4 лютого 2022, 12:29

Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати? – Драго Кос про зрив призначення керівника САП

Вчорашнє звернення незалежного члена конкурсної комісії по САП Драго Коса* до своїх ОПешних "колег" (включно з тими, які зірвали кворум):

"Це відбувається тому що їм сказали не приймати рішення, це зрозуміло абсолютно чітко. Ви думаєте, що ті люди, які сказали вам чи їм не затверджувати рішення вони роблять це, тому що люблять Україну?... Вони роблять це не для того щоб підтримати Україну, а щоб підтримати себе. Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати, що не дозволяють нам обрати голову САП? Що хочуть приховати?"

Прекрасне питання, правда?

У Зеленського немає жодної іншої причини блокувати призначення переможця, окрім як страх за власних корупціонерів: наприклад, Трухіна і Татарова.

До речі, ОПешна членкиня комісії Бусол заявляє, що в цьому конкурсі МВФ корумпує Україну. Весь шизофренічний меседж-боку Банкової можна прочитати тут.

Більше з виступу Драго Коса нижче за текстом:

"Ми ж бачимо, що пані Бусол зайняла принципову позицію, що вона не буде ходити, – це називається саботажем. Пан Гуджал теж заявляє, що не братиме участі у засіданні, до того як буде рішення апеляційного суду – це також саботаж.

Мені не подобається це говорити. Але як бачите, нас зараз вісім, з Томасом дев'ять. Але ми не можемо прийняти рішення, тому що два члени комісії не хочуть приймати рішення.

Не через те що вони справді вважають, що потрібне рішення апеляційного суду, чи спецперевірка. Це відбувається тому що їм сказали не приймати рішення, це зрозуміло абсолютно чітко...

Пан Романюк казав, що всіх любить. Я не всіх люблю, особливо тих, хто не дає прийняти остаточне рішення. Воно вже готове, але кінцевого рішення ще не прийнято.

Абсолютно чітко зрозуміло, що дехто з вас, можливо ті, кого зараз нема, вони очікують якогось чуда для того щоб скасувати результати нашої роботи.

Чому? Ви думаєте, що ті люди, які сказали вам чи їм не затверджувати рішення вони роблять це, тому що люблять Україну? Вони роблять це не для того щоб підтримати Україну, а щоб підтримати себе.

Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати, що не дозволяють нам обрати голову САП? Що хочуть приховати?...

Я думаю, що всіх нас чекають погані наслідки, це точно щодо України, тому що в України ще не буде деякий час голови САП. Але це буде погано для усіх членів комісії, бо те що ми робимо це сміхотворно.

Не варто ховатися за законами. Усі вміють читати їх. Ми можемо прочитати їх, наші друзі в країні можуть їх розтлумачити, судові процедури теж, спеціальні перевірки, і ми знаємо, що ви не праві. З правової точки зору все дуже чітко зрозуміло".

Так, звичайно, у нас було б рішення, якби ми змінили порядок голосування. Але ви б призначили кандидата, який точно не був би найкращим кандидатом. Це був би депутат, який би сидів як керівник".

* Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в рамках OECD, керуючий партнер у компанії RUR у сферах корпоративної доброчесності, запобігання корупції, судового аудиту тощо. У 2003-2011 році очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. А з 2004 по 2010 був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії.

Призначення керівника САП: Банкова підготувалася, доручивши Офіс генпрокурора прислузі Татарова

На завтра заплановане засідання конкурсної комісії з обрання керівника САП. Після вчорашніх закликів президента з великою вірогідністю воно таки відбудеться і є шанс отримати нового головного антикорупційного прокурора...

Як корумпантська частина ОП зривала наше кандидатство в ЄС

Щоб отримати позитивне рішення Євроради, адекватна частина влади вирішила показати хоч якийсь прогрес в антикорупції і проголосувати у ВРУ антикорстратегію...

Кандидатство в ЄС: які важливі реформи треба виконати, аби не зірвати єврошлях України

Одночасно із затвердженням статусу кандидата Брюссель висунув на адресу Києва вимоги щодо проведення реформ. Ми в ЦПК цей час адвокатували або ж моніторили кілька реформ із цього списку...

За вказівкою Зе: Уряд незаконним рішенням зриває конкурс на директора НАБУ і керівника САП одночасно

З ворогом зовнішнім, ніби, пауза, тож давайте повертатися до ворогів внутрішніх. Поки суспільство було сконцентроване на російських військах, Кабмін таємно рятував корупціонерів Зеленського, на старті зносячи конкурс на директора НАБУ (і підриваючи – на керівника САП)...

Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ через ОАСК

Офіс президента готує знесення конкурсу на директора НАБУ, оскільки на Банковій – істерика від експертів, делегованих міжнародними партнерами України...

Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати? – Драго Кос про зрив призначення керівника САП

Вчорашнє звернення незалежного члена конкурсної комісії по САП Драго Коса* до своїх ОПешних "колег" (включно з тими, які зірвали кворум): "Це відбувається тому що їм сказали не приймати рішення, це зрозуміло абсолютно чітко...