Доручення Уряду з Антикризового Закону
Уряд має навчитися виконувати прийняті закони і робити це якісно та вчасно.
Інакше – закони не мають жодного змісту, а кожен наступний Уряд буде при посадах коротший час, ніж попередній.
А програємо в часи таких викликів від цього – ми всі.
Тому, ми зібрали усі доручення Парламенту до Уряду, які прописали разом з усіма фракціями у так званому Антикризовому Законі.
➡️ Отже, Закон вступив в дію: 2 квітня.
➡️ Найбільш термінові доручення Уряд має виконати: уже до 10 квітня.
➡️ Деякі, що потребують більше часу – до 4 травня.
➡️ Одне доручення – буде виконуватися після завершення карантину.
Вже до 2 квітня, відповідно до Закону, Уряд має чітко забезпечити:
🔴 доплати медикам та іншим працівникам, що безпосередньо зайняті у ліквідації пандемії – до 300%. (І ні, не за рахунок місцевих бюджетів!);
🔴 доплати працівникам сфери соцзахисту на період карантину – до 100% зарплати;
🔴 створити єдину гарячу лінію екстреної допомоги українцям, короткий номер якої має знати кожен українець;
🔴 забезпечити медиків засобами індивідуального захисту.
Також, до 10 квітня Уряд має терміново:
🔵 затвердити перелік товарів протиепідемічного призначення та забезпечити контроль над цінами на такі товари! Так звана злочинна спекуляція у вигляді націнок на маски чи медпрепарати понад встановлені норми – має жорстко каратися. Ми у законі передбачили величезні штрафи.
🔵 затвердити перелік так званих соціально значимих товарів та забезпечити їх наявність, здійснювати контроль над цінами на них.
Усі доручення – у таблиці, що нижче на фото.
Також, хочу звернути увагу на ще два з них – надзвичайно важливих доручення, які є стратегічними для виходу з цієї медичної, соціальної та економічної кризи, в якій ми опинилися.
1.
Це перш за все – створення переліку стратегічних та пріоритетних галузей економіки України, які забезпечують найбільшу кількість робочих місць. Саме за рахунок цих опорних галузей ми маємо розвиватися далі.
Насправді, це питання піднімається не вперше. Воно піднімалося ще з минулого скликанні Парламенту. І ще у вересні пан Мілованов обіцяв прийти на Комітет ВРУ з питань економічного розвитку та доповісти про такі стратегічні галузі та про те, як ми можемо зробити їх сильнішими і потенційно більш конкурентноздатними на міжнародних ринках. Але цього так і не було зроблено.
Тепер у нас, на жаль, сплив час, і це доведеться робити дуже швидко.
2.
Друге надважливе доручення, на виконання якого чекаємо – це річ, про яку нам говорять мери багатьох українських міст, які буквально стоять на першій лінії фронту та боряться з коронавірусом на місцях.
Це необхідність розробити програму спеціальних невеликих цільових кредитів під 0-вий або низький відсоток, які можуть сягати до однієї, двох, п'яти тисяч гривень та будуть видаватися у спрощеному порядку, наприклад, державними банками, тим, хто на сьогодні втратив джерело доходів або роботу через карантин.
Тому, ми чекаємо на конкретні пропозиції від Уряду та Національного Банку, як і в який спосіб це може бути вирішено.
-
Скажу чесно, поки комунікація з Урядом – майже відсутня.
Парламент абсолютно не залучений до жодних створених Координаційних рад з питань економічного розвитку. Я про створення такої ради та про роботу Уряду в цих напрямках знаю на рівні звичайного українця – з медіа – і це абсолютно неприпустимо у такий час.
Часу на "розхитування" у нас давно немає. На політичні ігри теж.
Будемо жорстко контролювати виконання кожного дорученням, прописаного у Законі. І чекаємо на інформацію від урядовців.
-
Більше інформації пишу і буду писати детально у своєму Телеграм-каналі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.