9 травня 2020, 19:57

Наша історія. З Днем Перемоги над нацизмом! З Днем пам'яті та примирення!

Друзі, з Днем Перемоги над нацизмом! І з Днем пам'яті та примирення теж!

Українці зробили величезний вклад у те, щоб завершити цю страшну Другу світову війну. Українці занадто добре знають і пам'ятають ще, чого коштувала перемога над нацизмом у війні... Скільки ми втратили людей, скільки болю пережили, скільки покоління цей біль несли і несуть у собі.

...Друзі, давайте не розділяти країну, давайте трохи більше людяності та розуму в ці дні. Давайте більше терпимості.

Трохи більше розуміння того, що ми в країні – різні. Хтось святкує 9 травня, і для старших людей особливо – це надважливий день. Хтось святкує 8 травня і вважає 9 – прототипом СРСР.

Хтось дивиться радянські фільми в цей день, і це нормально, хтось наспівує марш Січових стрільців, як мій чоловік зранку. І це теж нормально.

Хтось хоче випити з побратимами стопку горілочки, а хтось – запалити свічку пам'яті, а хтось – зробить і те, і інше. І це О'кей)

Друзі, ми різні, і, скажу вам по секрету, немає жодної країни з населенням за 10 млн – де нація не пройшла схожі подібні історії та дискусії. І де, на жаль, політики не використовували ці дискусію для своїх ганебних декількох політичних балів.

Такі політики, мета яких заробити трохи електрату на розділення країни та на нашому болі – з обох сторін – завжди кануть у лєту.

Уявіть лише, як знаходили спільну історію такі країни, як США – де окрім війни за незалежність була ще громадянська війна, а розбіжності між штатами здавалися непримеримими; як об'єднувалися в єдину нації з інколи різними поглядами, піснями та героями Іспанія та інші європейські країни.

Це наша історія теж. Ми різні. Але ми добровільно та свідомо вирішили всі жити разом.

Вирішили більше ніж 91% відстоками населення!

Ми вирішили, що хочемо жити разом, хочемо бути однією краіною. Готові на те, щоб наші податки, заплачені у Києві чи Донбасі чи на Львівщині – йшли на оплату пенсій бабусям інших областей, де в серцях у бабусь та дідусів можуть бути інші герої.

Але спільного у нас в тисячу разів більше. Це означає лише – що ми – велика неймовірна сильна країна.

Насправді ці дві дати – це і є наша спільна дата примирення і порозуміння.

День примирення 8 травня – був встановлений у 2015 році Порошенком (і це було правильно) –

в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Так само, офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня.

День перемоги над нацизмом 9 травня – був встановлений офіційно теж Петром Порошенком у 2016 році (тому мене бісить своїм ліцемірством критика зараз порохоботів по відношенню до Спікера чи інших політиків, які привітали зі святом країну. Зупиніться).

Тоді в 2016 році ми абсолютно вірно, на мій погляд, перейменували символічно в законодавстві "Велику вітчизняну війну" – на "Другу світову війну". Бо це важливо для нашого спільного майбутнього. Але це це стирає нашу історію та наше минуле.

У нашої нації і країни – непроста історія.

Як і у більшості інших держав світу. Її не змінити – і історію УРСР не стерти з нашоі пам'яті, і Голодомор ніколи не стерти, і війну 1939-1945 року, і війну 2014 – яка триває і сьогодні.

Все це – частина нашого генетичного коду. І різні візерунки на вишиванках різних областей, але одночасно і такі сході, і такі прекрасні...

І різні напіви схожих мелодії, і однаковий український суржик – у моєї бабусі Дніпропетровської області і в селах Одеської області – колись мене це вразило та розчулило до сліз.

Ці дні – 8 і 9 травня – це дні пам'яті та поваги, це дні взаєморозуміння та спільного майбутнього.

Любові вам. І весни. І перемог нам усім) Найбільші та найважливі перемоги – це перемоги над поганим у самих собі. Перемоги добра та любові.

Ми – нація, яка вміє кохати, вміє співчувати, вміє об'єднувати, а не розділяти... а тому все у нас вийде!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...