Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України

28 січня 2019, 12:06

Сьогодні провідні антикорупційні організації представили антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України.

Корупція для українських виборців є однією з найбільших трьох проблем України. На їхню думку, найбільшою загрозу становить велика політична корупція. Так вважає понад 90% українців.

Саме на Президента (63%) та Верховну Раду (42%) українці покладають найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією. 80% переконані, що основною причиною корупції є відсутність адекватного покарання за неї.

Тому ми закликаємо кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових проблем державної антикорупційної політики:

- Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Яким чином ви забезпечите звільнення керівника САП та обох його заступників, а також гарантуєте прозорість та ефективність обрання нового керівництва?

- Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції.

Яким чином ви забезпечите повне перезавантаження цього державного органу, а також гарантуєте відсутність політичного впливу на цей процес?

- Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро.

Яким чином ви забезпечите інституційне посилення НАБУ, а також убезпечите його від постійних спроб знищення з боку політичної еліти?

- Перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції.

Яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією.

Безперечно, перелік зазначених проблем не є вичерпним, проте відсутність чіткої позиції у кандидатів саме щодо них свідчить про нерозуміння ключових викликів в сфері протидії корупції.

Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення подолання зазначених вище викликів. Зі свого боку готові взяти участь у такому обговоренні.

Хто із кандидатів підтримав антикорупційний порядок денний та які громадські організації долучилися: http://anticoragenda2019.org.ua/

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Валентин Гороховчук _ 28.01.2019 21:28
IP: 46.119.160.---
А зачем политической элите атаковать НАБУ, когда реально как рыболовля на Дискавери – поймали – отпустили, по Насирову и по тому дело профукать умудрились, я уже не говорю про не так распиаренные дела.
vygivan _ 28.01.2019 17:24
IP: 188.239.0.---
18 провідних громадських організацій України:а євробляхерів нема...
Катерина Орловская _ 28.01.2019 16:34
IP: 46.219.217.---
Вы все пишете, что НАБУ атакует власть. Но реально когда Сытник был прокурором и незаконно получал квартиры в Броварах через благотворительныей фонд, его тоже власть заставила??? Или что-то пошло не так и он изменился и стал чесным человеком?
Anatol Zubenko _ 28.01.2019 15:31
IP: 46.211.223.---
Скажу непопулярное- если бы не коррупция, украинцы уже бы вымерли! Коррупция-это своего рода защитная реакция населения страны на на дебилизм власти. И еще:-если бы в тридцатых годах в Украине была коррупция-никакого голода бы не было! В данных условиях коррупция-это то, что делает людей людьми, которые ищут хоть какой- то выход, сближает их! А теперь -повизжите, антикоррупционеры сраные...
Oleksandr Kostenko _ 28.01.2019 13:12
IP: 46.211.25.---
Знову громадськими активістами пропонується концепція "голої репресії" у протидії корупції. Корупції можна подолатт лише з допомогою глибоких соціальних реформ, в результаті яких жити чемно стане вигідно. Це випливає з концепції "антикорупційних лещат".
Андрей Владимирович Чернов _ 28.01.2019 12:45
IP: 35.235.227.---
ну зараз набіжать боти і розкажуть що десятки міл*ярдів доларів в рік втрати через наших "слуг народу" це ніщо в порівнянні з тим що 1- у Лещенка є квартира, 2 – Шабунін отримує гранти від США і сплачує податку більше ніж вся їх ботоферма. 3 – НАБУ ще нікого не "посадило".
ONLINE
Україна та Європа1004 Річниця Майдану76 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter