23 березня 2019, 12:24

Що Луценко наговорив американським журналістам

20 березня генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю американському медіа The Hill озвучив гучні звинувачення щодо посла США в Україні Марі Йованович та директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника.

Він звинуватив посла у передачі списку "недоторканих" осіб, яких не можна переслідувати, а директора НАБУ – у втручанні у вибори США.

Ми розшифрували інтерв'ю Луценка та вирішили перевірити його слова.

ПОСОЛ МАРІ ЙОВАНОВИЧ

Луценко будує свої звинувачення проти посла США Марі Йованович на щонайменше сумнівних підставах.

Він заявив, що під час їхньої першої зустрічі посол передала йому "список недоторканих".

За словами Луценка, розмова з нею стосувалася злочинців, яких переслідували за розтрату технічної допомоги США у розмірі 4 млн дол.

Як "доказ" вини Йованович, журналіст, який брав інтерв'ю у Луценка, опублікував листа. Він був датований квітнем 2016 року та написаний від імені її попередника, тодішнього посла США Джеффрі Паятта.

Кримінальну справу, на яку посилається Луценко, відкрила генпрокуратура 16 березня 2016 року у часи його попередника Віктора Шокіна.

У травні 2016 року  Луценка призначили до ГПУ і він особисто стверджував, що справа була "безглуздою" і закрив її 30 травня 2016.

Посол Йованович прибула в Україну і передала свої вірчі грамоти президентові України лише у другій половині серпня 2016.

Таким чином, твердження Луценка не можуть бути правдивими, адже його перша розмова з послом могла статися не раніше, ніж через три місяці після остаточного закриття кримінальної  справи.

ДИРЕКТОР НАБУ АРТЕМ СИТНИК

Хоча ще в травні 2018 генпрокурор Юрій Луценко сам публічно хвалився, що допомагав розслідуванню прокурора Мюллера, у березні 2019 Луценко передумав і вирішив, що Ситник втрутився у вибори в США 2016 на підтримку демократів.

Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу. Він висуває свої твердження проти Ситника за дуже сумнівними підставами.

Перш за все Луценко говорить про рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), яке  ухвалили за позовом народного депутата від БПП Борислава Розенблата, який є підозрюваним у кримінальному розслідуванні НАБУ.

Саме рішення суду є сумнівним, адже ухвалюючи його суд вийшов за рамки своєї юрисдикції щодо вирішення лише публічно-правових спорів. У цій справі суд вирішив приватний спір.

Більше того, ОАСК також вийшов за межі своєї територіальної юрисдикції визначивши оприлюднення інформації такою, має наслідком втручання у вибори іншої держави. Також суд проігнорував умову, що може ухвалити рішення лише за скаргою особи, права або інтерес якої порушені. У реальності в інтересах Манафорта позов подав нардеп Розенблат.

Суд не пояснив причинно-наслідковий зв'язок і те, як він міг оцінити втручання у вибори іншої держави без з'ясування позиції цієї держави та оцінки її законодавства. Таке рішення більше виглядає як втручання українського суду в справи США.

Більше того, фінального рішення у справі не винесено, адже нещодавно розпочався процес його оскарження.

Другим аргументом Луценка став аудіозапис, який він отримав від того самого народного депутата Розенблата.

Однак цей запис не можна використати як доказ. Згідно з українським законодавством, запис може розглядатися як доказ тільки в тому випадку, коли його здійснював правоохоронний орган відповідно до Кримінально-процесуального кодексу. Запис Розенблата має низьку якість та незрозуміле походження.

Відсутність юридичних доказів злочину Ситника не завадила Луценку вийти із сенсаційним звинуваченням в ефірі американського телеканалу.

Центр протидії корупції зібрав цитати генпрокурора з інтерв'ю американським журналістам та спростував їх: http://bit.ly/2TragRy

powered by lun.ua

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...

Відмазував Онищенка, підігрував Суркісам та їздив до президента: кого Рада суддів обрала для конкурсної комісії ВККС

На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів...

Банкову не влаштовує лідер конкурсу на керівника САП. Відбір зупинено

Після завершення співбесід на доброчесність конкурс на керівника САП знову зупинився. Від завершення етапу перевірки доброчесності минув цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів...

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...