29 жовтня 2014, 19:43

Про зарплати депутатам

Тема депутатських зарплат сьогодні взірвала український Facebook. Детонатором став Мустафа Найєм, який заявив, що за депутатську зарплату в 6,5 тис грн прожити в Києві, винаймаючи помешкання, не можливо.

Люди розділились на дві групи. Одні підтримують Мустафу, інші пишуть досить неприємні речі, звинувачуючи його у всіх можливих гріхах.

Я з тих, хто підтримує його позицію. І ось чому:

1. Мустафа, як і частина інших його колег, на другий день після потрапляння в партійні списки, повідомили, що будуть вимагати підвищення заробітної платні депутатам.

2. Не розумію, чому коли кандидат в депутати заявляє під час передвиборчої кампанії, що буде боротись проти корупції, і коли стає депутатом – починає боротись. То для людей це нормально.

А коли кандидат в депутати під час передвиборчої кампанії заявляє, що зарплата в депутати має бути високою, і після приходу в парламент починає боротись за це – йому кажуть "а-я-яй, ти шо, оборзєл"?

3. Є пряма кореляція між зарплатою людей, які приймають важливі (потенційно корупційні) рішення, і рівнем корупції. Чим вища зарплата – тим нижчий рівень корупції. Про це є маса досліджень в багатьох країнах. Бажаючим – гугліть.

4. "Хай поживуть як ми за 5 тис грн" – аргумент, який взагалі на голову не налазить. З більш, ніж 400 депутатів, які потрапили до Ради, жити на 5 тис. грн будуть від сили чоловік 50 (та й 50, думаю, це дуже оптимістична цифра). І це переважно ті люди, які через морально-етичні міркування ніколи не будуть красти, або ще не навчились красти. І з/п в 5 тис грн вдарить саме по цих 50 людях, а не по 400 інших. До чого це призведе? Або людина почне красти або дійсно, як каже Мустафа, доведеться повертатись до попередньої професії.

5. Заробітна плата депутатів в загальному бюджеті ВР складає невелику частку. Там є на чому економити. Можна, як пропонує Роман Шрайк, поврізати масу інших непотрібних пільг депутатам. Але з/п повинна бути достатньо високою, щоб людина в такому статусі могла дозволити собі не думати, де взяти гроші на їжу та компослуги.

І останнє. Люди, сціджуйте свою заздрість і злобу на людях, які на це більше заслуговують, ніж на кількох десятках "новодепутатів".

Соцмережі стали ефективним інструментом руйнування демократій

Ми часто обурюємось бездіяльністю Фейсбука (як й Інстраграма) щодо дезінформаційних кампаній росіян. Так само ми обурюємось відвертим шкідництвом Фейсбука щодо контенту, який створюють українці (коли вас можуть банально забанити за те, що ви пишете правду про злочини росіян)...

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...