Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ЦВК: закон суворий, але змінюється за годинку

18 вересня 2018, 18:35

"Коаліція" в порушення усіх можливих положень про Регламент – тільки що прокнопкодавила Законопроект, щоб збільшити кількість членів ЦВК з 15 – до 17 осіб.

Нагадаю вам історію ЦВК: по закону саме Президент вносить у Верховну Раду новий склад ЦВК, де має бути представництво усіх фракцій парламенту.

Президент 2 роки тримав нелегітимний склад ЦВК, і таке подання не подавав. А головою ЦВК від Порошенка – залишався пан Охендовський, що отримував гроші з чорної бухгалтерії партії регіонів.

Через 2 з половиною роки Президент подав неконституційне подання, де "забув" виконати закон та внести представників фракції "Батьківщина".

Потім – вніс нове подання, де кандидатів було більше, аніж місць в ЦВК, і знову із порушенням закону та Резолюції ПАРЄ щодо представництва всіх фракцій в органі.


Три місяці в Адміністрації Президента ламають голову, що його дідька робити, і як же так всіх провести і залишити свою більшість в ЦВК і типу так, щоб інші фракції, які членів ЦВК не отримують, не дуже так ґвалтували і до ПАРЄ звертались.

От проблема: Президентські забаганки та пропорційне представництво від кожної фракції – ніяк не вкладається у 15 членів ЦВК. 7+8+1 – 15 ніяк, чорт його побирай, не виходить. От ніяк. Хоч як не крути.

Але ж, як відомо, якщо Закон вимагає у Генерального прокурора юридичну освіту, а у твого кандидата освіти немає, то – треба змінити закон.

"Є такий відомий принцип Римського права: "закон суворий, але він закон". Це механізм забезпечення верховенства права: який би закон не був, потрібно йому підпорядковуватись. Інакше, якщо правитель чи його підлеглі дозволять собі не виконувати закони з політичної доцільності – то вони втягують країну в хаос і безправ'я".

"Закон суворий, але... його можна змінити за годину" – таке трактування теперішньої влади базового римського припису. І у цій фразі вся їх філософія.

Ви з'їхали з розуму, шановні.

І остаточно втратили останні краплини здорового глузду.

Закони 16 січня починають здаватися верховенством права у порівнянні з вашими ігрищами, жонглюванням правових норм та новими вашими ідеями.

Чого тільки ви соромитесь, шановні, не розумію.

Напишіть вже прямо у змінах до закону – по одному від кожної фракції і ще стільки ж людей, скільки фракцій +1 особа – від пана Президента.

Бо ж забаганка Президента важливіша за закон; важливіша за верховенство права, важливіша за країну.

Одні з найнижчих показників України в міжнародних рейтингах – це показники "передбачуваності" нашого законодавства та законодавчих рішень.

Жоден інвестор не зайде у країну, де закони змінюються за одну годину по понеділкам заради забаганок Президента та політичних договорняків.

Як вкладати гроші у країну, де за секунду змінитися можуть усі правила гри?

Треба свій ГенПрокурор, коли він не підходить на посаду – значить критерії до посади треба змінити у Законі.

Треба більшість в ЦВК; а не вистачає там місць – то треба роздути склад.


Найсумніше те, що у цій Раді немає з ким розмовляти. Що зрозуміти те, про що я пишу – тут здатні в кращому випадку 50 з 300 осіб.

І що вони не розуміють навіть елементарних наслідків таких рішень у довгостроковій перспективі.

Політична доцільність та ці "закони під дуже потрібну людину" – в кінці шляху вбивають довіру до будь-чого.

Саме такі рішення неадекватної та бездарної так званої коаліції трощать вщент будь-які зачатки "верховенства права", підривають довіру до цілої країни, і руйнують наші інвестиційні перспективи і нашу економіку.

В країні не існує жодних єдиних правил та законів.

Закони можна змінити за забаганкою 1 людини у владі за 1 годину.

Люди це бачать і відчувають шкірою. І тому плюють на закони, які самі законодавці й Президент порушують кожного дня по 18 разів.

І не здатні ні на які зміни – бо Президент вважає саме – законом.

Бо він давно втратив відчуття реальності, і помилився країною та століттям.

І нас цими своїми рішеннями і впертими забаганками несе в прірву.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
lohik _ 19.09.2018 15:30
IP: 46.133.203.---
Треба щоб було введене електронне голосування та був електроннии підрахунок голосів... Як у США, коли вже на ранок відомо хто переміг... Та не залежав від людського fактору та faльшування членами Ц В К, які 2 тижні підтасовують та faльшують результати... Був відомии підрахуи Ківалов, потім fігурант чорноі бухгалтеріі регіоналів свіи в доску Міша Охєндовскіи... Ланцюжок буде продовжении?...
lohik _ 19.09.2018 15:16
IP: 46.133.203.---
Президент нарешті був змушении внести I кандидата від Батьківщини... Але одразу одночасно добавив ще одного від себе... Так що одразу обнулив...
Александр 1 _ 19.09.2018 11:05
IP: 188.163.12.---
Не розумію претензії до президента. Він надав 16 кандидатур на 15 міст. Але не він, а парламент вибирає. Ви два роки не були спроможні вибрати з 16 кандидатів 15 членів ЦВК. Тому всі претензії до вас парламентарів, а не до нього.

А йому треба подякувати, що примусив вас знайти компромісне рішення, яке задовольнило абсолютну більшість ВР і яке відповідає вимогам ЄС щодо представництва всіх фракцій у ЦВК. Як би не він, ви б ще два роки були неспроможними вийти з політичного тупику і змінити склад ЦВК.
Владимир Гальчинский _ 18.09.2018 21:35
IP: 35.235.227.---
Скорей всего это делается специально чтобы уже после президентских выборов признать незаконным новый закон про ЦИК и тогда решением Верховного суда Порошенко возвращается в президентское кресло.
Yuriy Vologjaninov _ 18.09.2018 20:02
IP: 31.40.110.---
Гегель: "разумное есть именно то, что содержит в себе меру и предел"

Следовательно, все беспредельщики безумны.
В частности, безумны все представители властного, финансового, уголовного беспределов.
Порошенко безумен во всем перечисленном.
Он трижды "герой" безумия.
Вновь стать президентом безумец надеется только путем тотальной лжи в СМИ, принадлежащих олигархам, и абсолютной фальсификации результатов выборов.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter