24 січня 2023, 20:48

Український сніданок у Давосі. Дипломатичні нотатки

➡ "Український сніданок у Давосі" – найбільший український захід на Світовому Економічному форумі Давос (WEF) уже більше 10 років.

Кожен рік він масштабніший, він росте і розвивається, як сама Україна. Цього разу зал забитий, люди стоять по периметру і слухають Зеленського та дискусію, бо не встигли прийти першими і залишились без місця.

➡ Починаємо "Український сніданок" знову з хвилини мовчання за загиблими нашими колегами з Міністерства внутрішніх справ та за дітьми, за всіма, хто щодня гине в Україні, на фронті та від російських убивць...

Перший виступ – Президента Зеленського.

Він втомлений, це його другий виступ за два дні у Давосі. Він говорить про зброю.

"Це не перший рік Ковіду. Вакцина проти цього терору – є. Вона у партнерів. Хочете допомогти – допоможіть!"

Оце "хочете допомогти – допоможіть" – розноситься по залу.

Ми дуже втомилися всі від "перекидань" обіцянок від Шольца до Байдена, від Байдена до Шольца, від списків, де найближчі партнери та друзі викреслюють все, що нам так потрібно і що просить ЗСУ.

Від нескінченних вмовлянь, аргументів, зустрічей про літаки і тренування пілотів, хоч 5 пілотів, хоч 3, та хоч одного.

Від вечерь та сніданків, тостів, слухати слова співчуття, схиляти голову і кивати, посміхатися, коли потрібно, знову передавати списку та переконувати; у Швейцарії – про реекспорт зброї для нашої протиповітряної оборони, у США – про пілотів, зброю та викинути РФ з ООН, у Давосі – про все одразу, плюс гроші.

Усе вже сказано, усе вже ясно.

Червоні лінії має виставляти не Путін всьому світу, а союзники та ми – йому.

"Нам потрібні артилерія, снаряди, – повторює знову Зеленський. - Необхідні системи, які працюють на великі дистанції, і дадуть ЗСУ змогу просуватися на полі бою далі.

На наших окупованих територіях стоїть зброя, до якої ми не можемо "дотягнутись", ми не можемо там "дістати" ворога. Вона сьогодні – є у партнерів",
– завершує він.

➡ Не дають опускати руки кожного разу лише наші хлопці та дівчата з ЗСУ, друзі на фронті, загиблі друзі та живі і радісні, які пишуть смс.

А ще відчуття того, що ми не одні.

Це найбільш цінно і в Давосі – виступи Президента Польші, Литви, найгучніші голоси друзів:

- Христі Фріланд – віце-прем'єр-міністра та міністра фінансів Канади,

- Сенатора Кріса Кунса – нашого великого друга з США,

- Бориса Джонсона – екс-прем'єр-міністр Великої Британії, чиє "Give them tanks", зриває аплодисменти та розноситься по Давосу.

- Безліч прем'єрів, міністрів країн ЄС, сенаторів і депутатів.

▫ Митрополит Української греко-католицької церкви Борис Гудзяк бере слово, і зала одразу затихає. Його слова єдині, які за два дні дають якусь розраду та спокій.

"Українці подивились в очі смерті, і більше її не бояться. Бо є щось більш важливе й більш вічне, ніж смерть і страх".

Не знаю, чи розуміють його іноземці. Ми розуміємо занадто добре. Віддаємо останню шану нашим загиблим колегам. І готуємось до нового важкого дня.

➡ Попереду – зустрічі зі спікером Швейцарії, Президентом Коста Ріки, прем'єром Ірландії, американською делегацією, спікеркою Європарламенту, наша панель про те, як викинути РФ з ООН, яку я модерую.

Та безліч інших зустрічей, поглядів співчуття у відповідь зі словами "неможливо", "не вийде", "не можемо". Слова пропускаєш повз себе, вони неважливі і не цікаві. Ми все зможемо.

Людина впринципі здатна витримати будь-що, якщо має відповідь на питання – "навіщо".

Моє навіщо – щоб наступний Український сніданок у Давосі ми починали не з хвилини мовчання за загиблими, а з тосту за Велику перемогу.

Зали буле замало. Їх буде десятки.

Ми не будемо говорити про війну, про зброю будемо згадувати лише в рамках спільних військових підтриємств та інвестицій.

Наступний Давос – має бути іншим.

Це буде наш Давос країни, яка перемогла темряву.

Перемогла вбивць.

Перемогла і самих себе.

Ми будемо відбудовувати країну, знову скаржитись на якісь зловживання у новому великому від-будівництві, сміятись, обійматись, і розказувати світу правду, чого нам це вартувало усім разом, і жартувати, і дякувати один одному.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...