Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Разнарядка від Шокіна: НАБУ справи не передавати – документ

23 березня 2016, 17:53

Невідставлений генпрокурор Шокін – в агонії перед невизначеністю: спокійна пенсія? Тюрьма? Вигнання?... Іскри з кабінету розлітаються підрозділами генпрокуратури у вигляді конкретних ЦУ: справи, що їх витребовують Антикорупційне Бюро та Спец.антикорупційна прокуратура – не віддавати:У Шокіна набрейнстормили цілих 10 підстав, чому Ситник з Холодницьким мають йти лісом зі своїми законними вимогами витребовувати та розслідувати справи, за упокій яких у церквушці, що на останніх поверхах ГПУ, схоже, прокурорами вже щиро та рясно "відмолено". Одна з них – жирнюча з точки зору кола потенційно причетних до обородуки – про незаконний видобуток бурштину.

Разнарядка Генпрокурора містить перелік з 10 пунктів законодавства, якими мають послуговуватися прокурори для офіційної відмови у передачі справ до Бюро або Спец.Прокуратури. Тут є аругемнти на будь-який прокурорський смак – від перекручування до красивої маніпуляції.Не треба бути обізнаним у тонкощах Кримінально-процесуального кодексу та закону про НАБ, щоб зрозуміти нікчемність цих аргументів. Є закон про НАБУ, пряма норма якого (ст.17) говорить наступне:

Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається "право за рішенням Директора Національного бюро, погодженим з прокурором, витребовувати від інших правоохоронних органів оперативно-розшукові справи та кримінальні провадження, що стосуються кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, та інших кримінальних правопорушень, які не відносяться до його підслідності, але можуть бути використані з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності"

До відома ГПУ, де не знають, хто такі працівники НАБУ і на повному серйозні вважають, що Ситник – директор НАБУ – не є працівником Бюро, стаття 10 цього ж закону чітко визначає, що Ситник є працівником НАБУ.

Твердження, підписані Шокіним, що "закон не надає права Директору НАБу витребовувати провадження та не вказує працівників НАБу, які мають таке право" – правове невігласвто та маніпуляція.

Це – все одно, що сказати, що Шокін не є працівником ГПУ:)У цьому – вся ієзуїтська політика ГПУ, адже цей темник з'явився після наради в главку, де Холодницький намагався виробити разом з Севруком конкретний порядок витребування кримінальних проваджень та строків, що автоматично зняло б всі питання. Натомість "генерали" з Різницької вирішили всіх пошити в дурні.

Крім того, "відсутність порядку витребування справ в КПК та скасування інституту витребування справ" не завадила ГПУ передбачити такий порядок у власному Регламенті, затвердженому наказом Пшонки від 12 квітня 2012 року N 35, яким ГПУ активно користується і зараз.

Замість того, щоб разом з НАБУ виробити людський порядок взаємодії та обміну інформацією (передбачено ст.19 (1) закону про НАБУ), ГПУ від імені Шокіна видає вказівки, як уникнути передачі справ до Бюро.154 прокурори, яких нещодавно призначив Шокін керівниками місцевих прокуратур, здавали тест на знання законодавства, а тому мають розуміти зміст частини 5 статті 216 КПК, що дозволяє детективам розслідувати, у разі необхідності, будь-яке кримінальне провадження; Статті, на які посилається інструкція ГПУ, визначають повноваження прокурора та керівника органу досудового розслідування, а не доступ до матеріалів досудового розслідування.

Також вони здавали тест на загальні розумові здібності й здатні самостійно зробити очевидний висновок, що для розслідування провадження, яке знаходиться в іншого органу досудового розслідування, детективам НАБУ потрібно, як мінімум, отримати доступ до такого провадження, для чого, власне, і передбачено право на його витребування.Таке тупе трактування норм КПК є абсолютно хибним, адже частина 5 статті 216 КПК говорить про можливість розслідування детективами НАБУ справ, які віднесені до підслідності інших слідчих органів.Класика подвійних стандартів від Шокіна. Спочатку він визнає підслідність за прокурорами ГПУ, а в пункті 9 своїх вказівок – прямо її заперечує з відсилкою до законів.Звичайно, це ж банальна логіка! Прокурори САП та детективи НАБу будуть уповноважені на здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва у справах, отриманих від ГПУ, після відповідного рішення про початок розслідування саме цієї справи!!!

В цьому ж розпорядженні ГПУ спалили сценарій, що буде розігруватися як вихід із ситуації:Генпрокурор вказує своїм підлеглим на те, що працівники НАБУ та САП повинні отримувати доступ до матеріалів кримінальних проваджень ГПУ виключно через такі заходи як: тимчасовий доступ до речей і документів, обшук та огляд.

В цілому, використання таких інструментів є цілком можливим – уявляю собі обшук орлів Ситника в ГПУ з метою вилучення томів кримінального провадження. Але – на це потрібен дозвіл суду і додатковий час. Та головне – тимчасовий доступ, огляд або обшук можуть бути здійснені вже в рамках розпочатих нових кримінальних проваджень НАБу. Фактично, ГПУ пропонує дублювати кримінальні провадження, що, в принципі, є недопустимим, адже слідчі дії різних органів досудового розслідування в таких провадженнях будуть накладатися та весь процес розслідування втратить зміст.Пряма норма КПК говорить про те, спір про підслідність вирішує Генпрокурор, тому, власне, Шокін і провокує своїх підлеглих до спору з НАБу, аби в своїй особі приймати рішення у справах.

Більше того – Шокін вирішив доповнити своїми рознарядками сам кодекс. Так, він уточнив, що не лише генпрокурор може вирішити спір про підслідність, але і виконуючий обов'язки!! Такої норми в КПК немає! Не хіла підстраховочка на випадок, якщо в.о. Севрук зависне на Різницькій надовго.Цю проблему дійсно можна вирішити лише відповідними змінами - і генпрокурора, і до КПК.

Ну і на останок – ось чому серед 154, призначених Шокіним, керівників регіональних прокуратур немає жодної людини не з прокурорського клану:Хорошим тестом для нового очільника ГПУ стане відміна цього дурнуватого розпорядження і підходів до роботи з Антикорупційним Бюро в цілому.

Так і в ГПУ, і в суспільстві одразу зрозуміють, ким є IV генеральний прокурор – адептом та спадкоємцем політики Шокіна, чи – порядним, самостійним у власних рішеннях та неупередженим профі.

Чекати лишилося недовго.

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Pixel _ 25.03.2016 13:23
IP: 94.178.192.---
Кирилл Корженко:
Ребята, наберитесь духу и застрелитесь. Только молча:)
...Лучше застрелиться, ей богу:)
- – - – - -
РОССИЙСКИЙ ХАМ КИРИЛЛ КОРЖЕНКО – В ИГНОРЕ.
Orest Asgard _ 25.03.2016 12:22
IP: 80.64.83.---
Старе радянське барахло Шокін підібрав надійні кадри своєї епохи (в т.ч.Столярчук) в прокуратурі, якими можна прикрити діяльність корупційної Системи "ПОРОШОКін" (POROSHOK inc) та ловити "рибку" прямо до столу в АП на вул.Банкову.
Orest Asgard _ 25.03.2016 02:52
IP: 80.64.83.---
А ви бачили, як цілуються наші прокурори "брежнєвським поцілунком"? Не має в прокуратурі гідних людей на посаду Генпрокурора, все зав'язано на "рєшалово" або бездіяльності. Потрібно запросити незалежного українського авторитета-юриста з Канади або США, який дорожить своєю репутацією і є твердих вольових переконань, а в заступники можуть піти за конкурсом місцеві "технократи" професіонали, які не замарані в корупції.Може українська церква в діаспорі Канади чи США нам допоможе знайти такого?Пан Касько мав рацію, коли висловлював думку з приводу призначення Ген.прокурора. "Приїжджому з Бессарабії, "идейному борцу за денежные знаки", однотуровому Порошенко не має довіри зовсім.Він використав свій ліміт. Перший раз – випадковість, другий – збіг, третій – закономірність.Для чого Україні ця порошенківська корупційна закономірність?
Michal Karpi _ 24.03.2016 19:14
IP: 146.148.84.---
ГПУ-мафия-корумпована:-):-):-)
Микола Загородній _ 24.03.2016 15:23
IP: 95.134.126.---
Дехто з дописувачів радить пану Шабуніну приєднатися до призивів Сакварелідзе доорганізації виступів біля прокуратури.Це щось нове для України, коли працівник такого рангу призиває і організовує такі виступи Це грузинське ноу-ХАУ. Як правило, юристи працюючи в органах влади, займаються юридичною діяльністю, а не беруть участь в політичних іграх.Виключення є депутати ВРбагато, яких, на мою думку, втрачають до певної міри фах юриста, а стають політиками враженими бацилою демагогії і популізму, про шо підтверджує склад РВ і відповідно приймають неякісні закони, які не гармонізують суспільні відносини, а сприяють розбрату між суб"єктами цих відносин. Для багатьох молодих політиків притаманні: максималізм,відсутність логічного системного мислення, некомпетентнісь і кар"єризм
Микола Загородній _ 24.03.2016 14:53
IP: 95.134.126.---
Пане Шабунін, свобода слова – це велике досягнення в нашій країні. але висловлювання своєї позиції має бути, в даному випадку,аргументовано юридично, що й зробив Генпрокурор. Наведені 10 пунктів відображають наше законодавство, а якщо вони суперечать Закону про НАБУ, то необххдно ці суперечності,якщо вони присутні, усувати шляхом зміни відповідних нормативних актів.а тому треба апелювати до, використовуючи ваші епітети, невігласів, тупих депутатів ВР, які при прийняті закону про НАБУ не усунули такі "невідповідності"Видно з допису,що пан ШАБУНІН не юрист, а тому використовує для оцінки аргументів Генпрокурора епітетами: невігластво,тупість,красива маніпуляція тощо.Я знайомий з багатьма виступами і дописами пана, в яких крім " нищівної критики і паплюження" не має жодного позитиву. Причому виступає "знавцем " з питань любої сфери діяльності.Прослідковується наявність демагогії і кар"єризму
Александр Гальченко _ 24.03.2016 14:27
IP: 93.75.8.---
Виталий, почему бы вам не поддержать призыв Давида Сакварелидзе? – призовите ответственных за судьбу Нэньки людей к ГПУ на Резницкую 13, завтра в пятницу 25 марта к 11:00, пожалуйста!
Michal Karpi _ 24.03.2016 13:35
IP: 130.211.184.---
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Кучма заложив фонди"Квасневский-Клинтон"та взяв в поручники Польшу-Америку,криминальний талант знав що робить,а тепер пропогандй третьей мировой,спише Все-та шкода слов:-):-):-)
Заказними вбивствами Р.Ванди,Л.Рябики-Кучма використав суд як знараддя злочину-засудив невинних 15 р.,тюрми,за що видав О.Пукачу "генерала"С.Пискун отримав Г"П"У-помните вси як оборотень С.Пискун-розслидував справу Г.Гонгадзе та говорив це мафия-тоисть /сам себе обзивав мафией:-):-):-)!
Викрити злочини Людства це мистецтво Добра та Справедливосци:-):-):-)
От за шо Кучма купив вилу за 80 000000ф.с.,своей Олени,та квартиру за 40000000$нешлюбному сину Ахметову Ренату Леонидовичу:-):-):-)
Michal Karpi _ 24.03.2016 13:31
IP: 104.154.28.---
Michal Karpi:
Michal Karpi:
Кучма заложив фонди"Квасневский-Клинтон"та взяв в поручники Польшу-Америку,криминальний талант знав що робить,а тепер пропогандй третьей мировой,спише Все-та шкода слов:-):-):-)
Заказними вбивствами Р.Ванди,Л.Рябики-Кучма використав суд як знараддя злочину-засудив невинних 15 р.,тюрми,за що видав О.Пукачу "генерала"С.Пискун отримав Г"П"У-помните вси як оборотень С.Пискун-розслидував справу Г.Гонгадзе та говорив це мафия-тоисть /сам себе обзивав мафией:-):-):-)!
Викрити злочини Людства це мистецтво Добра та Справедливосци:-):-):-)
Michal Karpi _ 24.03.2016 10:51
IP: 104.154.107.---
Michal Karpi:
Кучма заложив фонди"Квасневский-Клинтон"та взяв в поручники Польшу-Америку,криминальний талант знав що робить,а тепер пропогандй третьей мировой,спише Все-та шкода слов:-):-):-)
Заказними вбивствами Р.Ванди,Л.Рябики-Кучма використав суд як знараддя злочину-засудив невинних 15 р.,тюрми,за що видав О.Пукачу "генерала"С.Пискун отримав Г"П"У-помните вси як оборотень С.Пискун-розслидував справу Г.Гонгадзе та говорив це мафия-тоисть /сам себе обзивав мафией:-):-):-)!
Michal Karpi _ 24.03.2016 10:39
IP: 8.34.214.---
Кучма заложив фонди"Квасневский-Клинтон"та взяв в поручники Польшу-Америку,криминальний талант знав що робить,а тепер пропогандй третьей мировой,спише Все-та шкода слов:-):-):-)
Michal Karpi _ 24.03.2016 10:22
IP: 173.255.112.---
Шамиль Абдулахман:
Michal Karpi:
ГПУ приватизована шефом мафии Л.КУЧМИ
Не выбирайте президента из мафии кучмы и будет она приватизирована другой мафией..., как при викторе федоровиче... Законы украины так написаны, что гпу, сбу, армия служат президенту...
Ющенко-Кучма -1,Янукович -Кучма-2,Порошенко-Кучма-3,а України керуе парламент-но то не так Кучма керуе бо в ньго кровави-мародерски милиарды и МВФ теж:-):-):-)
grom2468 _ 24.03.2016 10:13
IP: 104.154.110.---
Андрей Кононенко:
Шамиль Абдулахман:
Конечно! Ты же тварь неблагодарная,вот и "ложишь",твой дикий народ ни чести ни совести никогда не имел,вы дикари.
Выфсёврёте! Это только пиндосы способны на такое патамушта у них нет лишней хромосомы, хромосомы высокой духовности...
Michal Karpi _ 24.03.2016 09:51
IP: 104.154.106.---
Michal Karpi:
Шамиль Абдулахман:
Michal Karpi:
Логво мафии-вила за 80 000000фунтиков-Олени Кучма ФРАНЧУК Пинчук-квартира за 40. 000000$ внебрачного сина шефа мафии Л.КУЧМИ-Ахметова Рената Леонидовича в м.Лондон-звидки йде пропоганда войни тв финансирования тероризму:-):-):-)
А зачем кучме война?..., если и ренат и пинчук его люди... Квартира – то дело такое... Не в украине же деньги хранить... А вот война могла быть только если ренат это одно, а пинчук – это другое...
Чтоб списать заказные убийства,та отмыть мародёрские кровавые милиарды:-):-):-)
Ренат финансирует Донбас-Пинчук прокуроров-судьив,а Людям война-Искуственый голодомор как в 1932-1933г.г.
Michal Karpi _ 24.03.2016 09:41
IP: 104.154.28.---
Шамиль Абдулахман:
Michal Karpi:
Логво мафии-вила за 80 000000фунтиков-Олени Кучма ФРАНЧУК Пинчук-квартира за 40. 000000$ внебрачного сина шефа мафии Л.КУЧМИ-Ахметова Рената Леонидовича в м.Лондон-звидки йде пропоганда войни тв финансирования тероризму:-):-):-)
А зачем кучме война?..., если и ренат и пинчук его люди... Квартира – то дело такое... Не в украине же деньги хранить... А вот война могла быть только если ренат это одно, а пинчук – это другое...
Чтоб списать заказные убийства,та отмыть мародёрские кровавые милиарды:-):-):-)
Michal Karpi _ 24.03.2016 09:18
IP: 104.197.186.---
Michal Karpi:
Логво мафии-вила за 80 000000фунтиков-Олени Кучма ФРАНЧУК Пинчук-квартира за 40. 000000$ внебрачного сина шефа мафии Л.КУЧМИ-Ахметова Рената Леонидовича в м.Лондон-звидки йде пропоганда войни тв финансирования тероризму:-):-):-)
Мафия Сицили убивала прокуроров-судьив,заложила МФВ-видае кредити,а мафия Кучми убивала Министров,Депутатов,Генералов,Голов РГА-представников ООН-журналистов-видае хабари прокурорам-судьям,та краде кредити МВФ:-):-):-)
Шамиль Абдулахман _ 24.03.2016 09:15
IP: 82.193.97.---
Michal Karpi:
Логво мафии-вила за 80 000000фунтиков-Олени Кучма ФРАНЧУК Пинчук-квартира за 40. 000000$ внебрачного сина шефа мафии Л.КУЧМИ-Ахметова Рената Леонидовича в м.Лондон-звидки йде пропоганда войни тв финансирования тероризму:-):-):-)
А зачем кучме война?..., если и ренат и пинчук его люди... Квартира – то дело такое... Не в украине же деньги хранить... А вот война могла быть только если ренат это одно, а пинчук – это другое...
Michal Karpi _ 24.03.2016 09:00
IP: 104.154.107.---
Логво мафии-вила за 80 000000фунтиков-Олени Кучма ФРАНЧУК Пинчук-квартира за 40. 000000$ внебрачного сина шефа мафии Л.КУЧМИ-Ахметова Рената Леонидовича в м.Лондон-звидки йде пропоганда войни тв финансирования тероризму:-):-):-)
Michal Karpi _ 24.03.2016 08:53
IP: 104.154.107.---
Шамиль Абдулахман:
Michal Karpi:
Шокин це мафия Л.Кучми-организована в 1994р.
Ооооо!... Почему же только шокин?!... А укрпроминвест?... А те кто рядом с ним?...
Риба гние з голови,Шефа мафии Л.КУЧМИ по цей день криминальний мафиози керуе,за Державу обидно:-):-):-)
Шамиль Абдулахман _ 24.03.2016 08:53
IP: 82.193.97.---
Michal Karpi:
ГПУ приватизована шефом мафии Л.КУЧМИ
Не выбирайте президента из мафии кучмы и будет она приватизирована другой мафией..., как при викторе федоровиче... Законы украины так написаны, что гпу, сбу, армия служат президенту...
Michal Karpi _ 24.03.2016 08:49
IP: 104.197.213.---
ГПУ приватизована шефом мафии Л.КУЧМИ
Шамиль Абдулахман _ 24.03.2016 08:49
IP: 82.193.97.---
Michal Karpi:
Шокин це мафия Л.Кучми-организована в 1994р.
Ооооо!... Почему же только шокин?!... А укрпроминвест?... А те кто рядом с ним?...
Michal Karpi _ 24.03.2016 08:44
IP: 104.154.96.---
Шокин це мафия Л.Кучми-организована в 1994р.
Шамиль Абдулахман _ 24.03.2016 08:37
IP: 93.188.35.---
Андрей Кононенко:
Шамиль Абдулахман:
Конечно! Ты же тварь неблагодарная,вот и "ложишь",твой дикий народ ни чести ни совести никогда не имел,вы дикари.
Руский... Здесь люди читают про прокуратуру украины, а ты суешь своего смердячего деда... Удовлетворяй свои потребности в нем более интимно... Здесь рождается новая украина... Польшу видел?... Будет так же...
Шамиль Абдулахман _ 24.03.2016 08:20
IP: 93.188.35.---
Андрей Кононенко:
Шамиль Абдулахман:
Андрей Кононенко:
Шамиль Абдулахман:
Андрей Кононенко:
Pixel:
Украинские националисты. Патриоты ли? Все время об этом задумываюсь

А кто такие украинские националисты?... Ты видел?... Если по путинскому тв, то что тут скажешь...?
Фашисты типа "Азова",ПС и прочая шваль.
Шваль – это твой род... От дедушки и по сегодня...
Если бы не мой дедушка,ты бы по сей день при лучине сидел вместе с козами в одной землянке.[/Q
Я на него ложил... И на весь твой род... Представляешь?...
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter