4 березня 2020, 09:49

Навіщо Зеленському Аваков: придушувати мирні протести

Сьогодні депутати голосуватимуть за новий уряд. І судячи з останніх новин та заяв планують і надалі залишити в уряді "тимчасового" Авакова.

Кілька днів тому керівник правоохоронного комітету Денис Монастирський заявив, що Аваков має залишитися в уряді.

Вже вчора Президент назвав Авакова найефективнішим урядовцем.

Все це на фоні того, що антирейтинг Авакова становить 73%, медіа не встигають писати про злочини та провали поліцейських, відвертий сором з розслідуванням резонансних справ, наприклад, Павла Шеремета чи нападів на активістів.

Але це ще не все. Міністр з початку роботи парламенту обзавівся групою депутатів, яка в силу слабкості Зеленського буде лише рости. Одна ця група вже продукує проєкти законів, які посилюють Авакова.

Нардепи, наприклад, пропонують дозволити Національній гвардії складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій та затримувати громадян за такі порушення.

Ці повноваження є в поліції і зараз. Проте наділення ними ще й посадовців Нацгвардії банально збільшує в кілька тисяч коло осіб, що зможуть затримувати мітингувальників. Більше того, це наближує Нацгвардію до російського аналогу, який якраз і використовується для придушення мирних зібрань.

Навіщо це Зеленському?

Відповідь насправді проста, хоч і дуже неприємна. Останні події зі спробами звільнення керівника НАБУ Артема Ситника, генпрокурора Руслана Рябошапки, прем'єра Олексія Гончарука та відсутністю навіть рішень комітету Ради щодо так званого антиколомойському законопроєкту говорять про одне – Президент Зеленський готовий відмовлятися від фінансвої підтримки Міжнародного Валютного Фонду.

Однак фінансова допомога Україні потрібна зараз як ніколи. За оцінками експертів, 2020 року нас чекають рекордні виплати зовнішніх боргів. Без нових запозичень – це просто неможливо. Схоже, Президент розраховує на "інші фінансові джерела", якими може стати, як би сумно це не звучало, і Російська Федерація.

Проте такий сценарій може дуже не сподобатися громадянам країни, що воює, і вони вийдуть на вулиці. І ось в такий момент саме силовики Авакова можуть стати в нагоді (Нацгвардія – 60 000 особового складу, Нацполіція – 140 000, державна прикордонна служба – 53 000). Не буду нагадувати як під час Революції Гідності використовувалися тоді ще внутрішні війська (зараз Нацгвардія).

Крім цього, Аваков в новому уряді може відібрати в ДБР розслідування держслужбовців категорії "А" та поширювати свій вплив всім відомими засобами "збору компроматів" через кримінальні справи.

І це вже не кажучи про ініціативи депутатів, які дозволять поліцейським наприклад офіційно "підзаробляти" в олігархів.

Схоже, що Зеленський та його оточення банально не розуміють, що посилюючи Авакова, вони заганяють в безвихідь себе. Адже кінцеву політичну відповідальність за дії і бездіяльність цього персонажа доведеться нести саме Президенту та його політсилі.

Оскільки Президент свою думку з цього приводу вже озвучив вчора на фракції, то сьогодні ми поіменно побачимо, кому в його партії потрібен такий сценарій.

powered by lun.ua

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...

Що не так із проголосованим законом про брехню в деклараціях та чому його ветує Президент

Учора Верховна Рада знищила систему електронного декларування, проголосувавши законопроєкт N4651. Всього кілька поправок звели нанівець ініціативу президента відновити реальне покарання за брехню в декларацію – не має значення, яка відповідальність, якщо її точно не буде...

Війна за крісло керівника САП: як представники Ради зривають конкурс на догоду Татарову

У понеділок та вівторок відбулися перші співбесіди, на яких обирають керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Учора на засіданні Конкурсної комісії відбулися безпрецедентні порушення порядку проведення конкурсу...

Спікер Ради Разумков сказав неправду, виправдовуючи затягування ліквідації ОАСКу

"Для того, щоб потрапити законопроекту в зал, ... він повинен пройти комітет, бути підготовленим до розгляду. Станом на сьогодні ще цей законопроект НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ", - сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков...