18 листопада 2022, 11:02

Акт радості

8 місяців назад я написала собі лист.

Futureme: про радість.

"Як ти?

Пам'ятаєш, яке воно, щастя? Радість? Яка вона на смак, на дотик, у грудях...?"

Я пам'ятаю той день, я пам'ятаю ті моменти, я пам'ятаю, що не могла плакати. Я взагалі не могла плакати перші місяці війни.

Пам'ятаю злість, справжню таку – rage. Безнадію. Пам'ятаю біль.

"Найгірша у світі кара – непрозора чорна туга", – Леся Українка це писала колись давно. І мені здавалось, я провалювалася в неї.

Тоді здавалося, що Путін хоче забрати у нас не життя, а саме – радість.

Радість стала актом resistance – опору, актом боротьби, як червоні губи – актом життя.

"А ми будемо думати про хороше,

А ми будемо танцювати".

І ми вмикали музику на хвилину і танцювали. Їли ложками згущене молоко, і сміялися разом. У найтемніших сторінках історії люди знаходили в собі сили радіти. Так було і з нами.

Ми говорили з розкиданими по світу дівчатами, як вони шукають маленькі частинки радості, знаходять їх, бережуть, як найдорожчі коштовності.

Я зрозуміла, що не одна. Я зрозуміла, що здатна відчувати щось, крім ненависті.

Далай-лама й Архієпископ Туту цілу книгу написали – про радість. Що "радість – наше невід'ємне право, навіть більш фундаментальне, ніж щастя". Бо вона не походить від обставин.

Радість – це дивна алхімія переважання розуму над матерією.

Як тільки запрацював кінотеатр в Києві, мої друзі пішли у кіно під сиренами. Вони кажуть, це був якийсь релігійний досвід: досвід радості.

Я читаю листа собі, і думаю, що за війну я відчувала – радість – більше, ніж будь-коли у житті. За найглибшим відчаєм, страхом і темрявою – завжди виринала вона. За найгіршими днями – приходили моменти світла.

Хіба я могла навіть уявити це тоді...?

Я сподіваюсь, ви прочитаєте це, відкладете телефон, і зробите цей акт майже політичного опору. Нескореності. Надії. Акт радості)

З'їсти шматок яблучного пирога з морозивом.

Запалити новорічні гірлянди в темряві міста.

Танцювати вальс посеред вулиці.

Обійняти коханого.

Увімкнути на повну гучність улюблену пісню.

Лягти на перший легенький сніг та занурити пальці в нього, дивлячись на небо, яке обов'язково буде мирним і спокійним і завжди – нашим українським та вільним.

Посміхнутися.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...