Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Чому Сергій Клюєв має сидіти за гратами, а не в парламенті?

02 червня 2015, 08:10

Прямо зараз всередині та поза стінами Верховної Ради вирішується доля Сергія Клюєва. Депутати на цьому сесійному тижні мають зняти недоторканність з колеги, що дозволить Генпрокуратурі оголосити Клюєву про підозру та накласти арешт на його майно.

Генеральна прокуратура підозрює Сергія Клюєва у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, та заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах. Про це на 8 сторінках детально описано у поданні Генпрокурора до ВР.

Проте, народні депутати, які не так давно зняли Віталія Ярему через відсутність розслідувань корупційних злочинів поплічників Януковича, не готові довіряти документам та доказам ГПУ і зволікають із наданням дозволу на притягнення Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності принаймні за тими фактами, які уже встановило слідство.

Аби допомогти народним обранцям нарештів визначитися, ми вирішили доповнити працю слідчих та викласти додаткові публічно відомі факти зловживань, розкрадань та виведення державних активів Сергієм Клюєвим.

За підрахунком Центру протидії корупції, це – щонайменше 15 млрд гривень неповернутих державним банкам кредитів; 200 млн грн державної безповоротної фінансової допомоги, більше 1000 га державних земель в Одеській та Миколаївській областях, а також – анексованому Криму, та 8,4 млрд гривень так званого "прибутку", отриманого братами Клюєвими від монополізованого виробництва сонячної електроенергії протягом 2010-2015 років.Сергій Клюєв і легалізація майна екс-президента

У серпні 2008 році народний депутат Сергій Клюєв за 33.4 млн гривень придбав у Віктора Януковича чотирьохкімнатну квартиру в Києві – вочевидь, значно дорожче від її реальної ринкової вартості.

Кошти на оплату за договором купівлі-продажу Сергій Клюєв вніс готівкою на рахунок у власному ПАТ КБ Актив Банк, яким на той час володів.

Звідки народний депутат мав 33 мільйони гривень готівкою – питання риторичне. Декларація Сергія Клюєва відповіді на нього не дає.

До слова, у 1998 році Павло Лазаренко придбав собі віллу в Каліфорнії за 6,7 млн дол. Приблизно у таку ж суму, якщо рахувати за актуальним на той час курсом долара, оцінив Сергій Клюєв київську квартиру за адресою Івана Мазепи 10 розміром 384,1 кв.м.

Ця оборудка має всі ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Генпрокурор у своєму поданні жодним словом про цей факт не згадав.

Іншим прикладом "легалізації" майна екс-президента є відома на всю країну і навіть поза її межами оборудка з ТОВ "Танталіт".

З 2008 року В.Янукович орендував земельні ділянки маєтку Межигір'я у ТОВ "Танталіт". Через рахунки ТОВ "Танталіт" протягом років оплачувалося розкішне оздоблення резиденції президента-утікача. Це підтверджується документами, виловленими журналістами в Дніпрі після втечі Януковича і переданими в Генпрокуратуру більше року назад.

До вересня 2013 року ТОВ "Танталіт" перебував у власності австрійської компанії Euro East Beteiligung, яка контролювалася австрійським юристом Рейнхардом Прокшем через P&A Corporate Trust у Ліхтенштейні.

На цей же траст з липня 2009 року Андрій та Сергій Клюєви оформили власність на австрійську компанію Activ Solar Gmbh, кінцевими бенефіціарними власниками якої є і понині.

Упродовж років Сергій Клюєв та Віктор Янукович користувалися послугами одного й того ж юриста для приховування своїх активів. Проте, у вересні 2013 року Сергій Клюєв став офіційною ширмою для Януковича, придбавши за 147 мільйонів гривень 99% власності ТОВ "Танталіт".

ГПУ, на жаль, не арештувала корпоративні права Сергія Клюєва на ТОВ "Танталіт", дозволивши йому вже в грудні 2014 року вивести 147 мільйонів гривень з цієї компанії.

Сергій Клюєв і вимивання грошей з державних банків

Про те, як брати Клюєви без жодної копійки інвестицій, а точніше – державним коштом і в збиток країні "побудували" власний сонячний бізнес, Українська Правда, Дзеркало Тижня та Наші Гроші неодноразово писали.

