9 лютого 2022, 09:49

Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ через ОАСК

Офіс президента готує знесення конкурсу на директора НАБУ, оскільки на Банковій – істерика від експертів, делегованих міжнародними партнерами України.

В цьому конкурсі міжнародні експерти мають визначальний голос, саме тому Банкова готується знести весь конкурс (бо впливати на нього, як з САП, не зможе).

Якщо кортко, то Зеленський хоче прострочити рішення Кабінету Міністрів України про формування конкурсної комісії, щоб потім знести/підвісити весь процес через ОАСК.

В порядку денному сьогоднішнього засідання Уряду цього питання немає. Це значить, що для прийняття цього рішення залишається лише засідання в понеділок.

Чи знає про цей дедлайн влада? Точно знає – це пряма норма закону. Плюс ми окремо наголосили про це і Офісу Зеленського, і КМУ. Плюс окремо про це їм нагадали міжнародні партнери.

Тобто якщо рішення КМУ не буде найпізніше в понеділок, значить Банкова дала вказівку порушити закон, щоб підірвати конкурс на директора НАБУ.

"Геніальний" план полягає в цьому:

Крок 1. КМУ прострочує вказаний в законі термін формування комісії;

Крок 2. Потім через ОАСК зносять весь конкурс або, як мінімум, блокують забезпеченням позову.


Таймінг формування Кабміном конкурсної комісії з обрання Директора НАБУ – згідно з абз. 1 ч. 7 ст. 7 ЗУ "Про НАБУ" комісію має бути сформовано Кабміном не пізніше, ніж за 2 місяці до завершення повноважень Директора.

Ситника призначили 16.04.2015, а значить 15.04.22 – останній день його повноважень. Відповідно "за 2 місяці до завершення повноважень Директора" – це 15.02.22

Тобто, до 15 лютого Уряд має сформувати комісію.

Хто ж ці делеговані міжнародниками експерти, які викликали аж таку істерику в Офісі президента?

Повілас Малакаускасекс-директор Служби спецрозслідувань (правоохоронний антикорорган) в Литві та екс-директор Департаменту держбезпеки Литви. Має понад 20-річний досвід роботи на ТОП посадах в сфері безпеки, антикорупції в Литві.

Карен А. Грінавей – понад 22 роки була агентом та керівником слідчих груп ФБР. Спеціалізувалася на протидії міжнародній корупції та оргзлочинності з колишнього Радянського Союзу, Близького Сходу, Африки та Азії.

Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в OECD (ключова аналітична орг. країн G20). В 2003-2011 роках очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. З 2004 по 2010 рік був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії.

Особливо Банкова біситься з Драго Коса. Останній, нагадаю, також є членом конкурсної комісії з обрання керівника САП. В тій комісії він прямо звинуватив ОПешну частину комісії в підігруванні корупціонерам.

Кандидат в президенти України В. Зеленський: "Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам".

Для порівняння, Порошенко законно провів конкурс на директора НАБУ, за підсумками якого було призначено А.Ситника.

Кандидатство в ЄС: які важливі реформи треба виконати, аби не зірвати єврошлях України

Одночасно із затвердженням статусу кандидата Брюссель висунув на адресу Києва вимоги щодо проведення реформ. Ми в ЦПК цей час адвокатували або ж моніторили кілька реформ із цього списку...

За вказівкою Зе: Уряд незаконним рішенням зриває конкурс на директора НАБУ і керівника САП одночасно

З ворогом зовнішнім, ніби, пауза, тож давайте повертатися до ворогів внутрішніх. Поки суспільство було сконцентроване на російських військах, Кабмін таємно рятував корупціонерів Зеленського, на старті зносячи конкурс на директора НАБУ (і підриваючи – на керівника САП)...

Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ через ОАСК

Офіс президента готує знесення конкурсу на директора НАБУ, оскільки на Банковій – істерика від експертів, делегованих міжнародними партнерами України...

Мене весь час хвилює питання, що вони так сильно хочуть заховати? – Драго Кос про зрив призначення керівника САП

Вчорашнє звернення незалежного члена конкурсної комісії по САП Драго Коса* до своїх ОПешних "колег" (включно з тими, які зірвали кворум): "Це відбувається тому що їм сказали не приймати рішення, це зрозуміло абсолютно чітко...

Як фейковий Байден причетний до масштабної хакерської атаки на держсайти

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств, тимчасово недоступний також сайт держпослуг "Дія"...

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...