15 січня 2013, 09:31

Як Медведчук став політиком N1 в українському інтернеті (оновлено)

Віктор Медведчук колись був впливовим українським чиновником, очолював Адміністрацію президента Кучми, а зараз – просто чоловік популярної телеведучої. Бажання вийти з тіні своєї красивої жінки спонукає Віктора Медведчука до сміливих кроків. Після 7 років мовчання (з 2005 по 2012 рік) він вирішив повернутись в політику.

Але ж який сучасний політик без інтернетів і таких популярних в обамівські часи "соціальних мереж"? І Віктор Медведчук в березні 2012 року сміливо завів собі екаунти у Facebook, Twitter та Livejournal (в народі – ЖЖ).Починав свій шлях у соцмережах Віктор Володимирович, як і всі інші трударі цієї нелегкої справи – безперервно додаючи друзів:Навіть таких екзотичних:Потім він почав рекламуватись у Facebook:Ще кілька місяців тому екаунти Медведчука в соціальних мережах нічим не вирізнялись на фоні десятків інших пересічних політиків інтернет-початківців.

Але одного прекрасного дня несподівано для всіх Медведчук став сенсацією та мегазіркою українського інтернету. Ви нічого не чули про нього? Значить у вас інтернет не правильний. Міняйте провайдера, друзів, і, напевно, країну.

Зараз Віктор Володимирович найпопулярніший українець у соціальній мережі Facebook та другий за популярністю у Twitter (після Тимошенко).

У Facebook в нього 80 тис. читачів:У Твіттері майже 100 тис:Додаються нові фоловери "пачками". Цілий день кількість фоловерів може бути незмінною, а потім за 1-2 години, зростає одразу на кілька тисяч. Ви не дивуйтесь такій динаміці – любов, вона має свої несподівані піки.

Окрім піків любові трапляються інколи й невдячні користувачі, які з подивом з'ясували для себе, що вони стали фоловерами Медведчука, і не приховують своїх емоцій:Але все це дрібниці і нападки заздрісників.

Непогані справі у Віктора Володимировича й в ЖЖ. Там він, не зважаючи на те, що популярність блог-платформи знижується, зміг за кілька місяців стати зіркою першої величини. У нього вже 5 тис. друзів.

Причому інтерес людей до цього політика з України настільки високий, що багато людей навіть в Росії заводять собі екаунт виключно для того, щоб читати записи Медведчука у ЖЖ. У них екаунт, який створений не для того, щоб писати, а лише читати. У них по 2 друга: один – це сам екаунт (людина зафрендила сама себе), другий – Медведчук – єдина людина, яку вони читають:З 20 переглянутих випадковим чином екаунтів, які є друзями Медведчука, більшість мають саме такі екаунти. Ось, наприклад:Але все це, напевно, лише черговий раз підтверджує, наскільки непересічна особистість Віктор Медведчук.

Друзі Медведчука у Твіттері та Facebook малослівні. Майже нічого не пишуть. Наприклад, кожен запис Юлії Тимошенко в Твітері (коли вона активно писала) отримував десятки, а інколи сотні реакцій – коментарів, ретвітів. У Медведчука – на 10 його повідомлень – 2-3 реакції.

Схожа ситуація у Facebook. Наприклад, більшість повідомлень Віталія Кличка у Facebook, в якого втричі менше читачів, ніж у Медведчука, отримують 300-400 лайків. А публікації Віктора Володимировича отримують в рази менше лайків – як у користувача з 2-3 тисячами друзів та сотнею-двома підписниками.

А 5 тисяч друзів Медведчука у ЖЖ залишають йому 3-4 коментарі. Тобто приблизно 1 на півтори тисячі.

Звісно, причина може критись у тому, що фанати Віктора Володимировича не люблять писати.

Тішить також те, що у Facebook Медведчука люблять не лише в Україні, а й в Росії, Казахстані, Білорусі та інших країн колишнього СРСР. Взагалі складається враження, що люблять його переважно неукраїнські користувачі:А ще Медведчука читає багато друзів, в яких нема навіть аватарки. В переліку його друзів інколи їх буває 5-6 поспіль:Як і в ситуації з ЖЖ – багато друзів Медведчука завели собі екаунти виключно з однією метою – читати Медведчука та невідомого нікому українського користувача Артема Суворова з півмільйоном читачів.

З 20 випадковим чином перевірених читачів Медведчука, більше половини були читачами лише його та Суворова:У профайлі Артема Суворова вказано, що він займається накруткою будь-яких видів голосувань, опитувань, рейтингів, лайків і т.д. Є в профайлі також лінк на сайт, з чіткими розцінками на те, як отримати 50 чи 100 тис. фоловерів (ботів) у Твіттері, Фейсбуку та інших соціальних мережах. Лінк не буду давати – всі охочі самі знайдуть.

Звісно, все це збіги, і я навіть уявити не можу, що Віктор Володимирович займається накрутками. Думаю, все простіше – є тисячі людей, яким просто цікаво читати саме Артема Суворова та Віктора Медведчука. Що ж тут дивного?

Бентежить у всій цій історії інше – чому досі на офіційний екаунт Медведчука на YouTube підписались лише 164 людини?

А у ВКонтакте – лише 800 друзів:Напевно, все криється в особливості прихильників Віктора Медведчука: вони переважно живуть не в Україні, мають мало друзів, почали користуватись Фейсбуком та ЖЖ лише з метою почитати Медведчука, мало користуються ВКонтакте і Ютюбом, але затяті користувачі Твіттера, і найголовніше – вони взагалі не люблять писати.

У кожного політика своя особлива аудиторія. І ця – нічим не гірша за іншу.

P.S. Неперевершені успіхи Медведчука провокують витончений тролінг з боку деяких його політичних конкурентів:Оновлено: Після виходу статті, з екаунта Медведчука на Facebook прибрали з публічного доступу інформацію про кількість підписників. Дуже правильно, коли політики вміють не лише користуватися комп'ютером, а й визнавати власні помилки:

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...

Ти можеш врятувати

Вірус поширюється. Ми самі не усвідомлюємо, але світ змінюється на очах. І ці зміни зачеплять кожного з нас. У тебе є унікальний шанс врятувати сотні життів – сусідів, родичів, знайомих...