Андрій Шевченко Журналіст, громадський активіст, народний депутат 5-7 скликань. Директор програми "Рада"

10 аргументів на користь Закону про свободу мирних зібрань

05 липня 2013, 01:01

Ми зареєстрували в Раді складний і неймовірно важливий закон – "Про свободу мирних зібрань".

Чому він важливий? Бо це наш шанс зберегти для скривджених і обкрадених людей одне з останніх прав, що все ще залишаються, – вийти на вулицю.

Чому це важливо саме зараз? Бо влада на очах закручує гайки.

По-перше, з кожним тижнем отримуємо все абсурдніші судові рішення. Маразматична судова заборона будь-яких мирних зборів на вулицях Банковій та Лютеранській показує, куди ми рухаємося.

По-друге, корумповані мери і зганьблені губернатори продовжують штампувати свої місцеві положення і розпорядження, якими на власний розсуд встановлюють свої обмеження для протестів. Самодіяльність місцевих самодурів, які оберігають спокій президентського Межигір'я, – чудовий приклад для наслідування, правда?

Якщо так піде далі, то "більше трьох" ми з вами зможемо збиратися хіба на футболі чи на концертах. Iгнорувати все це – обманювати себе і допомагати репресивній машині.

Разом з іншими авторами закону я вірю, що зможемо провести через Раду якісний, європейський закон. Ми віримо, бо нам це уже вдавалося з іншими законами – "Про доступ до публічної інформації", "Про громадські об'єднання", про заборону реклами тютюну.

Нам життєво важливо у цьому законі якісно виписати кожну кому. Тому чекаємо на зауваження, з якими скрупульозно працюватимемо до другого читання.

А для початку – наші 10 аргументів на користь закону про свободу мирних зібрань:

1. Законопроект є пакетним рішенням – це не лише новий спеціальний закон, а і зміни до 9 існуючих законів, зокрема, до Кодексу адміністртивного судочинства, Кодексу про адміністративні правопорушення, Закону "Про міліцію".

2. Ухвалення закону буде виконанням рішення Європейського суду з прав людини у справі "Вєренцов проти України" від 11.05.2013.

3. Проект скасовує відповідальність за ст. 185-1 та 185-2 Кодексу про адмінправопорушення, які сьогодні застосовують для штрафу або арешту організаторів мирних зборів.

4. Закон встановлює чіткий і вичерпний перелік підстав для обмеження мирних зібрань, що має покласти край необг'рунтованим судовим заборонам.

5. Закон передбачає, що неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про мирні збори не є підставою для їх заборони.

6. Проект передбачає можливість спонтанних зібрань відповідно до європейських стандартів.

7. Закон гарантує право на контрзібрання.

8. Проект покладає на владу "позитивні зобов'язання" гарантувати безпечне проведення мирних зібрань.

9. Закон передбачає окрему статтю про гарантії для роботи журналістів під час проведення мирних зібрань.

10. Закон виключає можливість застосовувати для заборони мирних зборів Указ Президії Верховної Ради СРСР "Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних і походів і демонстрацій", прийнятого у 1988 та актів місцевого самоврядування.

powered by lun.ua
Коментарі — 14
ya-ya79 _ 10.07.2013 14:10
IP: 91.193.166.---
Ми вільні збиратися вільно.
Шевченко – змія.
Mike Lebed _ 05.07.2013 12:21
IP: 93.73.52.---
10 КОНТРаргументів проти Закону про НЕсвободу протестів

Мушу відповісти на тези депутата-підписанта законопроекту Андрія Шевченка, який вчора зареєстрував вбивчий для свободи мирних зібрань в Україні так званий "законопроект Януковича-Захарченка-Ставнійчук" під номером 2508а. Маю надію, що видання УКРАЇНСЬКА ПРАВДА все це перепублікує.

Дивіться посилання на моїй фейсбук-сторінці.
Остап1 _ 05.07.2013 10:41
IP: 89.209.4.---
"Герои" которые захищають мирные собрания содомитов

В защиту содомии выступил глава парламентского комитета по вопросам евроинтеграции Григорий Немыря ("Батькивщина"):
"Я напомню, что это – антидискриминационный законопроект, как бы его ни называл лидер фракции ПР. И нам необходимо принять его на текущей неделе". Поддерживает содомию Николай Томенко и многие однопартийцы по Батькивщине

Выполняет обязательства и г-н Рыбак: "...заваливать проект я не хочу. Я ищу голоса... Надеюсь, в сентябре мы вернемся к этому вопросу"

Арсений Яценюк ушел от ответа: "Наша позиция будет высказана во время рассмотрения данного законопроекта..."

