6 лютого 2015, 08:23

10 питань до звільнення Яреми

Сьогодні Генеральний прокурор Віталій Ярема виступатиме в сесійні залі Верховної Ради. Як видно зі збору підписів під постановою про висунення йому недовіри, цілу низку депутатів робота пана Яреми повністю влаштовує і запитань до нього вони не мають.

У нас цих питань багато.

Тож ми ділимося зовсім кількома з народними обранцями. А то раптом комусь захочеться підіграти прокурору зручним питанням не по-суті, забравши дорогоцінний час на реальні питання.

Отже, шановний Генеральний прокурор України Віталій Ярема!

1. Як могло трапитися, що британський суд розморозив $23 млн. кампанії Миколи Злочевського Brociti Investments Ltd через відсутність доказової бази?

2. Чому Генпрокуратура замість того, щоб на запит британських правоохоронців надати доказову базу, передає матеріали слідства в МВС?

3. Чи видавала Генеральна Прокуратура України в період з березня 2014 до січня 2015 року довідки або інші офіційні письмові підтвердження/спростування особам з санкційного списку щодо наявності та/або відсутності щодо них кримінальних проваджень або підозр, зокрема, Миколі Злочевському та Юрію Іванющенку?

4. Відповідаючи на запитання депутатів фракції БПП, генпрокурор сказав, що 1,5 млрд. грн. грошей "сім'ї" Януковича знаходиться під арештом.

При цьому Держфінмоніторинг виявив 538 рахунків 93 фізичних та 81 рахунок 32 юридичних осіб, що пов'язані із "сім'єю" Януковича. Держфінмоніторинг заблокував кошти на суму 1,73 млрд. грн., 194,3 млн. дол. США, 18,1 млн. євро та 21,7 млн. рос. рублів, дорогоцінних металів (золота та срібла) вартістю 3 млн. грн., а також цінні папери вартістю 2,6 млрд. грн. та 1 млрд. дол. США.

В цілому за зазначений період Держфінмоніторингом надіслало в усі правоохоронні органи 260 узагальнених матеріалів з інформацією щодо підозрілих операцій на суму 133 млрд гривень.

Скільки справ було порушено / епізодів до уже відкритих проваджень додано?

5. Скільки з цих підозрілих операцій було заблоковано?

6. В ЗМІ наведено ряд фактів про зміну власників майна Януковича, Пшонки, Ставицького, Захарченка. Переоформлення майна злочинців відбулося через відсутність арешту цього майна та відсутність взагалі предявлення підозр цим особам, неналежне розслідування? Чи відомі Генпрокурору інші причини зміни власників мільйонних активів? І чи є в ГПУ план повернення цього майна, (який)?

7. Чи не для того в ГПУ затягнули з оголошення підозр, щоб на нерухоме майно, кошти та активи Януковичів, Пшонок, Ставицього, Захарченка та інших не було накладено арешту, що дозволило переоформити його на інших власників чи вивести за кордон?

Наприклад згадані вище корпоративні права на 2,6 млрд. грн. та 1 млрд. дол. США або переоформлення Артемом Прошкою власної квартири ціною у майже у 1 млн. дол. США на донецького юриста, яке відбулося 12 ВЕРЕСНЯ минулого року!

8. Що з документами по Танталіт, які передали журналісти? У них чорним по білому видно відмивання коштів та інші економічні злочини посадових осіб Танталіт, наведені рахунки, стоять підписи. Чому досі ніхто з фігурантів не поніс відповідальності? Чому не має подання у ВРУ, щодо позбавлення депутатської недоторканості Сергій Клюєва, ще донедавна формального власника "Межигір'я"?!

9. Чому ГПУ досі не передала до суду жодного обвинувального висновку щодо фігурантів санкційного списку? Жодного??

10. Чому підозри цілій низці фігурантів санкційного списку, наприклад Олександру Януковичу, Юрію Іванющенку та Віктору Пшонці (повний список нижче), було висунуто в кінці 2014 р.? Як могло трапитися так, що провадження по цих статтях почалися в лише в грудні? Це при тому, що громадські експерти відправили відповідні заяви про злочин ще влітку?

Загалом, питань є набагато більше... Але ми б хотіли отримати відповіді принаймні на ці.

- – -

З виступу першого заступника Генерального прокурора Олега Заліско на засідання комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції від 14 січня 2015 р.:

Янукович О.В. – оголошено про підозру 23 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – розкрадання державних коштів – відшкодування податку на додану вартість по справі МАКО холдингу).

По цьому епізоду за нашим зверненням МВС разом з прокуратурою працювали ще з 3 березня 2014 р.!

Клюєв А.П. - оголошено про підозру 23 грудня 2014 (розкрадання держ. коштів на суму 170 млн грн, з заводу напівпровідників).

Для прикладу, ми звернулися в ГПУ з заявою про цей злочин ще 16 квітня 2014 р.!

Пшонка В.П. – оголошено про підозру 22 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн грн при здійсненні будівництва приміщення Генпрокуратури, матеріали направлені для оголошення в міжнародний розшук).

Пшонка А.В – оголошено про підозру 29 грудня 2014 (розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн грн, при будівництві генпрокуратури, разом з Пшонкою В.П.).

Іванющенко Ю.В. – оголошено про підозру 29 грудня 2014 (ч 5 ст 191, ч 3 ст 368-2 – незаконне збагачення, доведено факт наявності грошових коштів, які не були відображені в деклараціях, встановлено факт розкрадання держ. коштів (кіотські гроші).

Клименко О.В. – оголошено про підозру 22 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – вчинення розкрадання держ. коштів на 615 млн грн).

Портнов А.В. - оголошено про підозру 29 грудня 2014 (ч3 ст 191 – розкрадання коштів на суму 120 тис. грн).

powered by lun.ua

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...

Відмазував Онищенка, підігрував Суркісам та їздив до президента: кого Рада суддів обрала для конкурсної комісії ВККС

На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів...

Банкову не влаштовує лідер конкурсу на керівника САП. Відбір зупинено

Після завершення співбесід на доброчесність конкурс на керівника САП знову зупинився. Від завершення етапу перевірки доброчесності минув цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів...

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...