31 травня 2021, 16:37

Коростишів "Без ярликів": польові щоденники

➡ Із колегами-депутатами в рамках неформального міжфракційного об'єднання "Без ярликів" (так, і таке є!) відвідали "місто каменярів" – Коростишів Житомирської області.

Хоча, звісно, "місто каменярів" – це теж ярлик, проти яких ми як раз і виступаємо.

Бо місто виявилося в тисячу разів більше, ніж про вироби з каміння, їх успішний експорт, робочі місця чи проблеми у цій сфері. Були абсолютно різні, але дуже цікаві зустрічі.

Як ковток свіжого повітря (і чудової сонячної погоди) серед нескінченного дощу й карантину. Бо часто після локдаунів і карантинних періодів ви не поміачаєте свого справжнього потенціалу. Але ми бачимо.

Тож детальніше про поїздку:

🔻 Спілкувалися із громадами з 11 сіл, до яких до сих пір немає нормальної дороги. А шлях у 6 км для швидкої або шкільного автобуса займає 1,5 години (!).

"Привіт децентралізації". Люди говорять про цю проблему декілька років, і готові вже на найбільш радикальні кроки.

Будемо із цим розбиратися.

🔻 Зустрічалися з місцевими жителями с. Стрижівка, де незаконно намагаються відновити видобуток піску на кар'єрі.

Якщо це станеться, жителі села повністю залишаться без води в оселях.

🔻 Дуже цікава, особисто для мене, зустріч стосовно брендингу центрального парку міста Коростишів, і можливості зробити з нього та околиць супермагніт для центральної України.

Історія про туризм та реальні проекти, у яких, сподіваюсь, зможемо допомогти.

🔻 Побачили з колегами неконтрольоване і стихійне звалище пульпи та буту.

Бачу таке вперше в житті. Навіть слів таких не чула.

🔹 Пульпа – це суміш твердих частинок і рідини, яка з'являється під час нарізання граніту – така собі незрозуміла подоба до глини та дрібних відходів каміння.

🔹 А бут – великі шматки породи каміння неправильної форми, які не можна використовувати.

І ось – величезні простори, де у тонах сміття важко розгледіти хоча б якесь життя.

Відчуття, ніби там все перетворюється лише на напівмарсіанський бруд. А пульпа стає своєрідним болотом під час дощу, і марсіанською пустелею під сонцем.

Мабуть, чудова декорація для Burning man під Києвом, але от тільки це реальність, а не декорація. Дерева й трава тут вже не росте. Сміття та пульпи стає кожного місяця більше й більше. Таке видовище вражає дуже глибоко й сильно.

➡ Та на питання: "Що робити з неконтрольованим звалищем?" – просто відповіді немає.

Адже практично всі підприємства у Коростишеві, які займаються видобутком граніту, пульпу просто відвозять на окраїни міста. Через це й утворились стихійні звалища.

Плюс цей процес ніхто не контролює, і офіційно відведених місць для вивезення відходів немає.

Проблема залежить:

🔹 і від встановлення меж міста Коростишів (бо хто відповідальний?);

🔹 і від того, що підприємцям, які на сьогодні виробляють продукти на експорт, просто немає куди звозити залишики тієї ж пульпи (хоч вони і готові часто платити за це);

🔹 і від того, що в нас немає жодної програми та підтримки для переробки пульпи, яка залишається на землі, як відходи, замість буде переробленою.

Єдине підприємство у місті, яке повторно видобуває воду з пульпи (наскільки нам відомо), – це "Гран Мік". Інші – викидають пульпу на звалище. Будемо розбиратись із цією історію.

🔻 По закінченню поїздки – мали змогу зустрітись із представниками місцевих органів влади з різних партій та міським головою Коростишева Іваном Коханом.

⏬ Більш детально про проблеми та ініціативи громади, які візьмемо під свій контроль, додатково напишу згодом.

Трохи про "Без ярликів":

Це достатньо непублічна (поки) міжфракційна ініціатива з депутатами з різних комітетів, направлена на вирішення конкретних і болючих проблем для невеликих українських міст (із населенням близько 25-30 тис. людей).

Бо дуже часто можновладці просто не доїжджають до таких міст як, наприклад, Коростишів.

І ще – наш підхід до вибору міст для роботи – відсутність персональних зацікавленостей. Жодне з запланованих міст – не є виборчим округом жодного з депутатів об'єднання. І це принципово.

➡ До речі, ідея сформувалася ще до початку карантину і була дуже простою: потрібно не лише підтримувати ініціативи одне одного у ВР, а й відвідувати невеличкі міста до 35 тис. жителів у різних областях, де ми можемо спілкуватися без політики (бо ми з різних фракцій), але для досягнення конкретного результату.

Тільки сміливі знають, як працювати в команді. Поки дуже зайшло)

#nolabels #українськийінтерес #безярликів

📲 Нагадую, що більше й оперативніше пишу у своєму телеграм-каналі. Долучайтесь!

powered by lun.ua

Закон про деолігархізацію: піар чи реальна боротьба з монополіями?

➡ Український інститут майбутнього нещодавно проводив дослідження щодо того, як українці ставляться до війни влада VS олігархи. 🔻 І ось результати: ▪ 27% упевнені, що це намагання влади відволікти населення від невдач в економіці; ▪ 24% вважають, що це боротьба з олігархами; ▪ 21% дотримуються думки, що це намагання переділити фінансові ресурси; ▪ 14% переконані, що відбувається боротьба влади з політичними опонентами...

Коростишів "Без ярликів": польові щоденники

➡ Із колегами-депутатами в рамках неформального міжфракційного об'єднання "Без ярликів" (так, і таке є!) відвідали "місто каменярів" – Коростишів Житомирської області...

Конкурсна митниця?

➡ Розпочались конкурси на голів регіональних митниць України. Ви, мабуть, бачите, що я дещо перестала писати про реформу держслужби та про конкурси, яких майже рік не було...

Кінець погрозам і неадекватності: про новий "колекторський закон"

Друзі! Є гарні новини! ➡ Сьогодні нарешті підписано наш законопроект #4241 щодо захисту боржників від неадекватних колекторів! Уже завтра закон має бути опублікований, і він вступить в дію! Ви пам'ятаєте, що ця історія тягнеться довго...

Відверто про "податкову амністію": запрацює чи буде провальною?

➡ Учора у ВР був прийнятий законопроект про так звану "податкову амністію". Тож давайте спробуємо розібратися про що мова. 🔻 Що таке податкова амністія? Це можливість для громадян, які не сплачували податки, відкрити свої статки й доходи, заплатити якийсь відсоток із них (Зеленський пропонує 5%), і потім легалізувати їх та жити далі "чесно"...

328 днів політичних призначень та 521 день політичних звільнень

6 березня вступив у дію Закон про відновлення конкурсів на державній службі.  ❗️ На жаль, цей закон не лише про повернення конкурсів, а, як пам'ятаєте, після правок Зеленського, ще й повертає вічних в...