7 квітня 2020, 19:20

Про доплати медикам та держуправління

Декілька важливих показових історій, які ви маєте знати.

2 квітня вступив в силу наш так званий Антикризовий Закон, який вперше за скликання готувався усіма фракціями і має на меті допомогти громадянам, медикам та бізнесу пережити карантин.

В ньому ми передбачили декілька принципових доручень Уряду.

⌛️За деякими з них Уряду дали місяць, щоб запропонувати, наприклад, перелік пріоритетних галузей економіки України, які забезпечують найбільшу кількість робочих місць і державну програму заходів з підтримки цих галузей економіки. (Те, що пан Мілованов обіцяв зробити за перші місяці на посаді, і так і не зробив).

⌛️ Деякі доручення: абсолютно термінові і термін по ним – лише тиждень. Що і зрозуміло в час жорсткого карантину та пандемії.

Боюся, саме ці доручення найбільше показують слабкість державного управління і можливість/ неможливість Уряду взагалі виконувати щось ефективно.

Показую конкретний приклад.

Протягом тижня з дня набрання чинності Закону – Парламент дав доручення Уряду:

➡️ встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на COVID-19, у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період карантину.

Ця норма проговорювалася 2 тижні з усіма. Про це говорив Президент публічно, кожен мажоритарник та кожен лідер парламентської фракції.

46% громадян України за різними опитуваннями вважають, що найперше Уряд має як раз захистити максимально медиків.

Це елементарний здоровий глузд. Це наш найбільший шанс. Це, в кінці кінців, пряме доручення від Парламенту.

І що робить Уряд?

➡️ Уряд надсилає листи на місцеві державні адміністрації, де перекладає доплати медикам на плечі місцевих бюджетів.

Тих бюджетів, у яких і так забрали частину їх доходів, і кому ми змушені були терміново повертати принаймні земельний податок.

Дослівно, Уряд просить "переглянути місцеві бюджети та прийняти рішення про встановлення доплат медикам".

Перекидання відповідальності без бажання вирішили проблему – це злочин у час пандемії.

Це зараз не просто бюрократичний звичний трюк, а прямий саботаж.

Це абсолютно неприпустимо. Нелогічно. І не відповідає здоровому глузду – бо таке враження, що Уряд думає, що в місцевих бюджетів можна забирати і забирати гроші, і вони самі по собі будуть з'являтися.

Насправді ж, це буде колапс і центру, і регіонів, а, головне, що медики – не отримають жодних доплат, бо на них немає достатньо грошей у переважній більшості органів місцевого самоврядування країни.

Так не буде.

Наш комітет місцевого самоврядування вже підняв це питання та надіслав депутатський запит.

Також такі запити, сподіваюсь, будуть надіслані на Уряд від усіх фракцій та груп Парламенту.

-

...А я тим часом – поділюся з вами найближчим часом переліком усіх доручень, наданих Уряду, у нашому Законі, терміном їх виконання і нашим контролем над ними.

І так, тепер будемо контролювати кожне слово з доручення і кожного конкретного виконавця – від конкретного міністра, його профільного зама до державних службовців-виконавців.

Будемо питати, що вони роблять і як роблять кожен тиждень. І вимагати відповідальності за прострочення навіть на день.

Не той час, коли можна ігнорувати загрози і робити щось на тяп-ляп.

Дістали.

-

Фото від Лариса Білозір, яка постійно в контакті з ОМС та тримає руку на пульсі.

Також, нагадую, що більше пишу на своєму Телеграм каналі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...