24 грудня 2014, 18:01

Без змін до закону Антикорупційне Бюро наповнять перевертні

Завтра у Верховній Раді голосуватимуть законопроект N1406 – зміни до покаліченого під час ухвалення парламентом минулого скликання закону про Національне Антикорупційне Бюро.

Законопроект – перший осиковий кіл в серце старої системи, зомбі якої уже вишукуються в чергу до Бюро на посади прокурорів, слідчих, оперативників і т.д.

Пряма норма проекту N1406 – заборонити приймати на службу до НацБюро тих стовпів корумпованої правоохоронної системи, які протягом останніх п'яти років працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією у:

• органах прокуратури

• Міністерстві внутрішніх справ

• податкової міліції

• Служби безпеки України

• Військовій службі правопорядку у Збройних Силах України та

• митних органах.

Без цієї зміни до чинного закону про Бюро конкурс на його директора можна навіть не оголошувати: з командою перевертнів та зомбі можна збудувати хіба що кладовище для мрій українців про чесну владу та справедливість, аніж незалежний "дєрзкій" орган, що почне саджати друзів президента, прем'єра, прокурора, судді, депутата, генерала і так далі.

Другий осиковий кіл – в серце Верховної Ради, яка втрачає вплив на призначення Директора Бюро. У чинній редакції кастрованого Закону проста парламентська більшість голосує за призначення директора за поданням президента.

Пряма норма нового закону визначає, що: "Президент призначає відібраного Конкурсною комісією кандидата на посаду Директора Національного бюро протягом десяти днів з дня внесення на його розгляд Конкурсною комісією відповідного подання".

Законопроект ставить крапку в обговоренні конкретних прізвищ на посаду голови Бюро та "січневих сюрпризів".

Конкурсна комісія цілком і повністю бере на себе відповідальність за очільника Бюро, що здатен здійснити "антикорупційне диво" в Україні.

Третій осиковий кіл – прямісінько у серце Адміністрації Президента, колишні очільники якої новим законом відносяться до тих високопосадовців, якими "опікуватиметься" Антикорупційне Бюро. Новий орган розслідуватиме корупційні злочини всіх "любих друзів" – від Кравчука до Януковича.

Остання з важливих та базових змін, без яких бюро не відбудеться як незалежний та дієвий спеціалізований правоохоронний орган – зарплати співробітників.

Законопроект визначає високі оклади всім спеціалістам НАБ. Ця зміна стимулюватиме ту невелику спільноту справжніх професіоналів, відданих своїй службі та країні, податися на роботу до Бюро. Це – найкращий сигнал майбутньому директорові формувати команду з непідкупних та мотивованих професіоналів, здатних довести справу до кінця, в не в глухий кут.

Власе, спроба проголосувати законопроект N1406 в першому читанні та в цілому покаже, наскільки коротким є шлях від новообраного коаліціянта до – перевертня.

Бичем Ради минулого скликання стали так звані "тушки" – перебіжчики від однієї партії чи фракції до іншої.

"Коаліційні перевертні" – те явище в українському політикумі, яке може дуже швидко прийти на заміну "політичним тушкам".

Правоохоронний комітет парламенту пропонує імітувати незалежність САП та відмовляється скасувати "правки Лозового"

Правоохоронний комітет Верховної Ради під керівництвом "слуги" Сергія Іонушаса підготував власний законопроєкт щодо реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), який депутати вже затвердили на засіданні комітету сьогодні...

Чим запам'ятався суддя ВАКС Ткаченко, який "підігрує" Коломойському

Суддя ВАКС Олег Ткаченко поскаржився на мене і Центр протидії корупції (ЦПК) до ВРП і Генпрокурора. Раніше цей суддя відпустив без запобіжного заходу одного з фігурантів справи Коломойського Ярослава Лугового...

Перша криза НАБУ за нового директора: чому не варто знецінювати роботу всього Бюро через погане рішення Кривоноса

Після обрання Семена Кривоноса директором НАБУ ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) одразу заявили: до його досвіду та бекграунду у нас є питання...

Про антикорупцію, Коболєва та 0,2% від підозр НАБУ і САП

Отже, маємо в роботі НАБУ/САП/ВАКС три кейси (Коболєв, Пивоварський, Дихне), які критикуються активною частиною суспільства. Така критика є правильною, більш того – необхідною...

Пікетував ЗСУ, закликав ''почути Крим'' та обіцяв допомагати окупаційному уряду: хто відповідає за закупівлі зброї в Міноборони Резнікова

Після скандалу із закупівлями продуктів для військових у Міноборони заявили про відставку відповідальних заступника міністра та керівника департаменту...

Російський паспорт у ''реформованому'' Верховному Суді

Як ви знаєте, журналісти "Схем" надали неспростовні докази російського громадянства голови Касаційного господарського суду Богдана Львова. Останній зібрав с̶у̶д̶д̶і̶в̶ піонєров, які дружно відмовилися навіть в порядок денний включити питання про недовіру своєму керівнику Львову...