4 березня 2021, 15:29

ТОП-5 вироків за статтею Стерненка, коли обвинувачених відпускали

Минулого тижня країною прокотилася хвиля протестів за правосуддя та справедливість. Вирок Сергію Стерненку, винесений суддею, любителем Сталіна та Леніна, показав відсутність справедливості в країні. Сергія фактично посадили за триста гривень.

Якщо не вдаватися у юридичні деталі, то зрозуміло, що це вирок не Стерненку, це вирок правоохоронній та судовій системам, які працюють за дзвінком.

Вирішив знайти, як же ведуть себе українські "найсправедливіші" суди у кримінальних справах щодо людей, вирок яким не читають під боком умовні Портнов чи Татаров. Порівняймо їх з вироком Стерненку.

1. У квітні 2017 року двоє молодиків вчинили розбійний напад на ювелірний магазин. Вони погрожували битками продавцю і винесли з магазину коштовностей на 260 тисяч гривень. Йдеться не просто про викрадення майна, а про погрозу насильством або смертю.

Поліція інкримінувала хлопцям розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах. І ця ознака значно обтяжує вчинений ними злочин, адже за нього Кримінальним кодексом передбачено від 8 до 15 років позбавлення волі.

Проте Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області призначив їм 3 роки умовно. Так, обоє нібито розкаялися і допомагали слідству, але при передбаченому законом покаранні у 8-15 років, злочинців навіть не відправили до в'язниці. Згадайте, що Стерненека теж засудили за розбій із заволодінням 300 грн. На 7 років...

2. У квітні 2020 року двоє осіб, повнолітній і неповнолітній, побили до непритомності чоловіка у місті Вишневому на Київшині. Коли чоловік знепритомнів, вони його продовжували жорстоко бити. Злочинці забрали в нього одяг, окуляри загалом на понад 3 тисяч гривень.

При цьому, один із нападників, котрий був повнолітнім, раніше засуджувався за крадіжку і за розбій. Тобто фактично він є рецидивістом. Цього разу йому зі спільником також кваліфікували розбій. Покарання коливається від 7 до 10 років в'язниці.

Але Києво-Святошинський суд дав старшому нападнику 7 років позбавлення волі, а неповнолітньому – два роки умовно. Обидва визнали провину та розкаялися.

Але постає питання: чому рецидивіст отримує за побиття людини до непритомності стільки ж, скільки й Стерненко?

3. У листопаді 2018 року до таксиста у Львові підійшла родина громадян Таджикистану із малолітніми дітьми. Вони попросили його довезти їх до Карпат, де вони збиралися відпочити. Таксист виставив ціну у 400 доларів, проте родина погодилася.

Дорогою таксист зателефонував знайомому і розповів про родину з Таджикистану, у яких при собі чимало готіки. Врешті вони вирішили викрасти родину і вимагати з них гроші. Таксист витягнув з-під сидіння зброю, під дулом довіз туристів до обумовленого з товаришем місця, де їм натягнули поліетиленові пакети на голову і відвели до підвалу. Їх там тривалий час утримували, забрали майна на 168 тисяч грн, після чого хотіли відправити потягом до Києва.

Але один із членів родини зміг втекти і повідомити поліціянтів.

А тепер найцікавіше. За такі дії, кваліфіковані як розбій, незаконне позбавлення волі людини і незаконне поводження зі зброєю, таксисту дали аж... 2 роки умовно. Такий вирок ухвалив Ужгородський міськрайонний суд Закарпаття.

4. У липні 2018 року двоє чоловіків напали на людину, побили її, після чого почали погрожувати ножем. Вони вимагали віддати всі речі, в результаті обібравши його на 15 тисяч грн.

Потерпілий намагався втекти, але розбійники наздогнали його і побили до непритомності. Обом інкримінували розбій.

Гуманний Івано-Франківський міський суд хоч і дав нападникам 5 років позбавлення волі, проте звільнив їх від покарання, давши 3 роки умовно.

У цьому випадку були і каяття, і визнання вини, але 3 роки умовно за такий напад на людину... Самі посудіть про пропорційність.

5. У квітні 2019 року у Кропивницькому хлопець побачив на одному з дитячих майданчиків свою неповнолітню знайому, з якою останнім часом не спілкувався. Дівчина йшла до медичного коледжу.

Він перестрів її, дістав ніж і почав погрожувати. Після цього вдарив ножем (судячи з усього, не гострою частиною), забрав телефон, рюкзак і гроші. Коли дівчина просила повернути речі, той знову дістав ніж в почав бігти за нею.

Хлопцю інкримінували розбій, за що передбачено від 3 до 7 років. При цьому, він хоч і розкаявся, повернув майно, та повністю вину не визнав. Лише частково.

Але Кіровський районний суд, не менш гуманний за попередні, призначив обвинуваченому 1 рік позбавлення волі умовно. Як вважаєте, спокійно буде потерпілій жити й далі в місті, розуміючи, що нападник на волі?

Таких випадків можна знайти безліч.

Тобто в Україні готові відпускати під умовні терміни рецидивістів та тих, хто катує людей, однак саджати за грати за 300 гривень тих, хто не подобається Портнову,Татарову та Авакову.

Саме тому 9 березня українці знову зберуться на протест – цього разу перед з'їздом суддів, які хочуть обрати тих, хто дозволятиме їм таке свавілля – 4 нових членів Вищої ради правосуддя.

powered by lun.ua

Як фейковий Байден причетний до масштабної хакерської атаки на держсайти

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств, тимчасово недоступний також сайт держпослуг "Дія"...

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...

Відмазував Онищенка, підігрував Суркісам та їздив до президента: кого Рада суддів обрала для конкурсної комісії ВККС

На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів...

Банкову не влаштовує лідер конкурсу на керівника САП. Відбір зупинено

Після завершення співбесід на доброчесність конкурс на керівника САП знову зупинився. Від завершення етапу перевірки доброчесності минув цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів...

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...