Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Навіщо Зеленському Аваков: придушувати мирні протести

04 березня 2020, 09:49

Сьогодні депутати голосуватимуть за новий уряд. І судячи з останніх новин та заяв планують і надалі залишити в уряді "тимчасового" Авакова.

Кілька днів тому керівник правоохоронного комітету Денис Монастирський заявив, що Аваков має залишитися в уряді.

Вже вчора Президент назвав Авакова найефективнішим урядовцем.

Все це на фоні того, що антирейтинг Авакова становить 73%, медіа не встигають писати про злочини та провали поліцейських, відвертий сором з розслідуванням резонансних справ, наприклад, Павла Шеремета чи нападів на активістів.

Але це ще не все. Міністр з початку роботи парламенту обзавівся групою депутатів, яка в силу слабкості Зеленського буде лише рости. Одна ця група вже продукує проєкти законів, які посилюють Авакова.

Нардепи, наприклад, пропонують дозволити Національній гвардії складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій та затримувати громадян за такі порушення.

Ці повноваження є в поліції і зараз. Проте наділення ними ще й посадовців Нацгвардії банально збільшує в кілька тисяч коло осіб, що зможуть затримувати мітингувальників. Більше того, це наближує Нацгвардію до російського аналогу, який якраз і використовується для придушення мирних зібрань.

Навіщо це Зеленському?

Відповідь насправді проста, хоч і дуже неприємна. Останні події зі спробами звільнення керівника НАБУ Артема Ситника, генпрокурора Руслана Рябошапки, прем'єра Олексія Гончарука та відсутністю навіть рішень комітету Ради щодо так званого антиколомойському законопроєкту говорять про одне – Президент Зеленський готовий відмовлятися від фінансвої підтримки Міжнародного Валютного Фонду.

Однак фінансова допомога Україні потрібна зараз як ніколи. За оцінками експертів, 2020 року нас чекають рекордні виплати зовнішніх боргів. Без нових запозичень – це просто неможливо. Схоже, Президент розраховує на "інші фінансові джерела", якими може стати, як би сумно це не звучало, і Російська Федерація.

Проте такий сценарій може дуже не сподобатися громадянам країни, що воює, і вони вийдуть на вулиці. І ось в такий момент саме силовики Авакова можуть стати в нагоді (Нацгвардія – 60 000 особового складу, Нацполіція – 140 000, державна прикордонна служба – 53 000). Не буду нагадувати як під час Революції Гідності використовувалися тоді ще внутрішні війська (зараз Нацгвардія).

Крім цього, Аваков в новому уряді може відібрати в ДБР розслідування держслужбовців категорії "А" та поширювати свій вплив всім відомими засобами "збору компроматів" через кримінальні справи.

І це вже не кажучи про ініціативи депутатів, які дозволять поліцейським наприклад офіційно "підзаробляти" в олігархів.

Схоже, що Зеленський та його оточення банально не розуміють, що посилюючи Авакова, вони заганяють в безвихідь себе. Адже кінцеву політичну відповідальність за дії і бездіяльність цього персонажа доведеться нести саме Президенту та його політсилі.

Оскільки Президент свою думку з цього приводу вже озвучив вчора на фракції, то сьогодні ми поіменно побачимо, кому в його партії потрібен такий сценарій.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Vadim Kadyrov _ 05.03.2020 08:30
IP: 46.119.10.---
бред какойто
Oleksandr Obodnikov _ 04.03.2020 22:42
IP: 185.38.209.---
А в перерывах – собирать деньги с людей за превышение скорости на дорогах...
_ABM_ _ 04.03.2020 15:09
IP: 77.222.153.---
Leo Uxmal:
Александр Ивашенко:
-...мафия, криминальная и олигархическая, в прямом смысле этого слова побеждают.: (На жаль, Зеленский и СН, имея всю полноту власти войдут в историю как те кто не смогли сломать хребет мафии и коррупции
Нас ждут тяжелые времена
- Все медиа, особенно порошенковские, мочат Зеленского.
Чого ви розшумілися? Коли 25% працювали і захищали державу, 73% відпочивало. Вас почули і дали можливість себе проявити в реальних справах. З цього моменту для вас відпочинок закінчився, треба було закачувати рукава і працювати. Ще не пізно це зробити. Так що, хлопчики, неХ штани протирати – вперед на працю!!! Чекаємо, навіть ВИМАГАЄМО результата роботи.:-)
Leo Uxmal _ 04.03.2020 14:59
IP: 195.24.158.---
Александр Ивашенко:
: (Систама – мафия, криминальная и олигархическая, в прямом смысле этого слова побеждают.: (На жаль, Зеленский и СН, имея всю полноту власти войдут в историю как те кто не смогли сломать хребет мафии и коррупции

Нас ждут тяжелые времена
Все медиа, особенно порошенковские, мочат Зеленского.
Хубло Кремлівське _ 04.03.2020 13:49
IP: 91.226.253.---
"Проте такий сценарій може дуже не сподобатися громадянам країни, що воює, і вони вийдуть на вулиці. І ось в такий момент саме силовики Авакова можуть стати в нагоді (Нацгвардія – 60 000 особового складу, Нацполіція – 140 000, державна прикордонна служба – 53 000). Не буду нагадувати як під час Революції Гідності використовувалися тоді ще внутрішні війська (зараз Нацгвардія)." – ОПУПЄТЬ! Скільки ДАРМОЇДІВ в середині України! Та вони шапками-ушанками повинні були б закидати мокш з угро-фінського улусу на Донеччині! Виходить, що влада боїться більше власних громадян ніж угро-фінську загрозу пуйла!?
iip _ 04.03.2020 13:23
IP: 31.40.110.---
Матеріал, відверто кажучи, нехороший. Маніпулятивний матеріал.
Суворі "висновки" Автора грунтуються насправді на припущеннях і домислах.

В Україні залишилося ще одне, останнє зусилля на шляху до хаосу і колапсу – призначити міністром МВС костюмера чи звукооператора з "кварталу". У кварталівців навіть костюмчики міліціянтів є.

От тоді буде вже все...
Александр Ивашенко _ 04.03.2020 11:02
IP: 194.213.121.---
: (Систама – мафия, криминальная и олигархическая, в прямом смысле этого слова побеждают.: (На жаль, Зеленский и СН, имея всю полноту власти войдут в историю как те кто не смогли сломать хребет мафии и коррупции

Нас ждут тяжелые времена
Юрій Бобровницький _ 04.03.2020 10:28
IP: 46.201.249.---
Дуже натягнуто.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter