20 лютого 2024, 17:45

Чи погодиться комісія з відбору голови НАЗК грати в "підкилимні ігри" Банкової?

Від початку проведення незалежних конкурсів на посади керівників антикорупційних органів Банкова (спочатку – під Порошенком, а потім – під Зеленським) намагалася ці конкурси "хакнути".

Ми в Центрі протидії корупції (ЦПК) закладали в закони про антикорупційні інституції участь міжнародних експертів у відбіркових комісіях. Шантажувати таких експертів чи пропонувати їм хабарі – практично неможливий сценарій. Власна репутація коштує їм у рази дорожче.

Тому "хакати" владі цю систему було справді важко. І перші спроби були відверто невдалими.

Банкова "підсовувала" комісіям відверто зашкварних кандидатів. Після суспільної уваги до них подальший рух у конкурсі таких кандидатів ставав неможливим.

Банкова тягнула час. Згадайте конкурс на посаду керівника САП. Переможець Олександр Клименко ніяк не влаштовував владу. Через що його призначення затягнулося майже на два роки.

Але Банкова (хай там як) навчилася на своїх помилках. Це ми побачили на поточному конкурсі на голову НАЗК.

Конкурсна комісія оголосила шорт-лист кандидатів на голову НАЗК після фінальних співбесід. Це перше важливе рішення, а не формальна оцінка правильності заповнення заявки чи результатів проходження тестів.

З 24 кандидатів комісія пропустила далі 10. Повний список допущених ми опублікували тут.

Проте жодних аргументів, чому той чи інший кандидат не пройшов – ми не побачили.

На жаль, обговорення кожного кандидата комісія провела кулуарно, а не публічно. Тому ми зовсім не розуміємо аргументів та мотивів кожного члена комісії по кожному кандидату.

На цьому етапі конкурсу – це ризик. Проте, якщо такого відкритого обговорення не буде за підсумками фінальних співбесід – це стане катастрофою. Адже підірве довіру до фінального рішення цієї комісії.

Професійна компетентність кандидатів та виключно публічне обговорення цього етапу – єдиний рецепт успіху цього конкурсу. Тож відсутність публічного обговорення означатиме, що влада зламала не тільки цю комісію і конкурс, а і всю систему відбору за участі міжнародників.

Сьогодні українська частина комісії – це освітянки Алла Івановська, Наталія Оніщенко та Тетяна Цувіна.

Вони невідомі широкому загалу. І їхній єдиний шанс показати, що діють вони без вказівок із Банкової – погодитися на таке відкрите публічне обговорення кожного, хто дійде до фіналу співбесід.

Фінальні співбесіди відбудуться на вихідних. Після цього комісія проведе останні обговорення та фінальне голосування.

Тож імʼя нового голови НАЗК ми ймовірно дізнаємося вже в найближчі тижні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф?

Схоже, що СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф Виглядає, що СБУ підігрує звільненому судді Богдану Львову, у якого журналісти СХЕМ знайшли російський паспорт...

Відмазати ''слугу крипти'': як суддя ВАКС Ткаченко рятує нардепа Одарченка після підігрувань Коломойському

Суддя Вищого антикорсуду (ВАКС) Олег Ткаченко знову нагадав про себе. У минулу п'ятницю він частково скасував підозру колишньому "слузі народу" Андрію Одарченку...

Мовчання Банкової. Чому президент ігнорує петицію про "правки Лозового-Іонушаса"

1 лютого суд у Чернівцях закрив справу про спробу незаконного вивезення чоловіків призовного віку до Румунії (за 3-6 тис. дол.). Одного з організаторів затримали – йому загрожувало від 7 до 9 років ув'язнення з конфіскацією...

Чи погодиться комісія з відбору голови НАЗК грати в "підкилимні ігри" Банкової?

Від початку проведення незалежних конкурсів на посади керівників антикорупційних органів Банкова (спочатку – під Порошенком, а потім – під Зеленським) намагалася ці конкурси "хакнути"...

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Один з підозрюваних – досі при посаді

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Вчора був суд по Діючому керівнику профільного департаменту Міноборони – Нахкуру...

Офіс Зеленського злякався петиції про скасування "правок Лозового-Іонушаса"

Офіс Зеленського відмовився реєструвати петицію з вимогою скасувати "правки Лозового-Іонушаса". Ще в пʼятницю ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) подали від мого імені відповідну петицію на сайт президента...