Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

20 стільців. ''Вранці – голоси; ввечері – справи''

03 жовтня 2017, 20:13

Я хочу пояснити людям, що сталося сьогодні у Верховній Раді під час голосування за Проект закону про внесення змін до процесуальних кодексів України N6232.

Майже тиждень у парламенті працювали лише депутати фракції "Батьківщини", "Самопомічі" та позафракційні, які намагалися виправити ту нову судову "реформу" під пана Президента, яка була подана до парламенту. 5000 поправок та найдовша редакція законопроекту в історії України з, мабуть, найбільшою кількістю контраверсійних положень.

Свої вимоги та застереження до законопроекту подали не лише депутати, але й адвокати, юристи, медіатори, громадські експерти: фундація DEJURE, Реанімаційний пакет реформ, Центр політико-правових реформ, представники кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!", Центр протидії корупції та Асоціація правників України.

Ці вимоги були надважливими: ми намагались зберегти відкритість судового процесу, його змагальність, доступ до правосуддя (хоч яке воно не є), доступність судових витрат для громадян, автоматизоване формування колегій суддів, відсутність зловживань і ручного управління судами і процесом. Більшість з наших вимог – банально відкинуті. Не для цього Президент подав законопроект.

...Незалежний суд – це, як філософський камінь, для молодої демократії. Це та інституція, яка здатна перетворювати безнадію, свавілля та беззаконня – на справедливість, на єдині правила для всіх та єдину відповідальність за порушення. Хіба ми не розуміємо, що без незалежного суду не будуть рухатися жодні інші реформи?

Утім, вже не вперше в українській політичній історії, Президент держави вирішив не запроваджувати незалежні суди, а підпорядкувати їх собі та контролювати їх рішення і дії.

Президент пропонує закрити доступ до суду, надати старим підконтрольним суддям "на гачку" необмежені повноваження, зберегти за собою телефонне право для отримання потрібних судових рішень.

Те, що зараз влада називає "судової реформою Порошенка", раніше називалося "диктаторськими законами Януковича".

- – -

За 3 роки цієї Ради ми бачили багато зрежисованих голосувань за домовленості та за хабарі. Були і "пожежні машини" і "обмін посадами", але це голосування мені болить особливо.

Не тому, що кнопкодавство чи порушення регламенту, ні. Не тому, що тисячу зловживань та норм, які унеможливлять правосуддя, залишилися в кодексах.

Причина і іншому.

Розумієте, через величезну кількість зауважень до норм законопроекту, коаліція ніяк не могла зібрати голосів. А замість дискусії, врахування вимог юридичної спільноти та опозиції та вилучення ганебних положень з кодексів, коаліція вирішили зібрати голоси від депутатів Опозиційного блоку.

"За" законопроект N6232 сьогодні проголосувало 20 депутатів від Опоблоку. А голоси Опоблоку мають свою ціну.

Цього разу, ціна занадто висока навіть для пана Президента та його фракції: це закриття "майданівських" справ та справ проти депутатів від Опоблоку і їх колишніх колег-регіоналів.

Консенсус між БПП, Народним Фронтом та Опоблоком досягнуто завдяки декільком поправкам.

Головна – поправка #109 до КПК депутата від Радикальної партії Андрія Лозового.

Ця поправка для Опоблоку, яка подана чужими руками – через їх союзника – Радикальну партію, а саме через пана Лозового, чия репутація і так добряче підмочена після подання про зняття недоторканності і звинувачень у незаконному збагаченні, та після вивчення його багато мільйонної декларацію зі святими мощами, годинниками й іконами. Йому особисто дана правка буде ой як у нагоді.

Це поправка, яка "знімає з крючка" колег з ОппоБлоку, а також колишніх регіоналів, на яких були відкриті кримінальні справи, унеможливлює ефективну роботу НАБУ по "майданівським" злочинам, бо зменшить строки розслідування таких справ з 2, 3, 5 років залежно від категорії справи – до 3 чи 6 місяців!

Пан Лозовий та його друзі-регіонали пропонують за допомогою цієї правки – по суті можливість закрити "майданівські" справи та справи по друзям Януковича і іншим депутатам колишнім регіоналам.

Під час розгляду законопроекту цю поправку депутати збили цю поправку, але потім голова комітету повернув її разом з іншими 50-поправками, номер яких озвучив з голосу за секунду до голосування.

Що ж робити далі?

Ми будемо вимагати скасування результатів даного голосування, вказуючи на порушення Регламенту та Конституції України. Ми будемо вимагати від Президента не підписувати закон та повертати його з вимогою скасувати дану норму.