УДАР принял решение полным составом поддержать закон об легализации содомии в Украине (т.е. законопроект 2342).
Омбудсмен Валерия Лутковская так же АКТИВНО защищает права содомитов
lara zabara _ 05.07.2013 10:21
IP: 95.215.36.---
Ljuba Markovets:
lara zabara:
А,скажіть,шановний все ще,пан Шевченко!А чому Ви особисто був відсутній у ВР,КОЛИ ГОЛОСУВАЛИ ЗА ВІДМІНУ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ?
inshi vashi dopusu – ne tsikavi
ой-ой-ой...це ж така "авторитетна"мадам Брошкіна заявила...як сказала колись Коко Шанель,а тоді наш "Папа" повторив:"мені начхати на те,що ви про мене думаєте,я про вас не думаю взагалі":))))
ганна_ахметова _ 05.07.2013 10:03
IP: 93.74.80.---
Ljuba Markovets:
lara zabara:
А,скажіть,шановний все ще,пан Шевченко!А чому Ви особисто був відсутній у ВР,КОЛИ ГОЛОСУВАЛИ ЗА ВІДМІНУ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ?
inshi vashi dopusu – ne tsikavi
а ваш нецікавий навіть цей
ганна_ахметова _ 05.07.2013 10:02
IP: 93.74.80.---
trakt:
adti:
Пане Андрій, дозволю собі один коментар не по суті проблеми – немає у нас губернаторів! Чи я помиляюся?
Ви помиляєтесь – вже є не лише губернатори, а й комісари. Зараз при владі в Україні люди, які відносяться до українців так само і так само зневажають українців, як Губернатор Генерал-губернаторства – Ганс Франк чи рейхскомісар України Еріх Кох.
справжні донецько-фашистські окупанти
trakt _ 05.07.2013 09:45
IP: 46.201.76.---
adti:
Пане Андрій, дозволю собі один коментар не по суті проблеми – немає у нас губернаторів! Чи я помиляюся?
Ви помиляєтесь – вже є не лише губернатори, а й комісари. Зараз при владі в Україні люди, які відносяться до українців так само і так само зневажають українців, як Губернатор Генерал-губернаторства – Ганс Франк чи рейхскомісар України Еріх Кох.
adti _ 05.07.2013 09:32
IP: 194.44.253.---
Пане Андрій, дозволю собі один коментар не по суті проблеми – немає у нас губернаторів! Чи я помиляюся?
Nick Atamaniuk _ 05.07.2013 09:04
IP: 77.120.24.---
У пана Андрія хочу запитати, а хто його буде виконувати?!!! У цій державі Конституцію Україна, яка відповідає усім європейським стандартам, ігнорують. Сьогодні я ВАМ увечері усі пункти розкритикую. ПРосто ПРодемонструю, як ґедлюють та виконують дані закони на пракитиці.
nikolya _ 05.07.2013 08:41
IP: 95.135.96.---
Влада буде не в захваті від такого проекту закону. Але його треба приймати задля розвитку демократії в Україні за європейськими стандартами і повноцінного контролю влади суспільством. Цей закон буде запобіжником у випадку протиправних дій з боку влади. Як нинішньої так і в майбутньому... Дуже важливо, аби під час голосування цього проекту закону у сесійній залі знаходилися всі народні депутати, принаймні від опозиції. А це для неї все ще є великою дисциплінарною проблемою. Якщо регіонали з комуністами завалять цей закон, це буде приводом вважати їх антидемократичними політичними структурами, які працюють не на демократичний розвой України, а на огидний авторитаризм. Виборець, у цьому випадку, має зробити адекватні висновки...
lara zabara _ 05.07.2013 07:42
IP: 95.215.36.---
А,скажіть,шановний все ще,пан Шевченко!А чому Ви особисто був відсутній у ВР,КОЛИ ГОЛОСУВАЛИ ЗА ВІДМІНУ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ?
wrong10 _ 05.07.2013 07:37
IP: 46.211.124.---
ще одна пісюлька-"важливий закон – "Про свободу мирних зібрань"...А Рада прийме????????
Xarlan2 _ 05.07.2013 01:45
IP: 31.31.120.---
Щоб ви не приймали,хороші закони,чи не дуже,вониу нашій феодальній краіні невиконуються.У нас виконується тільки одне,здирання податків і то у простих громадян.Всі ці ваші писульки,до "лампочки".Я навіть незнаю кому ви це все пишете,ніхто невірить і небуде вірити.Що було зроблено за останні 3 роки хорошого,для простих людей,для малого та середнього бізнесу,для хворих дітей,для пенсіонерів і т.д?Тут тільки одна відповідь нічогісінько.І ви так званні"слуги народу",перші начхали на ті закони,які самі і приймаєте.Для вас Украіна "резервуація" для наживи.
MK21 _ 05.07.2013 01:32
IP: 91.202.240.---
автор сам собі суперечить
з одного боку ПР порушує все що можна порушити, а з іншого тут раптом, якщо станеться чудо і закон приймуть, почне толерантно відноситися до мирних зібрань...
та янукович що новин не нивиться? ще позавчора в Єгипті був інший президент, а тут в результаті "мирного зібрання" може унітаз під ногами захитатися... нема дурних.

виглядає на випускання пару... прийшли селяни з вилами до пана, а він їм закон про мирні зібрання...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter