5 липня 2013, 01:01

10 аргументів на користь Закону про свободу мирних зібрань

Ми зареєстрували в Раді складний і неймовірно важливий закон – "Про свободу мирних зібрань".

Чому він важливий? Бо це наш шанс зберегти для скривджених і обкрадених людей одне з останніх прав, що все ще залишаються, – вийти на вулицю.

Чому це важливо саме зараз? Бо влада на очах закручує гайки.

По-перше, з кожним тижнем отримуємо все абсурдніші судові рішення. Маразматична судова заборона будь-яких мирних зборів на вулицях Банковій та Лютеранській показує, куди ми рухаємося.

По-друге, корумповані мери і зганьблені губернатори продовжують штампувати свої місцеві положення і розпорядження, якими на власний розсуд встановлюють свої обмеження для протестів. Самодіяльність місцевих самодурів, які оберігають спокій президентського Межигір'я, – чудовий приклад для наслідування, правда?

Якщо так піде далі, то "більше трьох" ми з вами зможемо збиратися хіба на футболі чи на концертах. Iгнорувати все це – обманювати себе і допомагати репресивній машині.

Разом з іншими авторами закону я вірю, що зможемо провести через Раду якісний, європейський закон. Ми віримо, бо нам це уже вдавалося з іншими законами – "Про доступ до публічної інформації", "Про громадські об'єднання", про заборону реклами тютюну.

Нам життєво важливо у цьому законі якісно виписати кожну кому. Тому чекаємо на зауваження, з якими скрупульозно працюватимемо до другого читання.

А для початку – наші 10 аргументів на користь закону про свободу мирних зібрань:

1. Законопроект є пакетним рішенням – це не лише новий спеціальний закон, а і зміни до 9 існуючих законів, зокрема, до Кодексу адміністртивного судочинства, Кодексу про адміністративні правопорушення, Закону "Про міліцію".

2. Ухвалення закону буде виконанням рішення Європейського суду з прав людини у справі "Вєренцов проти України" від 11.05.2013.

3. Проект скасовує відповідальність за ст. 185-1 та 185-2 Кодексу про адмінправопорушення, які сьогодні застосовують для штрафу або арешту організаторів мирних зборів.

4. Закон встановлює чіткий і вичерпний перелік підстав для обмеження мирних зібрань, що має покласти край необг'рунтованим судовим заборонам.

5. Закон передбачає, що неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про мирні збори не є підставою для їх заборони.

6. Проект передбачає можливість спонтанних зібрань відповідно до європейських стандартів.

7. Закон гарантує право на контрзібрання.

8. Проект покладає на владу "позитивні зобов'язання" гарантувати безпечне проведення мирних зібрань.

9. Закон передбачає окрему статтю про гарантії для роботи журналістів під час проведення мирних зібрань.

10. Закон виключає можливість застосовувати для заборони мирних зборів Указ Президії Верховної Ради СРСР "Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних і походів і демонстрацій", прийнятого у 1988 та актів місцевого самоврядування.

powered by lun.ua

Канада. Надзвичайний і повноважний шанс послужити країні

У моє життя Канада прийшла разом з українською незалежністю. Був грудень 91-го, і Фастів, у якому я виріс, ішов на референдум під Квітку Цісик, касету з якою Тато привіз зі свого першого закордонного відрядження до Канади...

Відкриваємо Комітети: доля районів у Києві – прямо зараз, у прямому ефірі

Сьогодні продовжимо відкривати Парламент: програма USAID "Рада" робить пряму трансляцію засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування...

Рада і ''РАДА''

Приступив до виконання обов'язків директора програми "Рада". Це масштабний проект американської допомоги Україні. Цілі – ефективний парламент, парламентський контроль над виконавчою владою, боротьба з корупцією...

Про "регіоналів", Тігіпка і "Демплатформу"

Вчора разом з Лесею Оробець, Андрієм Павловським і Сашею Бригінцем підписали відкритий лист до "регіоналів". Пропозиція проста – не підтримувати "яструбів" і не голосувати за Клюєва-прем'єра...

Закон про псевдо-амністію: Піррова перемога Януковича

У 279 році до нашої ери під Аускулумом цар Пірр у виснажливій битві розбив ворожу римську армію. Здобив це ціною таких втрат, що у відповідь на привітання пророче мусив сказати: "Ще одна така перемога і я залишуся без війська"...

Молитва Матері Терези (навіяно Різдвом)

Я просила Бога забрати мою гординю, і Бог відповів мені – ні. Він сказав, що гординю не забирають – від неї відрікаються. Я просила Бога вилікувати мою прикуту до ліжка дочку...