Складова успіху доволі проста і детально систематизована нами ще в грудні 2013 року:

1. Приватизувати унікальний державний завод;

2. Отримати 458 мільйонів євро кредитів від державного банку на його реконструкцію та налагодження виробництва полікремнію;

3. Погасити відсотки за кредитом за рахунок прямої державної допомоги;

4. Отримати монопольне право на вироблення сонячної електроенергії та пролобіювати найвищий в Європі тариф її продажу державі;

5. Ввзяти ще 500 мільйонів євро кредитів у іншому державному банку на будівництво сонячних електростанцій;

6. Побудувати ці електростанції на державних землях, виділених у довгострокову пільгову оренду за безцінь;

7. Підключити побудовані елекстростанції за рахунок держави до загальних ліній електропередач і

8. Почати отримувати надприбутки.

За підрахунками Центру протидії корупції, тільки від реалізації за "зеленим тарифом" сонячної електроенергії компанії братів Клюєвих отримали від державного підприємства "Енергоринок" протягом 2010-2015 років 8,4 млрд гривень.

Держава, натомість, отримала лише збитки – у вигляді непогашених компаніями Клюєвих кредитів.

Сергій Клюєв і оборудки з кредитуванням

Відповідно до Єдиного реєстру судових рішень станом на 1 червня 2015 року компанії Клюєвих винні державним Ощадбанку та Укрексімбанку не менше 15 мільярдів гривень. Зараз державні банки через численні судові позови намагаються стягнути борги з десятків компаній Клюєвих.

Більшість компаній, що отримували кредити, стали збитковими та не зможуть їх повернути, адже кошти були виведені з України.

За даними Центру Протидії Корупції, тільки на рахунки кіпрської компанії AST Activ Solar Trading, яка є дочірньою компанією Activ Solar Gmbh і директором якої до травня 2014 року був зять Сергія Клюєва Каве Ертефай, було переказано з України близько 800 мільйонів Євро.

До 2013 року компанією Activ Solar Gmbh, кінцевими бенефіціарними власниками якої і зараз є брати Клюєви, було збудовано 11 сонячних електростанцій. Право на користування цими елекстростанціями, а відповідно і ліцензії на виробництво сонячної електроенергії, мають 28 українських "компаній-Соларів", зі схожими назвами, офіційними адресами, керівництвом, а також вражаючої розгалуженою офшорною структурою влаcності. І саме ці компанії володіють правом продажу сонячної електроенергії за "зеленим тарифом".

Будівництво цих станцій не відбулося без державної допомоги.

Так, у документах з Реєстру судових рішень видно, що у 2011-2012 роках на будівництво станцій "компанії-Солари" отримали від державного Ощадбанку не менше 500 мільйонів Євро кредитів та банківських гарантій.

Залучення кредитів відбувалося у різний спосіб. Один з прикладів – китайська CNBM International Corporation постачала Дунайській СЕС-1, СЕС-2 та Приозерне 1, що на Одещині, обладнання для сонячних електростанцій у формі товарних кредитів. Ці компанії отримали від Ощадбанку гарантії для забезпечення виконання зобов'язань перед китайцями на суму близько 160 мільйонів Євро.

Нещодавно CNBM International Corporation звернулася в Антимонопольний комітет про надання дозволу на придбання частки у статутному капіталі кількох "компаній Соларів" і має право вимагати від Ощадбанку, тобто, від держави, повернення несплачених братами Клюєвими боргів.

Сергій Клюєв і пільгова оренда державних земель

В кінці 2009-2010 роках компанія Activ Solar Gmbh, кінцевими бенефіціараними власниками якої і нині є брати Клюєви, розпочинає активне будівництво сонячних електростанцій на території АРК Крим, Миколаївської та Одеської областей.

Будівництво здійснювалося на державних землях, отриманих за копійки – у пільгову довгострокову оренду.

Так, за підрахунками Центру протидії корупції, тільки на території АРК Крим компанії Андрія та Сергія Клюєвих отримали мінімум 876 га у пільгову довгострокову оренду на 49 років.

Останні електростанції брати Клюєви побудували у грудні 2013 року і наразі їх щонайменше – тринадцять, всі – на орендованих державних землях загальною площею понад 1000 га.

Генпрокуратура могла б без проблем отримати доступ до усіх кредитних договорів між державними банками та компаніями Клюєвих, та підтвердити описані у ЗМІ факти. Так само слідство могло б і повинно було отримати банківські виписки щодо транзакцій та руху коштів – залізобетонні аргументи для доведення відмивання грошей у тих Європейських державах, до клубу яких так прагне потрапити України.

Розглядати ці документи, як і докази, оцінюючи їх достатність для доведення вини, має суд, а не парламент.

Народним депутатам не потрібно шукати додаткових аргументів для зняття недоторканності зі свого колеги.

Наявна в публічному просторі інформація та документи про оборудки братів Клюєвих, зокрема, Сергія, сама по собі є достатньо обґрунтованою підозрою.

Все, що мають зробити парламентарі, які з початку своєї каденції обговорюють можливість позбавлення від депутатського імунітету – наважитися зняти недоторканність з одного єдиного депутата – Сергія Клюєва, та дозволити ГПУ довести справу до представлення обвинувального висновку в суді.

powered by lun.ua
Коментарі — 22
olexadovbusch _ 03.06.2015 10:13
IP: 104.197.4.---
А в цей час, поки ці с*ки у ВР радяться, гинуть наші пацани, гинуть, щоб такі Клюєви і надалі розкошували...
Tanya Sh _ 03.06.2015 02:41
IP: 176.38.89.---
Когось купив, когось залякав, хтось спільними темними "справами" з ними пов'язаний – скільки ще лайна в політиці і у владі!
Oleksandr Tomasov _ 02.06.2015 15:37
IP: 104.197.71.---
Ольга Кіт:
шабунин не депутат
Виктор Белый _ 02.06.2015 14:59
IP: 178.219.88.---
У Клюевых ни бога в сердце ни страха господнего давно уже нет.Неужели такая жадность что всё мало,и куда только можна девать своё богатство,а сколько людей страдает,одна мать неможет от слепоты спасти свою дочь,потратила всё что могла,нужно ещё делать осенью операцию,уже неоткуда брать деньги,она в отчаянии не знает что ужеделать,а дельцы Клюевы крутят такими деньгами,попросить помощи,они от жадности не дадут,в этих тварей всё забрать и растрелять без суда и следствия.
Valeriy Filatov _ 02.06.2015 14:48
IP: 37.19.145.---
а чому вр ночого не робить, щоб він сидів у вязниці? Гройсман навіть не вносить до порядку денного голосування за знятті недоторканності з нього
Богдан Галета _ 02.06.2015 14:30
IP: 95.135.26.---
Слава Богу Вас – таких – є уже хоч трішки у ВР. Проте можна ще довго вищіпувати блохи у хворого суспільства, і це неефективно, як мінімум. Потрібно різко, рішуче, швидко і ефективно збудувати нову модель суспільно – політичного гравця, який стане і загрозою, і альтернативою, і противагою нинішній суспільно-політичній "еліті". Для цього потрібно згуртувати з таких, як Ви, нових лідерів і негайно почати розбудовувати новий політичний проект – з низів, з найкращих і найдостойніших представників громад (місцевих Майданів). Щоб на місцевих і наступних виборах дати бій СИСТЕМІ. На гайте часу, в іншому випадку потонете в нескінчених зрадах, підставах, кулуарних домовленостях, інтригах і підступі "колег". Молю – розпочніть проект "Україна – Майдан"!!!
Оксана Столповских _ 02.06.2015 14:03
IP: 178.158.141.---
нужно было изобразить доходящую от голода и паразитов корову
Владимир Поляков _ 02.06.2015 13:42
IP: 46.33.228.---
Юрій Токар:
Нет Виталик. У них совесть отшибло. А с памятью все хорошо. Ибо прекрасно понимают, что некоторые из них, могут быть следующими.
+
Юрій Токар _ 02.06.2015 12:34
IP: 104.154.32.---
Нет Виталик. У них совесть отшибло. А с памятью все хорошо. Ибо прекрасно понимают, что некоторые из них, могут быть следующими.
Шамиль Абдулахман _ 02.06.2015 11:03
IP: 104.154.65.---
trakt:
Я не чув про війну в криму!... Чому там не було української армії?... А якщо була, то чому вона не боролася за українські території?... Невже зрадники?... Чому тоді їх побрали до вр як героїв?... Адже і дурень зможе винести нікому не потрібне "знамя полка", залишивши авіацію і техніку якимось людям без знаків... Чи закони україни таке дозволяють?
Ольга Кіт _ 02.06.2015 10:44
IP: 82.207.41.---
Україна для ВСІХ ЧИНОВНИКІВ ДІЙНА КОРОВА В ТОМУ ЧИСЛІ І ДЛЯ ВСІХ ДЕПУТАТІВ ВКЛЮЧАЮИ І ШАБУНІНА
Ольга Кіт _ 02.06.2015 10:42
IP: 82.207.41.---
Україна для ВСІХ ЧИНОВНИКІВ ДІЙНА КОРОВА
trakt _ 02.06.2015 10:03
IP: 46.201.77.---
Шамиль Абдулахман:
trakt:
А чому в криму не діють закони україни?... Хоча, де вони діють?... Їх, по суті, так ніхто і не написав...
Ви новинами не цікавитесь? Ще в минулому році Росія окупувала Крим і тому в загарбаному росіянами Криму українські закони не діють, а діють російські.
Шамиль Абдулахман _ 02.06.2015 09:43
IP: 130.211.150.---
trakt:
А чому в криму не діють закони україни?... Хоча, де вони діють?... Їх, по суті, так ніхто і не написав...
trakt _ 02.06.2015 09:22
IP: 46.201.77.---
Шамиль Абдулахман:
Не пойму!... Все же по закону!... Они просили кредиты – банки давали..., украина гарантировала... Президент законно избран... Клюев – законно избранный депутат... Все честно!... Зеленый тариф – утвержден!
Закони України не діють у Криму. Як може Клюєв продавати Україні електроенергію вироблену в Криму, та ще й за зеленими тарифами?
trakt _ 02.06.2015 09:18
IP: 46.201.77.---
Oleg Sokolenko:
Путін?
Шамиль Абдулахман _ 02.06.2015 09:18
IP: 130.211.163.---
Не пойму!... Все же по закону!... Они просили кредиты – банки давали..., украина гарантировала... Президент законно избран... Клюев – законно избранный депутат... Все честно!... Зеленый тариф – утвержден!
Fill_90 _ 02.06.2015 09:06
IP: 95.132.23.---
Може ГПУ та Центр протидії корупції поміняти місцями?
руслан49 _ 02.06.2015 09:03
IP: 37.55.57.---
Якщо хтось не знає, як виглядає реванш Путіна-Януковича, то дивіться на регламентний комітет Верховної Ради. Скільки треба часу, щоб зрозуміти, як діяти по Клюєву. Годину, може дві. Але члени цього комітету засідали-засідали, засідали-засідали, засідали-засідали, але так рішення і не приняли. Я не говорю, щоб вони засудили Клюєва. Вони могли приняти рішення, що документи на зняття недоторканості по Клюєву передавати на Верховну Раду не треба. Це було б їх відповідальне рішення. Але те, що члени комітету зробили, це позиція слизнів, до яких і доторкатися огидно. Звичайно, за виключенням двох жіночок, які чітко окреслили свою позицію і Папієва. Кого захищає Папієв, ми знаємо.
trakt _ 02.06.2015 08:55
IP: 46.201.77.---
Oleg Sokolenko:
Янукович и Клюев не убвали людей. Почувствуйте разницу
А що Клюєв співучасник злочинів Янукович? Але особисто вони не вбивали, а вони лише замовники? Які у вас є докази, що Клюєв особисто підпалював будинки чи це просто ваші фантазії, що Клюєв той "парень в раде"?
varelchik _ 02.06.2015 08:53
IP: 104.197.4.---
2Oleg Sokolenko

вы лично присутствовали в домах профсоюзов в моменты легкого поджега?
trakt _ 02.06.2015 08:32
IP: 46.201.77.---
А що Україна купує у Клюєва за зеленими тарифами електроенергію і з його кримських електростанцій? А податки за свою власність в Криму він платить Росії?
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter