29 жовтня 2014, 19:43

Про зарплати депутатам

Тема депутатських зарплат сьогодні взірвала український Facebook. Детонатором став Мустафа Найєм, який заявив, що за депутатську зарплату в 6,5 тис грн прожити в Києві, винаймаючи помешкання, не можливо.

Люди розділились на дві групи. Одні підтримують Мустафу, інші пишуть досить неприємні речі, звинувачуючи його у всіх можливих гріхах.

Я з тих, хто підтримує його позицію. І ось чому:

1. Мустафа, як і частина інших його колег, на другий день після потрапляння в партійні списки, повідомили, що будуть вимагати підвищення заробітної платні депутатам.

2. Не розумію, чому коли кандидат в депутати заявляє під час передвиборчої кампанії, що буде боротись проти корупції, і коли стає депутатом – починає боротись. То для людей це нормально.

А коли кандидат в депутати під час передвиборчої кампанії заявляє, що зарплата в депутати має бути високою, і після приходу в парламент починає боротись за це – йому кажуть "а-я-яй, ти шо, оборзєл"?

3. Є пряма кореляція між зарплатою людей, які приймають важливі (потенційно корупційні) рішення, і рівнем корупції. Чим вища зарплата – тим нижчий рівень корупції. Про це є маса досліджень в багатьох країнах. Бажаючим – гугліть.

4. "Хай поживуть як ми за 5 тис грн" – аргумент, який взагалі на голову не налазить. З більш, ніж 400 депутатів, які потрапили до Ради, жити на 5 тис. грн будуть від сили чоловік 50 (та й 50, думаю, це дуже оптимістична цифра). І це переважно ті люди, які через морально-етичні міркування ніколи не будуть красти, або ще не навчились красти. І з/п в 5 тис грн вдарить саме по цих 50 людях, а не по 400 інших. До чого це призведе? Або людина почне красти або дійсно, як каже Мустафа, доведеться повертатись до попередньої професії.

5. Заробітна плата депутатів в загальному бюджеті ВР складає невелику частку. Там є на чому економити. Можна, як пропонує Роман Шрайк, поврізати масу інших непотрібних пільг депутатам. Але з/п повинна бути достатньо високою, щоб людина в такому статусі могла дозволити собі не думати, де взяти гроші на їжу та компослуги.

І останнє. Люди, сціджуйте свою заздрість і злобу на людях, які на це більше заслуговують, ніж на кількох десятках "новодепутатів".

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...

Ти можеш врятувати

Вірус поширюється. Ми самі не усвідомлюємо, але світ змінюється на очах. І ці зміни зачеплять кожного з нас. У тебе є унікальний шанс врятувати сотні життів – сусідів, родичів, знайомих...