Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ

У новий Верховний Суд пройшли 80% старих суддів, 25% із сумнівною репутацією – результати конкурсу

28 липня 2017, 10:50

Вчора Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного суду. Більшість з них – майже 80% або 93 кандидати – є або були суддями. І тільки 27 переможців зі 120 – є кандидатами не з судової системи: науковцями або адвокатами.

Таким чином новий Верховний Суд буде складатися переважно зі старих судових кадрів.

Зі 120 відібраних ВККС кандидатів до 4 касаційних судів у складі Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської Ради Доброчесності.

Тобто, кожний четвертий майбутній суддя Верховного Cуду, обраний ВККС, порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки.

Найбільше переможців із негативним висновком ГРД потраплять до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: 9 з 30 кандидатів, рекомендованих Комісією. Саме в цьому суді ухвалюватимуться фінальні рішення у справах, де українці оскаржуватимуть рішення, дії чи бездіяльність всіх інститутів влади.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного кримінального суду 6 мають негативні висновки ГРД, переважно – за порушення прав людини і рішень Європейського Суду з прав людини, а також за ухвалення політично мотивованих справ.

До Касаційних господарського та цивільного судів у складі ВС проходять, відповідно, 8 та 7 кандидатів з негативними висновками громадських активістів.

Попри гучні заяви Президента про оновлення Верховного Суду та Голови ВККС Сергія Козьякова про безпрецедентну прозорість цього процесу, у проведеному Комісією конкурсі перемагають старі судді, частина з яких ще й мають сумнівну доброчесність або досвід політичних переслідувань на догоду владі.

Наприклад, у Касаційному кримінальному суді у складі ВС з 30 кандидатів лише 5 не мають суддівського досвіду, 6 – з негативними висновками ГРД. Касаційний кримінальний суд ухвалюватиме остаточні рішення та/або переглядатиме справи Антикорупційного бюро. За Кримінальним процесуальним кодексом такі справи в касаційній інстанції розглядає колегія із 7 суддів. У кожній такій колегії по справам НАБУ буде щонайменше один суддя із досвідом порушення права на захист або із досвідом політичних переслідувань.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного цивільного суду у складі ВС 25 – діючи судді, 18 з яких – чинні судді Вищих спеціалізованих судів. Ще двоє суддів – Лященко та Сімоненко – нині працюють суддями у Верховному суді України.

Найбільше кандидатів без суддівського досвіду потрапили до Касаційного господарського суду у ВС: 12 із 30 кандидатів є людьми з-поза суддівської системи.

Тепер за всіх 120 кандидатів має проголосувати Вища Рада Правосуддя, після цього їх особистим підписом призначає Президент.

Дякую колегам з АвтоМайдану та Руху ЧЕСНО. Фільтруй суд за оперативність у підготовці даних.

Загрузка...
Коментарі — 8
Максим Асгард _ 30.07.2017 18:49
IP: 94.100.208.---
У новий Верховний Суд знову пролізли багато людей на посади з надвисокою зарплатою та корупційними можливостями згідно набутого досвіду, які нічого не створюють, а тільки розводять корупцію.Очевидно, хто організовував, проводив,і фактично керував конкурсом, той отримав потрібний для нього результат.
Максим Асгард _ 30.07.2017 18:32
IP: 94.100.208.---
Нічого дивного! Кандидати від мафіозних кланів політичних проектів ще два місяці тому після розпочатку проведення конкурсу розповідали та приховано вихвалялись, що вони точно отримають посади в Верховному Суді України, укріплюючи та цементуючи провладну систему кругової поруки.
Не конкурс до Верховного Суду, а "разводняк"! Поділи квоти на три складові: 1.політичні (кланові), в т.ч. від Медведчука та РФ. 2. "Економічні" кандидати-мажори, що заплатили за свої вакансії, і 3.так зване "демократичне болото" для розбавлення. Ось, і всі реформи сурової реформи "жити по новому". Так же само, як була проведена реформа прокуратури від ПороШокіна. "Рошенізація" країни триває. "Планово"-олігархічна система на утвердження та зміцнення олігархічного монополізму, неофеодалізму, та корупції процвітає. Це ще раз підтверджує тезу про необхідність утворення незалежного Антикорупційного суду за підтримки Західних партнерів., а не якоїсь палати ВСУ зі смердючим рошенівським запахом корупції.
Max Verentsov _ 29.07.2017 12:46
IP: 93.75.220.---
Ира Кез:
Если судья был в прошлом судьей, но не получил никаких негативных выводов ГРД, какие к нему/ней могут быть претензии? 30 человек, к которым есть претензии ГРД – писать стоит именно о них, со списком и подробным досье на каждого.
Проблемою є тотальна корумпованість української судової системи. Зокрема суддів як головних учасників корупції та організованих злочинних груп. Ну і відповідно якщо 80% "нових" суддів Верховного Суду є якраз з середини корумпованої системи то і систему вони відтворять яку знають. Отже фасад будівлі змінили але внутрішнє наповнення ні. Бордель як обслуговував вище керівництво держави такі у далі робитиме, попутно заробляючи гроші цією древньою професією.
Ира Кез _ 28.07.2017 14:31
IP: 104.155.189.---
Если судья был в прошлом судьей, но не получил никаких негативных выводов ГРД, какие к нему/ней могут быть претензии? 30 человек, к которым есть претензии ГРД – писать стоит именно о них, со списком и подробным досье на каждого.
руслан49 _ 28.07.2017 11:35
IP: 37.53.228.---
Витягнути із суддівського корпусу "чесного" суддю, це все рівно, що із недовареного супу витягнути зварену картоплину. У великій мірі суддівський корпус однорідний.
Yuri Yuri _ 28.07.2017 11:34
IP: 31.135.148.---
Хлопець-зверхньо-критикан, ви читати вмієте?

Там було написано: 25% з "переможців конкурсу" до ВС – (є) недоброчесні"
а тут написано: майже 80% або 93 кандидати – є або були суддями

хоча, якщо вважати всіх суддів a priori (вибачте мою французьку) за недоброчесних, то може логіка є, але й в такому разі претензії не до "абщєствєнніків"
руслан49 _ 28.07.2017 11:33
IP: 37.53.228.---
По Шабуніну головна чеснота судді Верховного суду те, що він не має суддівського досвіду.
Иосиф Бернштейн _ 28.07.2017 11:14
IP: 104.155.12.---
Прямо із сусідьої стрічки новин на "Правді": "При цьому представник організації "Реанімаційний пакет реформ" Михайло Жернаков пише, що "30 із 120, тобто рівно 25% з "переможців конкурсу" до ВС – недоброчесні"." Та к 80% чи 20%?? Чи може 150% недоброчесних:)?

Хлопці-абщєствєннікі, будь ласка, зкоординовуйте свою "зраду" між собою а то якось вже не смішно вас читати:)))))
Україна та Європа904 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter