22 червня 2017, 09:24

Завтра суд ЦПК проти СБУ: суд поновив слухання щодо е-декларацій, щоб виграти час для НАЗК

23 червня, у п'ятницю, о 14:00 відбудеться нове судове засідання у справі засекречення СБУ декларацій керівництва відомства. Суд поновив слухання у нашій справ і це грає не на нашу користь.

Чому – нове? Бо за результатами останнього засідання, що було 10 травня, суд вирішив перейти в письмове провадження та ознайомлення з документами, які всі сторони процесу мали надати до 19 травня, без засідань. Йдеться, в першу чергу, про 2 документи: рішення СБУ про створення автономної системи для електронних декларацій та порядок її ведення.

19 травня секретар суду поінформувала нас про те, що документи СБУ надійшли в канцелярію. Під грифом ДСК – "для службового користування".

Зазвичай, після переходу в письмове провадження суд приймає рішення протягом 10 днів, бо всі сторони процесу заслухані і в самих засіданнях більше немає потреби.

Але судді чомусь передумали і призначили іще одне засідання – на 9 червня, яке не відбулося, бо головуючий у нашій справі суддя Арсірій поїхав у відрядження по справах Ради суддів.

З 9 червня засідання перенесли на 23 число. Що буде відбуватися на ньому?

Є декілька варіантів.

По-перше, ЦПК як сторона, має ознайомитися з документами від СБУ: на власні очі побачити, хто ж поставив підпис під незаконним рішенням про створення СБУшної системи обробки та зберігання декларацій. Ці документи – надважливі для розуміння того, що насправді відбувається з деклараціями СБУ, в який спосіб вони подаються та де зберігаються, хто відповідальний за це і контролює безпеку системи, в решті решт, хто в СБУ перевіряє, чи взагалі подали свої декларації всі співробітники.

Але ці документи – дск, і наш доступ до них визначає спочатку суд (має долучити до матеріалів справи), а потім – Служба безпеки України. По ідеї, у супровідному листі до цих документів СБУ уже б мали написати, що не заперечують з їх ознайомленням, адже це, фактично, матеріали справи.

Ми уже направили запит до СБУ з проханням ознайомитися з наданими документами до судового засідання, утім, відповіді і досі не отримали.

Чи отримаємо ми їх взагалі – покаже завтра. Але вже очевидно, що повернення з письмового провадження схоже на затягування процесу, бо відкладає похід суддів у нарадчу кімнату на невизначений час. А там – літні відпустки і нашій колегії може бути складно зібратися аж до осені.

Є й інший варіант – ми зможемо ознайомитися з документами СБУ прямо під час засідання. І тоді суддям не лишиться нічого, як перейти до ухвалення рішення. Вони не зобов'язані оголосити його прямо в той же день, але й особливо тягнути із ним не зможуть.

Проте, такий варіант є малоймовірним. Іще під час першого та єдиного засідання у справі по суті стало відомо, що НАЗК з березня погоджує власний порядок подання декларацій СБУшникам.

Що в цьому порядку? Це теж – документ з грифом. Судді в процесі ставили НАЗК це питання, але відповіді не пролунало.

Чогось не виникає сумнівів в тому, що після зникнення декларацій військових прокурорів та незаконної постанови Матіоса, з якою погодилися в НАЗК, всі декларації СБУшників будуть наглухо закриті цим порядком.

Тому, затягування часу грає на руку конторі Корчак і дає їм бодай якийсь шанс погодити порядок, що узаконить засекречення е-декларацій СБУ та убезпечить їх від публічності.

Це вигідно всім – і НАЗК, і Службі, і суду. У разі відмови нам у задоволенні позову (визнати дії СБУ та НАЗК протиправними) рішення суддів буде в одному руслі з цим новим нормативним актом Нацагентства.

Судове засідання відбудеться в Окружному адміністративному суді Києва за адресою: вул. Петра Блобочана, 8, корпус 1 зал судового засідання N32. Справа ЦПК проти СБУ розглядатиметься колегією суддів: Р.Арсірій, О.Огурцов, В.Кузьменко.

За вказівкою Зе: Уряд незаконним рішенням зриває конкурс на директора НАБУ і керівника САП одночасно

З ворогом зовнішнім, ніби, пауза, тож давайте повертатися до ворогів внутрішніх. Поки суспільство було сконцентроване на російських військах, Кабмін таємно рятував корупціонерів Зеленського, на старті зносячи конкурс на директора НАБУ (і підриваючи – на керівника САП)...

Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ через ОАСК

Офіс президента готує знесення конкурсу на директора НАБУ, оскільки на Банковій – істерика від експертів, делегованих міжнародними партнерами України...

Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати? – Драго Кос про зрив призначення керівника САП

Вчорашнє звернення незалежного члена конкурсної комісії по САП Драго Коса* до своїх ОПешних "колег" (включно з тими, які зірвали кворум): "Це відбувається тому що їм сказали не приймати рішення, це зрозуміло абсолютно чітко...

Як фейковий Байден причетний до масштабної хакерської атаки на держсайти

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств, тимчасово недоступний також сайт держпослуг "Дія"...

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...

Відмазував Онищенка, підігрував Суркісам та їздив до президента: кого Рада суддів обрала для конкурсної комісії ВККС

На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів...