _ 12.05.2017 07:59
IP: 93.170.67.---
руслан49
Багато хто зараз примазується до "українських патріотів". В тому числі ті, хто "зігували" в будинку ОУН в Києві і направляли гранатомет на людей. Російського депутата в Києві теж убив "учасник АТО". Патріоти вони, такі патріоти, "націоналісти", а заключати контракт і іти воювати щось не бажають. Кажуть – "немає за що".

А як коментують гранатомет, та зігування в ОУН? Може цього й не було? Я схильний вважати, що це провокація ментів. Ось коли посадять того, хто був з гранатометом, тоді повірю, що це не провокація. А якщо заарештують, та відпустять, то це точно агент СБУ, або ментовський.
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter