5 серпня 2010, 22:29

Депутатський запит про Шинкаренка і про моніторинг Інтернету

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

щодо законності моніторингу українського інтернет-простору

Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою УкраїниГолові Служби безпеки України

п. Валерію Хорошковському

Генеральному прокурору України

п. Олександрові Медведьку

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

щодо законності моніторингу українського інтернет-простору

Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою України

Шановний Валерію Івановичу та Олександре Івановичу!

Наприкінці липня 2010 року співробітниками Служби безпеки України, Генеральної прокуратури та прокуратури м. Києва здійснено ряд заходів, спрямованих на обмеження інтернет-активності громадянина України Олега Шинкаренка.

Ці події викликали значний суспільний резонанс та серйозну критику на адресу очолюваних Вами установ. У численних публікаціях, заявах правозахисних організацій ставиться під сумнів законність та доцільність дій СБУ щодо моніторингу інтернет-діяльності українських громадян, а заходи шодо пана Шинкаренка називають незаконним та необг'рунтованим втручанням СБУ та прокуратури у приватне життя громадянина. Окремі експерти також вказують на те, що така діяльність відволікає СБУ та прокуратуру від виконання інших – пріоритетніших – завдань, як от протидія загрозам національній безпеці України, боротьба з корупцією, організованою злочинністю.

Така гостра публічна дискусія вимгає докладних пояснень з боку СБУ та прокуратури. У зв'язку з цим, з метою забезпечення прав громадян та керуючись ст. 34, 86 Конституції України, ст. 6 Закону України "Про статус народного депутата", прошу надати інформацію з таких питань:

1. Чи провадяться будь-які процесуальні дії щодо громадянина України Шинкаренка Олега Івановича, 1976 р.н.? Якщо так, вкажіть підстави для таких дій та надайте копії усіх процесуальних документів, що їх стосуються.

2. На підставі якого документа (рішення, наказ тощо) провадилися оперативно-розшукові заходи щодо зазначеного громадянина? Надайте копію документа.

3. Прошу надати копію документа (розписка, зобов'язання тощо), складеного громадянином Шинкаренком під час виклику до слідчого відділу прокуратури м. Києва 30 липня 2010 р.

4. Якими критеріями, методиками та науково-практичними рекомендаціями керувалися уповноважені особи при визначенні сайту http://singing-foot.livejournal.com/ як такого, що містив погрози на адресу Президента України? Надайте копії таких документів.

5. На яких підставах та за якими принципами СБУ здійснює моніторинг Інтернету? Які конкретно злочини чи загрози є предметом такого моніторингу? Які підрозділи СБУ здійснюють цей моніторинг?

6. Чи виявлялися в ході такого моніторингу порушення законодавства? Якщо так, які санкції застосовувалися у таких випадках до порушників закону?

7. Чи проводився Службою безпеки України аналіз ефективності такого моніторингу? Якщо так, надайте результати такого аналізу.

Покладаюся на те, що докладна відповідь на ці запитання прояснить для громадськості принципи роботи Ваших установ у даній сфері, а також сприятиме довірі в суспільстві до СБУ та прокуратури.

Прошу надати відповідь у визначені Законом терміни.

З повагою,

Андрій Шевченко

Канада. Надзвичайний і повноважний шанс послужити країні

У моє життя Канада прийшла разом з українською незалежністю. Був грудень 91-го, і Фастів, у якому я виріс, ішов на референдум під Квітку Цісик, касету з якою Тато привіз зі свого першого закордонного відрядження до Канади...

Відкриваємо Комітети: доля районів у Києві – прямо зараз, у прямому ефірі

Сьогодні продовжимо відкривати Парламент: програма USAID "Рада" робить пряму трансляцію засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування...

Рада і ''РАДА''

Приступив до виконання обов'язків директора програми "Рада". Це масштабний проект американської допомоги Україні. Цілі – ефективний парламент, парламентський контроль над виконавчою владою, боротьба з корупцією...

Про "регіоналів", Тігіпка і "Демплатформу"

Вчора разом з Лесею Оробець, Андрієм Павловським і Сашею Бригінцем підписали відкритий лист до "регіоналів". Пропозиція проста – не підтримувати "яструбів" і не голосувати за Клюєва-прем'єра...

Закон про псевдо-амністію: Піррова перемога Януковича

У 279 році до нашої ери під Аускулумом цар Пірр у виснажливій битві розбив ворожу римську армію. Здобив це ціною таких втрат, що у відповідь на привітання пророче мусив сказати: "Ще одна така перемога і я залишуся без війська"...

Молитва Матері Терези (навіяно Різдвом)

Я просила Бога забрати мою гординю, і Бог відповів мені – ні. Він сказав, що гординю не забирають – від неї відрікаються. Я просила Бога вилікувати мою прикуту до ліжка дочку...