Ми будемо битися усіма можливими шляхами проти поправок Опозиційного Блоку та пана Лозового, які можуть звільнити від відповідальності вбивць Небесної Сотні та інших злочинців.

Але нам треба ваша допомога. Бо тільки разом ми можемо зупинити ці торги на кістках та це цинічне свавілля.

Бо це питання не можна замовчати і заговорити на ефірах. Про нього не можна забути. Про це має знати кожен.

Ви питаєте: "Чому злочинці не сидять за ґратами?" Ось чому, друзі.

Бо вони – при владі.


----

* Додатково по суті поправки пана Лозового:

У змінах до статті 219 КПК пропонується вважати початком строку досудового розслідування НЕ момент повідомлення про підозру, а момент реєстрації інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Цей крок матиме катастрофічні наслідки, оскільки зменшить строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років залежно від категорії справи – до 3 чи 6 місяців. Таким чином, кількість відмов у початку розслідування при неочевидних злочинах значно збільшиться, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати ці злочини так швидко, та й не можуть це зробити.

Ці зміни унеможливлять ефективну роботу НАБУ та розслідування "майданівських" справ і справ щодо злочинів колишніх високопосадовців.

+Зміни до статей 242-244, 332 КПК передбачають, що тепер тільки суд зможе призначати експертизу. Це означає, що сторона захисту позбавляється свого права залучати експертів на договірних засадах, а сторона обвинувачення буде змушена чекати на дозвіл суду, щоб провести експертизу. Такий крок є порушенням принципу змагальності.

+Зміни до статей 303, 307 повертають до життя норми КПК 1960 р. щодо можливості оскарження до слідчого судді рішення (повідомлення) про підозру. Такий крок дозволить судам блокувати будь-яке кримінальне розслідування. Ця норма породить нові корупційні ризики при розслідуванні кримінальних проваджень.

Коментарі — 21
Василь Таранович _ 04.10.2017 08:39
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Во как хох/лов торкнуло на пенсиях, и про майдан вспомнили!
Ти давно "тронутий", і куди санітари дивляться?
Василь Таранович _ 04.10.2017 08:37
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Вольдемар Місцевий:
треба збирати людей на Майдан! іншого виходу не бачу!
- без печеньков не выйдет народ – нет рефлекса!
Рефлекси бувають тільки у монгольських степових вонючих собак,які ще встановив такй собі кацапський академік Павлов. Свої досліди він проводив на таких Семижоповах як ти,скотиняка.
Василь Таранович _ 04.10.2017 08:32
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
valsh01:
Oleksander Matvienko:
Опозиція – теж влада.
Так и народ – тоже власть (Ст.5. Носителем суверенитета и единственным источником власти в Украине является народ). Так что за то, что две с половиной сотни козлов голосуют против народа, к самим себе претензии? Или, всё таки, к ним в первую очередь?
Ты холоп бендеровский – выучил мовю!?
- ответишь за это гнида!
А ти чий холоп монгольський будеш? Часом не плюгавого карлика пуйла підданий?
Petras Rebokov:
Вольдемар Місцевий:
треба збирати людей на Майдан! іншого виходу не бачу!
- без печеньков не выйдет народ – нет рефлекса!
Василь Таранович _ 04.10.2017 08:31
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
valsh01:
Oleksander Matvienko:
Опозиція – теж влада.
Так и народ – тоже власть (Ст.5. Носителем суверенитета и единственным источником власти в Украине является народ). Так что за то, что две с половиной сотни козлов голосуют против народа, к самим себе претензии? Или, всё таки, к ним в первую очередь?
Ты холоп бендеровский – выучил мовю!?
- ответишь за это гнида!
А ти чий холоп монгольський будеш? Часом не плюгавого карлика пуйла підданий?
Василь Таранович _ 04.10.2017 08:27
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Россия сократила внешний долг до 50 миллиардов долларов, Резервный фонд увеличился до 1 триллиона рублей, Фонд национального благосостояния достиг 4.5 триллиона рублей.
- украинцы а нетерпением ждут развала России с 2014 года...
Кацапський козловод,монголія скоротила зовнішній борг тому,що цій нікчемній мокшанській недоімперії більше ніхто не позичає грошей,а інвестори давно накивали п'ятами.Отак і пиши правду,скотиняка.
meua _ 04.10.2017 06:30
IP: 35.190.198.---
Вся эта "гвардия" имени Л-ка – свора мошенников-торгашей, которые в открытую наживаются на доверии людей. Обычное имя таким – "политичні хвойди".
Батькивщина заявила об оспаривании "пенсионной реформы", эта "судебная реформа" намного страшнее.
Нужно остановить этих бандитов и воров от политики!
Igor Kvilinsky _ 04.10.2017 01:56
IP: 91.227.180.---
Нажаль ці методи – битися – не дадуть нічого. Нажаль. На тому боці немає ні честі, ні совісті, ні моралі. Про мораль це вже занадто. Там таке поняття не існує, цю мерзоту можна лишень знищити. Іншого не буде.
Olexandr Chiba _ 04.10.2017 00:01
IP: 77.122.97.---
borodinn:
Альона Шкрум
але це голосування мені болить особливо.
==
Альонушка
в твоєму інтіресном положенії не можна хвилюватися
це погано впливає на ембріон...))
Мразота! Час хвилюватися скоро тобі прийде. Будеш зі своїми хазяями п'ятий кут шукати.
Mykola Fedoriy _ 03.10.2017 22:13
IP: 46.118.141.---
Зараз через кілька вибухів на військових артскладах знищені майже всі запаси боєприпасів...Чому такі місця стратегічні об'єкти збкрігання стратегічних боєприпасів не охороняються?...Це втрата боєздатності та маьеріальні втрати держави на мільярди...Хто відповість за ці злочини і халатність?...Знову волонтери будуть збирати кошти на боєприпаси з простих громадян?...
Mykola Fedoriy _ 03.10.2017 22:01
IP: 46.118.141.---
Найбільше на 45% підвищили виплати тим, що офіційно ніде не працювали і не мали пенсійного стажу...Зараз такі
також мають майже мінімальну пенсію та мабуть сміються з працюючих лохів з 40- річним стажем...От так!...Чи варто тоді взагалі платити в пенсійеий фонд?...
Mykola Fedoriy _ 03.10.2017 21:55
IP: 46.118.141.---
З великоі пенсійноі хмари буде малий грошовий дощ...
borodinn _ 03.10.2017 21:22
IP: 35.187.20.---
короткая версия

youtube.com/watch?v=ob6L0yPP0TE

.
borodinn _ 03.10.2017 21:18
IP: 35.195.70.---
Альонушка

youtube.com/watch?v=zPZb7sCUMWs

учісь у нашіх друзей как бороться в парламенте
borodinn _ 03.10.2017 21:11
IP: 35.190.221.---
Альона Шкрум
але це голосування мені болить особливо.
==
Альонушка
в твоєму інтіресном положенії не можна хвилюватися
це погано впливає на ембріон...))
borodinn _ 03.10.2017 21:02
IP: 104.197.121.---
Зрада...!!!!

Позор...!!!

Ганьба...!!!

Суку на Гіляку...!!

пенсійну реформу прийнято... (((
вана обіцяла не допустити геноциду українців... ((((
-Vesna- _ 03.10.2017 20:59
IP: 35.195.195.---
Ми будемо вимагати скасування результатів даного голосування, вказуючи на порушення Регламенту та Конституції України. (с)

... ну Президент звісно на такі аргументи поведеться...
Регламент Ради особливо. Скільки законів прийнято відповідно до регламенту в принципі?
А Конституція в нас так місцями виписана – що там хто завгодно знайде свою правду.
Вольдемар Місцевий _ 03.10.2017 20:54
IP: 46.173.127.---
треба збирати людей на Майдан! іншого виходу не бачу!
Mykola Fedoriy _ 03.10.2017 20:44
IP: 46.118.141.---
Народ вибирає та приводить еліту до влади, шоб та писала закони та керувала державою на благо народу...Але біда в тому, що грошовиті олігархи купляють з патрохами цю продажну еліту, яка в Украіні працює на олігархів...А хто не хоче, того в Качанівку...
Andrey Kononenko _ 03.10.2017 20:37
IP: 188.163.73.---
Oleksander Matvienko:
Опозиція – теж влада.
Да, оппоблок – он такой.
valsh01 _ 03.10.2017 20:35
IP: 62.16.5.---
Oleksander Matvienko:
Опозиція – теж влада.
Так и народ – тоже власть (Ст.5. Носителем суверенитета и единственным источником власти в Украине является народ). Так что за то, что две с половиной сотни козлов голосуют против народа, к самим себе претензии? Или, всё таки, к ним в первую очередь?
Oleksander Matvienko _ 03.10.2017 20:27
IP: 188.231.190.---
Опозиція – теж влада.
ONLINE
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter