Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Нотатки з Мюнхенської безпекової конференції. День перший.

17 лютого 2018, 02:56

Це моя перша Мюнхенська безпекова конференція, в якій я приймаю участь у рамках Мюнхенського молодіжного форуму, і рівень очікування обговорення проблематики України був дуже високим. Я готувався до дипломатичних баталій та важкої парламентської дипломатії.

Але виявилось, що українське питання хоч і присутнє в Мюнхені, однак, на превеликій жаль, ми навіть не в top-10 проблем, які обговорюються. У світі велика кількість безпекових проблем, і є певна втома від українського питання, яке не рухається у сторону вирішення.

Так, нас згадують у своїх промовах. Так Міністерки оборони Німеччини та Франції, які відкривали high-level дискусію згадали Україну в контексті Мінських домовленостей на початку своїх промов.Генсек Jens Stoltenberg згадав Україну в контексті спільної взаємодії з ЄС з безпекових питань.


А ось Генсек António Guterres, на відміну від попередніх спікерів, жодного разу не згадав про конфлікт на Донбасі та в Криму, хоча за 20 хвилин свого виступу перерахував майже всі гарячі точки в світі, про які я вже й забув. Це поганий сигнал для нашої дипломатії.

Так саме як і відміна в останній момент зустрічі в Норманському форматі. Міністр закордонних справ Німеччини вирішив, що зустріти німецького журналіста з турецького полону важливіше, ніж вислуховувати від Росії, що "нас там нет" та "нужен диалог с Донецком и Луганском". А росіяни, яким ця зустріч зовсім була не потрібна, зробили вигляд, що в них дуже щільний графік і відмовились зустрічатися наступного дня.

Мені вдалося порушити тему України на останній безпековій панелі, на завершенні якої виступав Президент України. Основними панелістами були американський сенатор з Lindsey Graham (друг Маккейна), міністри оборони Норвегії й Естонії та керівництво НАТО. Запитав, чи вірять вони в те, що Україна стане членом НАТО, або ж РФ зробить все, щоб цього не сталось?Радію, що це були перші п'ять хвилин поспіль, коли в Мюнхені говорили про Україну.

"Двері НАТО відкриті" відповіла заступниця генерального секретаря НАТО Rose Gottemoeller.

Інші панелісти також не мали сумнівів, що Україна буде в НАТО.

"Ви повинні робити своє домашнє завдання та не втрачати надію" – відповідав міністр оборони Естоніі Jüri Luik.

Сенатор Lindsey Graham сказав, що для американців принципово, щоб "будь-які рішення щодо долі України приймались в Україні, а не в Росії". Зал зааплодував, що змусило скривитись колишнього посла Росії в США Сергія Кисляка, який сидів в залі і залишив його як раз перед промовою Порошенка.Потім виступав український Президент. 15 хвилин на завершення основної панелі – це гарний знак та повага до України від організаторів конференції. Хоча, за інформацією, український Президент повинен був вистувати у неділю у заключний день конференції. Я не знаю як вдалось перенести цей виступ, і чи правильне то було рішення.

Тому що, на жаль, більшість відвідувачів Munich Security Conference віддали перевагу сайд івентам та іншим панелям, і головні спікери, на яких була спрямована ця промова, її не почули.Особисто мені вона сподобалась, на відміну його невдалого давоського виступу. Радий, що спічрайтери зробили роботу над помилками, хоча по динаміці та "фішкам" з прапором і цитатами промова була копією минулорічного виступу.Спіч Порошенка не передбачав сесії с запитаннями, про що було вказано в програмі. Тому виник невеличкий конфуз, коли Порошенко закінчив свою промову і раптом звернувся до залу, чи є до нього запитання. Модератора вже не було, хлопці з мікрофонами в залі не зорієнтувались, і виглядало так, ніби нікого не зацікавило прокоментувати промову Порошенка. 

В кулуарах я запитував гостей форуму чи сподобався їм виступ українського Президента, і всі опитані відповіли, що так. Більшість із них перший раз наживо чули виступ Петра Порошенка і не знайомі з українським контекстом. Відмітили емоційний момент з прапором, та запитали навіщо йому був суфлер. Дійсно, Президент України був єдиним, хто сьогодні виступав за допомогою телесуфлера.

Для мене особисто та присутніх депутатів-єврооптимістів, ложкою дьогтю було згадування про "його особистої вимоги щодо створення антикорупційного суду". На міжнародну аудиторію, яка не дуже багато знає про Україну, меседж, що озвучив Президент, може справляти враження. Однак для людей, які знають про антикорупційний контекст в Україні, – ні.Сьогоднішній офіційний день на Мюнхенській безпековій конференції навряд чи можна занести в актив Україні. Скрасила його активність українців у кулуарах, двосторонні зустрічі та неформальні стосунки, які напрацьовувались роками.

Завтра буде українській ланч, організований Yalta European Strategy, якій буде мати гарних спікерів та учасників. Але якихось проривних речей у передвиборчій рік, судячи по настроям наших партнерів, від української влади ніхто не очікує.

Дякую Посольству Німеччини в Україні та Körber Foundation за запрошення прийняти участь в програмі Munich Young Leaders 2018.

powered by lun.ua
Коментарі — 20
grom2468 _ 19.02.2018 12:42
IP: 35.195.100.---
Orest Petrov:
Pavlo Koma:
Точно с такими речами на медни, выступал Порошенко в Европе, но его уже никто не слушал.
Всем уже осточертевала брехня хох/лов про сильную Украину, про то как хох/лы спасли Европу от Мордора, про то как Украина скоро будет самая процветающая страна: – "но просьба всем по кругу, мне скинутся на рехформы".
хи-хи-хи
Мечется в ярости маленький Вовка, в жопе застряла многоходовка!
Pavlo Koma _ 19.02.2018 08:41
IP: 37.54.71.---
Під час чотирирічної війни і окупації РФ в Криму і Донбасі центральна влада у Києві зуміла налагодити економіку, щоб вистояти. Паралельно вони зуміли налагодити мирне, цивілізоване життя в тилу, не дивлячись на постійні терористичні атаки РФ на фронті гібридної війни терорстів із воєнторгу Путіна. Таким чином Влада змогла забезпечити участь у здобутті перемоги українських спортсменів на Олімпійських іграх.
Народ України всіх національностей разом із головнокомандувачем зупинив терористів із воєнторгу Путіна на підходах до Києва. Тепер, коли ціною неймовірних зусиль вдалося відродити із небуття Збройні Сили України, ми вже точно не допустимо загарбників до столиці і всієї материкової України. Як би не намагалися наші вороги, разом із своєю проплаченою 5 колоною Кремля, більше ніякого мародерства у Києві і Україні не буде.
Головнокомандувач пожертвував на розбудову ЗСУ чверть мільярда власних капіталовкладень і всю зарплату за 2017 рік перевів в фонд допомоги Україні. Дякуємо за це.
mihaylenco _ 19.02.2018 07:48
IP: 93.171.73.---
Хтось може собі уявити, що мешканка Криму, віком 53 років, забажає повернення в Україну? Щоб дочекатися пенсії не за 1,5-2 роки, а цілих 7? Та ще й роботи для таких вже ніде ніякої нгемає. Те саме стосується Донбасу. ешканці окупованих регіонів назад в уркаїну не хочуть. Ніякі миротворці не допоможуть.
mihaylenco _ 19.02.2018 07:48
IP: 93.171.73.---
Хтось може собі уявити, що мешканка Криму, віком 53 років, забажає повернення в Україну? Щоб дочекатися пенсії не за 1,5-2 роки, а цілих 7? Та ще й роботи для таких вже ніде ніякої нгемає. Те саме стосується Донбасу. ешканці окупованих регіонів назад в уркаїну не хочуть. Ніякі миротворці не допоможуть.
berkut60 _ 18.02.2018 15:44
IP: 104.199.68.---
Радіємо? Це добре...
Stelja _ 18.02.2018 10:58
IP: 130.180.209.---
Якось бачила як Гордон брав інтерв"ю в бондаренко. Здивувалася безмежно! Куди тому геббельсу бідному, він не вартий і 2% її! І оце ті ж самі безсоромні регіонали, що навіть свою партію прокакали? Як хамелеони, перефарбувалися, їхня партія з своїм лідером-зеком вбили просто серед столиці більше сотні людей, зрадили Україну, знищили армію, розграбували все, що могли – сьогодні з таким апломбом виступають по телебаченню? Бідна Україна! А ще ж ходять і п......ть олійник, царьов,азаров,мураєв і іже з ними! Розв"язали ж війну проти обеззброєної України, а вину на себе брати не хочуть! Вчення гітлера-геббельса проводять в маси! Цього їм мало, що вони вже сотворили? Ще щось хочуть?
mihaylenco _ 18.02.2018 09:13
IP: 93.171.73.---
Крим, та Донбас повернуться тоді, коли пенсійний вік за парєбрікам буде вищий, ніж в Україні. Тоді, коли на зарплати, та пенсії в Україні буде легше прожити. Тоді, коли бізнесмен знатиме, що його фірму ніякі стоматологи-рошенці не заберуть. Тоді, коли український селянин знатиме, що своє молоко, будь якого сорту, він зможе вільно продати. Що його не ганятимуть, як скаженого собаку навколо базару. Тоді, коли знахабнілого бізнесмена за ошукування клієнтів, держава роздягатиме до нитки. Тоді, коли владноможці перестануть мродерствувати. І найголовніше – тоді, коли за грати кидатимуть не постраждалих, а злочинців.

Висновок – найефективніша миротворча сила, це проукраїнська, соцально спрямована політика влади.
mihaylenco _ 18.02.2018 08:21
IP: 93.171.73.---
Сергій Комар
Якщо на Донбас буде введено миротворчі війська і проведено вибори, то війна з 2020 року вже прийде в західну Україну.

Якщо це будуть США-Британія-Австралія, або Латвія-Литва-Естонія, то буде один результат. Якщо Калорадія-Бєларусь-Казахстан, то результат буде прямо протилежний. Якщо Франція-Німеччина-Угорщина, то нічого взагалі не зміниться. Хіба що луган донці миротворців будуть грабувати.
Valentyna Kryvchun _ 18.02.2018 05:10
IP: 35.193.132.---
Да! Да! Ездить по миру и кричать везде и всюду, что Россия превратилась в агрессора, который вмешиваеться в дела других стран,развязала войну в Украине, когда за границей меня спрашивают: Вы русская? Я говорю Нет! И продолжаю; Россия развязала войну в моей Украине, и у каждого кто живет в Украине или жил когда то должно болеть сердце за свою страну и быть полным ненависти к стране агрессору, погибло больше 10000 и гибнут каждый день, так как можно молчать, чужой боли не бывает, все идет по кругу и мы не знаем,что ждет нас завтра, нам выпало жить в такое время когда война набирает обороты и Россия превратилась в агрессора, мы должны зпщищать свою страну и лично каждого
Сергій Комар _ 18.02.2018 00:24
IP: 35.190.218.---
Миротворчя місія на Донбасі – це спецоперація повернення до влади в Україні антидержавних проросійських сил. На окупованих територіях цілодобово крутять бандарєнок, лєфченок, представників партії регіонів, що втікли в Москву. Тому, коли проведуться там вибори і проросійські антидержавні сили: опоблок і за житіє отримають додаткові 2 мілліона голосів. За Юлю Тимошенко там не будуть голосувати. Проросійські бойки, добкіни, мураєви знову захоплять владу на виборах президента і парламенту. Якщо на Донбас буде введено миротворчі війська і проведено вибори, то війна з 2020 року вже прийде в західну Україну.
Stelja _ 18.02.2018 00:15
IP: 130.180.211.---
"брати учась", "так самО", "якраз", "завершальний день", "тЕ рішення", "попрацювали з помилками", "ЗА динамікою та"фішками", "прикрасила", "якИй", "судячи ЗА настроями", "взяти участь", а про розділові знаки я вже й мовчу! Вчіть українську мову, Олексію!
Сергій Комар _ 17.02.2018 22:28
IP: 35.195.110.---
Миротворчя місія на Донбасі – це спецоперація повернення до влади в Україні антидержавних проросійських сил.
Fedor Kulikov _ 17.02.2018 17:43
IP: 213.154.199.---
Ездить по миру и рассказывать правильные вещи, а возвращаясь в страну творить противоположное – это работало год, с трудом два. За четыре года международного шулерства "винницианской комиссии" проблема ордынской агрессии перекочевала с первого места на непоймикакое во второй десятке. Увы... Однако, целая толпа ботов в Украине продолжает стонать в умилении от каждого красивого слова. Говорите, Петр Алексеевич, говорите...
polpot tavriheski _ 17.02.2018 13:52
IP: 35.195.81.---
о прибежали тролли с поребрика и блог про мюнхенскую конференцию начали втюхивать что попало.в кране нет воды виноваты жиды))))
mihaylenco _ 17.02.2018 10:30
IP: 93.171.73.---
Ніякі спічрайтери не допоможуть, коли слухачі тобі не вірять. Примітивна промова людини, котрій вірять, має незрівнянно більшу вагу, ніж красивий спітч брехуна.
САНДРО _ 17.02.2018 10:05
IP: 176.115.101.---
Дякуємо, пане Олексію!
Ви трошки відтворили дух та атмосферу цієї тусовки.
І це важливо, бо у нас в Україні свої пріоритети, а в Європі здається свої.
А коли побачиш напівпорожній зал при виступі нашого Президента, то взагалі виникає питання- а чи треба було їхати та щось говорити, тим паче ще й с суфлером.

Враження геть не оптимістичне.
Леонид Шкляр _ 17.02.2018 09:57
IP: 35.195.177.---
Усе чудово, пане Олексію. Одна редакційна права – не приймаю участь, а беру участь. А так все вірно. Успіхів!
Віктор Іванов _ 17.02.2018 09:09
IP: 188.163.37.---
Кисляк сидить задоволений. Брехливий і корумпований президент перед порожнім залом-підкреслює слабкість української сторони і спонукає до продовження агресії російську сторону.
Олександра Базюк _ 17.02.2018 08:34
IP: 104.199.37.---
А яка могла бути увага до промови олігарха, який збагачується на війні, горі свого народу. Світ все знає...
Vladimir Davidenko _ 17.02.2018 03:28
IP: 104.155.106.---
Остання фотка – агонь! Ви точно на безпековій конференції?
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter