Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Холодницький шість разів в одному інтерв'ю сказав неправду про справу рюкзаків

03 грудня 2018, 13:33

Після того, як Центр протидії корупції презентував реєстр злитих справ САП, антикорупційний прокурор Назар Холодницький заявив, що готовий до його публічного обговорення. Наразі він досі не погодився обговорювати справи публічно, але журналістам їх коментує.

Так, 16 листопада Холодницький в інтерв'ю 24 каналу розповів свою версію причини закриття справи "рюкзаків Авакова". Нагадаю, справу закрили щодо сина та екс-заступника Авакова і реальних вироків ніхто не отримав.

Протягом 15-хвилинного пояснення журналістам Холодницький ШІСТЬ разів збрехав, пояснюючи, чому так сталося. Ми ж вирішили цю неправду спростувати.

Холодницький заявив, що немає підтвердження автентичності відеозапису, де Чеботар та Аваков-молодший у стінах Міністерства внутрішніх справ до тендеру домовляються про схему. Однак колишній перший заступник директора департаменту матеріального забезпечення МВС України під час допитів підтвердив зміст розмови щодо закупівлі рюкзаків, зафіксованої на відео в кабінеті Чеботаря. Дійсність відеозапису також підтверджується висновками експертиз про відповідність голосів на відео голосам Авакова-молодшого та Чеботаря.

Керівник САП зманіпулював щодо знищеного пристрою, на який записали це славнозвісне відео. По факту (і головне закону – ч. 1 ст. 86, ст. 87, ч. 1 ст. 91, ч. 3 ст. 266 Кримінального процесуального кодексу) – у справі рюкзаків пристрій не має вирішального значення. Адже сам пристрій не є доказом, а його відсутність – не є загрозою для допустимості відео.

Холодницький сказав, що його прокурори не мали дозволу суду на використання відеозапису із кабінету Чеботаря. Цікаво, що саме прокурори мали клопотати до суду, щоб отримати такий дозвіл (ч. 1, 2 ст. 257 Кримінального процесуального кодексу). Чому вони це не зробили? Про це Холодницький мовчить.

Антикорупційний прокурор заявив, що дослідити якість закуплених за сумнівною схемою рюкзаків мали самі бійці. Однак оцінку у справі мають надавати сертифіковані експерти, але аж ніяк не бійці, для яких ці рюкзаки були призначені.

Керівник САП говорить, що єдина проблема рюкзаків – це малий літраж, хоч згідно з експертизою закуплені для Нацгвардії рюкзаки не відповідали більшості якісних характеристик, прописаних у тендері.

І останнє, посилаючись на Кримінальний кодекс України, Холодницький збрехав про кримінальну відповідальність, яка загрожує прокурору через звинувачення в суді завідомо невинних осіб. Проте як можна говорити про якусь очевидну необгрунтованість у справі рюкзаків, якщо Авакову та Чеботарю оголосили підозру та зібрали докази проти них?

Назаре Івановичу, Центр протидії корупції все ще чекає Вашої згоди на публічне обговорення (за участі журналістів) злитих Вами та деякими Вашими прокурорами справ, особливо справи рюкзаків Авакова.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Теодор Дяків _ 05.12.2018 22:33
IP: 94.179.238.---
Ця гра корупціонерів і "борців з корупцією" вже давно всім остогидла... – вона вигідна тільки їм.
Oleh Klymchuk _ 03.12.2018 20:39
IP: 35.235.226.---
Брехнею можна світ обійти, але назад не вернешся. (Народна мудрість українців.
Володимир Коваль _ 03.12.2018 16:59
IP: 46.211.131.---
якщо такий реєстр створити по НАБУ, то взагалі цікава картина буде: там вся верхівка правлячої влади, топ-корупціонери типу Гонтарєвої. а недавно злили по хабару Порошенка) це все логічно, враховуючи, враховуючи нічні інструкції, які отримує Ситник, в Козині...
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter