20 вересня 2018, 09:53

Тимошенко в Washington Post: ''Ми відкидаємо мир на умовах Путіна''

Юлія Тимошенко розвінчує міфи, що були проплачені Януковичем через засудженого в Штатах Манафорта. Зараз справу Януковича по створенню фейків взяв на озброєння Порошенко.

Лідерка Батьківщини чітко заявила на весь світ – жодного миру на умовах Путіна, вона буде боротись за український Крим й Донбас, майбутнє України в НАТО і ЄС, Україна буде процвітати, коли з економіки зникне вплив олігархів й корумпованого оточення Порошенка.

З Юлією Тимошенко спілкувалась легендарна Леллі Уеймут, старший помічник редактора в газеті Washington Post. Вона пише про закордонні справи і проводить ексклюзивні інтерв'ю з лідерами іноземних держав з 1986 року.

Пропоную ознайомиться з перекладом інтерв'юЮля, як її називають, має потужну підтримку, але у неї також багато критиків. Дехто побоюється, що вона занадто близька до Москви і може поставити під загрозу нещодавно здобуту незалежність країни. Минулого тижня Тимошенко поговорила з Лаллі Веймут з "Washington Post" у Києві. Нижче наводяться уривки з інтерв'ю.

Люди запитують, які у Вас відносини з Володимиром Путіним, і чи справді Ви дотримуватиметься курсу на незалежність України, якщо вас оберуть президентом?

Моє бачення майбутнього України – це членство у Європейському Союзі та повноцінне членство в НАТО. Ви дуже добре знаєте, що проросійський президент Янукович кинув мене до в'язниці. Якби я була проросійською, і Путін сказав не саджати мене за ґрати, Янукович би ніколи цього не зробив.

Українців турбує, що ви можете піти на угоду для врегулювання конфлікту на сході України, де зараз сепаратистські сили за допомоги Росії воюють з українською армією.

Ні, категорично ні. Думка про те, що у мене якісь особливі відносини з Путіним, вперше була запущена Полом Манафортом ще у 2006-2007 роках. Прокурор Роберт Мюллер опублікував документи, які показують, що Манафорт отримував мільйони доларів за мою дискредитацію. Чинний президент [Петро Порошенко], по суті, повторює аргументи, вигадані Манафортом і його командою.

Яка основна відмінність між Вами і Порошенком?

У мене немає бізнесу в Росії або Україні, а у Порошенка є. Метою цих брехливих спекуляцій, безмовно, є моя дискредитація напередодні виборів. Але люди їм не вірять.

Ви бачите якесь рішення для повернення східної частини Вашої країни?

Ситуація складна. Ми не хочемо так званого миру, якщо його буде досягнуто за рахунок капітуляції України. Ми не можемо прийняти мир на умовах Путіна. Ми вважаємо, що миру можна досягнути з повним відновленням території України.

Що може зробити Захід?

Санкції і тиск на Путіна.

Ще більше санкцій?

Більше санкцій. Крім того, нам потрібен дуже сильний оборонний сектор у нашій армії, включаючи отримання більш точного оборонного летального озброєння. І, звичайно, Україна повинна стати сильнішою з економічної точки зору. Економічне зростання – це м'яка сила, яка переконає людей залишитися в Україні.

Що б Ви зробили для зростання економіки?

Погана і корумпована система управління – це "ахіллесова п'ята" України. Нам потрібно це зруйнувати. Нам необхідно відділити політику від бізнесу, адже справжній бізнес, який є джерелом зростання, сьогодні став жертвою корумпованих політичних лідерів.

Ви маєте на увазі Порошенка?

Порошенко – обличчя цієї корумпованої системи правління. Нам потрібна нова грошова і фіскальна політика для того, щоб дати доступ до банківських кредитів, які є основним каменем спотикання для іноземних інвесторів – причиною, чому вони сюди не приходять. Нам потрібна справді незалежна судова система в Україні, якої сьогодні просто не існує. Лише тоді ми можемо залучити справжні прямі іноземні інвестиції.

Якісь олігархи Вас підтримують?

Олігархи ніколи мене не підтримували. Все своє політичне життя я боролася з системою, вигоду від якої отримували олігархи. На кожних виборах вони об'єднувалися проти мене, тому що вони розуміли, що якщо я переможу, вони перестануть наживатися на близькості до державного бюджету і своєму доступі до природних ресурсів та економіки України.

Ви досить критично ставитеся до Міжнародного валютного фонду. Ви проти підвищення цін на газ до ринкових рівнів, як того вимагає МВФ?

Моя позиція відрізняється від позиції МВФ у тому, що ціна газу не повинна довільно встановлюватися урядовими постановами. Це повинно робитися через ринок.

Що ви думаєте про Президента Трампа? Його адміністрація продала Вашій країні летальну зброю.

Це заслуговує на визнання, адже його попередники не надали її, попри всі наші прохання і моє особисте прохання. Ми рішуче підтримуємо надання Україні летального оборонного озброєння.

Всі тут скаржаться на корупцію. Ви поділяєте їхнє занепокоєння, і що б Ви зробили у цьому відношенні?

Я відрізняюся від чинного президента майже в усьому. Основна різниця полягає в тому, що на відміну від того, що робить він, я ніколи не змішувала бізнес і політику.

Він заробляє гроші, роблячи що?

Створюючи преференційні державні замовлення [в оборонній галузі] для підприємств, якими він володіє через корупційні схеми. Він призначає на посади своїх довірених осіб, щоб отримувати прибутки – це "секрет", відомий усім в країні. Огидним є те, що останнім часом він почав прикривати свої корупційні оборудки супер-патріотичною риторикою. Саме тому у нього такі низькі рейтинги підтримки. Люди не можуть зрозуміти, як ця людина може прикидатися патріотом, коли у нього є бізнес в Росії, де він сплачує понад 100 млн. доларів податків щороку. Саме тому чинний президент має максимум 10 відсотків підтримки.

А у Вас, згідно з опитуваннями, 20 % підтримки?

Згідно з найостаннішими опитуваннями – 23 %, але кампанія ще не розпочалася. Люди підтримують мене, тому що знають, наскільки у мене жорстка позиція по відношенню до олігархів, і вони вірять, що я здатна перебудувати економіку і подолати корупцію.

Ви переможете?

Я переможу, і Україна буде в ЄС та НАТО, вона буде сильною і заможною.Лаллі Веймут, 19 вересня 2018, Washington Post

https://www.washingtonpost.com/news/global-opinions/wp/2018/09/19/yulia-tymoshenko-and-the-fight-for-ukraine-we-cannot-accept-peace-on-putins-terms/

Закон про зелені номери для електрокарів підписано Президентом Зеленським!

Вітання всім електромобілістам! Сьогодні законопроект N10405 про доступ електромобілів до зарядних станцій отримав підпис Президента України Володимира Зеленського та став Законом! На цьому роботу не завершено, далі починається робота Уряду, профільних міністерств та установ, зокрема, розробка зелених номерів та знаків...

To be continued...

Це були найкрутіші 5 років мого життя. Зараз драйв від служіння Україні поступово змінюється трошки підзабутим адреналіном від нових викликів...

Останні законопроекти цієї Верховної Ради

Неможливе – можливе! Мало хто вірив, але в останній день роботи Верховна Рада прийняла два зелених законопроекти мого з колегами авторства...

Надо поговорить? Треба діяти!

Коли влада не дає складні відповіді на складні питання, "вулиця" вирішує всі дуже просто. За п'ять років минулої влади я пам'ятаю багато рішень, які не були прийняті і віддані на відкуп "вулиці"...

Чи підпише Зеленський закон про зелені номери для електромобілів?

Третій рік поспіль Україна знаходиться в топ-10 країн світу за темпами розвитку електромобілів завдяки ініціативам Верховної Ради щодо здешевлення вартості електрокарів для українців...

Владислав Бухарєв. Новий керівник Служби зовнішньої розвідки України.

Сьогодні мого колегу по фракції Батьківщина генерал-лейтенанта Владислава Бухарєва призначили на посаду керівника Служби зовнішньої розвідки України...