15 січня 2013, 09:31

Як Медведчук став політиком N1 в українському інтернеті (оновлено)

Віктор Медведчук колись був впливовим українським чиновником, очолював Адміністрацію президента Кучми, а зараз – просто чоловік популярної телеведучої. Бажання вийти з тіні своєї красивої жінки спонукає Віктора Медведчука до сміливих кроків. Після 7 років мовчання (з 2005 по 2012 рік) він вирішив повернутись в політику.

Але ж який сучасний політик без інтернетів і таких популярних в обамівські часи "соціальних мереж"? І Віктор Медведчук в березні 2012 року сміливо завів собі екаунти у Facebook, Twitter та Livejournal (в народі – ЖЖ).



Починав свій шлях у соцмережах Віктор Володимирович, як і всі інші трударі цієї нелегкої справи – безперервно додаючи друзів:



Навіть таких екзотичних:



Потім він почав рекламуватись у Facebook:



Ще кілька місяців тому екаунти Медведчука в соціальних мережах нічим не вирізнялись на фоні десятків інших пересічних політиків інтернет-початківців.

Але одного прекрасного дня несподівано для всіх Медведчук став сенсацією та мегазіркою українського інтернету. Ви нічого не чули про нього? Значить у вас інтернет не правильний. Міняйте провайдера, друзів, і, напевно, країну.

Зараз Віктор Володимирович найпопулярніший українець у соціальній мережі Facebook та другий за популярністю у Twitter (після Тимошенко).

У Facebook в нього 80 тис. читачів:



У Твіттері майже 100 тис:



Додаються нові фоловери "пачками". Цілий день кількість фоловерів може бути незмінною, а потім за 1-2 години, зростає одразу на кілька тисяч. Ви не дивуйтесь такій динаміці – любов, вона має свої несподівані піки.

Окрім піків любові трапляються інколи й невдячні користувачі, які з подивом з'ясували для себе, що вони стали фоловерами Медведчука, і не приховують своїх емоцій:



Але все це дрібниці і нападки заздрісників.

Непогані справі у Віктора Володимировича й в ЖЖ. Там він, не зважаючи на те, що популярність блог-платформи знижується, зміг за кілька місяців стати зіркою першої величини. У нього вже 5 тис. друзів.

Причому інтерес людей до цього політика з України настільки високий, що багато людей навіть в Росії заводять собі екаунт виключно для того, щоб читати записи Медведчука у ЖЖ. У них екаунт, який створений не для того, щоб писати, а лише читати. У них по 2 друга: один – це сам екаунт (людина зафрендила сама себе), другий – Медведчук – єдина людина, яку вони читають:



З 20 переглянутих випадковим чином екаунтів, які є друзями Медведчука, більшість мають саме такі екаунти. Ось, наприклад:



Але все це, напевно, лише черговий раз підтверджує, наскільки непересічна особистість Віктор Медведчук.

Друзі Медведчука у Твіттері та Facebook малослівні. Майже нічого не пишуть. Наприклад, кожен запис Юлії Тимошенко в Твітері (коли вона активно писала) отримував десятки, а інколи сотні реакцій – коментарів, ретвітів. У Медведчука – на 10 його повідомлень – 2-3 реакції.

Схожа ситуація у Facebook. Наприклад, більшість повідомлень Віталія Кличка у Facebook, в якого втричі менше читачів, ніж у Медведчука, отримують 300-400 лайків. А публікації Віктора Володимировича отримують в рази менше лайків – як у користувача з 2-3 тисячами друзів та сотнею-двома підписниками.

А 5 тисяч друзів Медведчука у ЖЖ залишають йому 3-4 коментарі. Тобто приблизно 1 на півтори тисячі.

Звісно, причина може критись у тому, що фанати Віктора Володимировича не люблять писати.

Тішить також те, що у Facebook Медведчука люблять не лише в Україні, а й в Росії, Казахстані, Білорусі та інших країн колишнього СРСР. Взагалі складається враження, що люблять його переважно неукраїнські користувачі:



А ще Медведчука читає багато друзів, в яких нема навіть аватарки. В переліку його друзів інколи їх буває 5-6 поспіль:



Як і в ситуації з ЖЖ – багато друзів Медведчука завели собі екаунти виключно з однією метою – читати Медведчука та невідомого нікому українського користувача Артема Суворова з півмільйоном читачів.

З 20 випадковим чином перевірених читачів Медведчука, більше половини були читачами лише його та Суворова:



У профайлі Артема Суворова вказано, що він займається накруткою будь-яких видів голосувань, опитувань, рейтингів, лайків і т.д. Є в профайлі також лінк на сайт, з чіткими розцінками на те, як отримати 50 чи 100 тис. фоловерів (ботів) у Твіттері, Фейсбуку та інших соціальних мережах. Лінк не буду давати – всі охочі самі знайдуть.

Звісно, все це збіги, і я навіть уявити не можу, що Віктор Володимирович займається накрутками. Думаю, все простіше – є тисячі людей, яким просто цікаво читати саме Артема Суворова та Віктора Медведчука. Що ж тут дивного?

Бентежить у всій цій історії інше – чому досі на офіційний екаунт Медведчука на YouTube підписались лише 164 людини?

А у ВКонтакте – лише 800 друзів:



Напевно, все криється в особливості прихильників Віктора Медведчука: вони переважно живуть не в Україні, мають мало друзів, почали користуватись Фейсбуком та ЖЖ лише з метою почитати Медведчука, мало користуються ВКонтакте і Ютюбом, але затяті користувачі Твіттера, і найголовніше – вони взагалі не люблять писати.

У кожного політика своя особлива аудиторія. І ця – нічим не гірша за іншу.

P.S. Неперевершені успіхи Медведчука провокують витончений тролінг з боку деяких його політичних конкурентів:



Оновлено: Після виходу статті, з екаунта Медведчука на Facebook прибрали з публічного доступу інформацію про кількість підписників. Дуже правильно, коли політики вміють не лише користуватися комп'ютером, а й визнавати власні помилки:

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Соцмережі стали ефективним інструментом руйнування демократій

Ми часто обурюємось бездіяльністю Фейсбука (як й Інстраграма) щодо дезінформаційних кампаній росіян. Так само ми обурюємось відвертим шкідництвом Фейсбука щодо контенту, який створюють українці (коли вас можуть банально забанити за те, що ви пишете правду про злочини росіян)...

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...