Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Рада руками депутатів Коломойського, Авакова та ОПЗЖ протягує контрольовану комісію з відбору керівника САП

31 серпня 2020, 10:04

У вівторок Верховна Рада вдруге спробує пропхати ручних членів у конкурсну комісію з обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Серед них навіть ті, голосування за яких у Раді провалили в середині липня.

Однак уже через два дні комітет з питань правоохоронної діяльності руками депутатів від ОПЗЖ та підконтрольних міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та олігарху Ігорю Коломойському, знову обрав людей, які банально не відповідають прямій нормі закону.

Кандидатам, від яких груп/фракцій можливо вдасться потрапити у майбутню конкурсну комісію з обрання головного антикорупційного прокурора? Від ОПЗЖ, Довіри та Слуги народу. Нардеп від "Довіри" Сергій Шахов навіть приїжджав до "слуг" в "Парковий" перед їх одночасним поданням людей до конкурсної комісії САП. Уже наступного дня комісія до голосування була сформована.

Похапцем без жодних співбесід, аналізу і обговорення за півгодини депутати з правоохоронного комітету вибрали членів конкурсної комісії до ключового антикорупційного органу. На невідповідність кандидатів закону депутати не зважили.

Наприклад, у комісію зможе потрапити неатестований прокурор від ОПЗЖ Андрій Гуджала з проблемами у декларації і науковиця від Довіри Ганна Власова, яка забула вказати в декларації чоловіка і майно.

Не секрет, що в НАБУ розслідують справи, які загрожують депутатам від ОПЗЖ і Довіри. Наприклад, справа щодо діяльності Юрія Бойка та щодо Андрій Іванчука з Довіри.

Коломойський (разом з росіянами) пробують не лише демонтувати антикорупційну інфраструктуру, вони прагнуть зруйнувати підтримку України Західними партнерами. Перший удар вже завдано НАБУ через рішення Конституційного Суду, яким той визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника. Подання в КС подавали депутати олігарха.

Чого добивається Коломойський та його проросійські друзі? Вони хочуть залишити Україну без військової, політичної та фінансової підтримки Західного світу. Адже вимога провести чесний відбір голови САП політично незалежною та професійною комісією, яка відповідає вимогам закону – це зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Зокрема, від цього залежить наступний транш МВФ та отримання 1.2 мільярду євро від ЄС.

powered by lun.ua
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter